Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a szabad fegyverv...

Támogatnátok a szabad fegyverviselést?

Figyelt kérdés

Vizsga ellenében, de nem csak otthon, hanem utcán, vagy bárhol.

Az ok: aki ölni akar, nem kell hozzá lőfegyver, de még kés sem. Ha meg mégis kell, akkor úgyis szerez magának, hiszen amit elkövetni készül, súlyosabb, mint a tiltott fegyvertartás.

Azért bárhol, mert így csökkenthető lenne a nagyobb ámokfutások kockázata. Pl. ha a norvég szigeten mindenkinél van fegyver, akkor megtudott volna ölni Breivik 69 embert? Max 1-2-t, de utána már lyukas lett volna.

Vagy meg tudtak volna ölni a móri rablók 8 embert? Egyáltalán próbálkoztak volna a rablással, ha tudják, hogy nem csak az őr lőhet rájuk, hanem 10 másik?


A szabad fegyverviselés nem növeli, hanem csökkenti ezeket a kockázatokat, és jóval nagyobb biztonságot ad.


Szóval, támogatnád?


2012. márc. 7. 21:38
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Így is túl sok a baleset, amikor pl. a gyerek megtalálja apuci töltött szolgálati pisztolyát.

Másrészről nézd meg az usa statisztikáit. Könnyű bárkinek fegyverhez jutni, plusz halálbüntetés van, ami szintén elrettentő kéne legyen. Mégis van bűnözés, sőt!

2012. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
90%
Nem,mert sok a nem normális ember,aki akkor is használná,ha nem önvédelemből lő.
2012. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
89%
Nem!Igy is elég agresszívak az emberek,gondoljunk csak bele az utakon is mik vannak,hátha még fegyver is társulna hozzá....ajaj....
2012. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg vicc, amit ma végig kell járni, hogy csak és kizárólag otthon elzárva tarthass egy pisztolyt, amit még csak önvédelemre sem használhatsz, mert téged csuknak le, de azért komoly szabályzásra szükség van. Vagy mit is értesz pontosan vizsga alatt?
2012. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészről nézd meg az usa statisztikáit."


Ne a segghülye amcsikat hozzuk fel példának. Nem csak az USA-ban könnyű fegyverhez jutni, egy annál komolyabb szabályzást, de a jelenleginél élhetőbbet azért össze lehetne hozni.

2012. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
93%

Amiket írsz abban van ráció, de figyelembe kell venni azt is hogy bizonyos helyeken ez csak tovább szítaná a feszültségeket. Lerakja egy fél falu a fegyverviselési engedélyt és úgy járkál az utcán hogy mutogatja a pisztolyát a többinek és provokálja őket.


"meg tudtak volna ölni a móri rablók 8 embert?"

Valószínűleg igen. A biztonsági őrnek ha jól tudom volt fegyvere - nem ért vele sokat. De az USA-ban (és a többi országban ahol a fegyverviselés engedélyezett) is tilos fegyvert bevinni a bankba érthető biztonsági okok miatt.

2012. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

4: főleg pszichológiára értem, az a legfontosabb, illetve a használata. De aki megfelel, hadd viseljen akárhol.


Az első 3 meg tanuljon meg olvasni, írtam volt:


Aki ölni akar, annak nem kell hozzá fegyver. Ha meg kell, akkor szerez magának.


Normálisan szabályozva, minimális kockázatokkal működhetne. Sorszámmal nyilvántartva, így bűntény eseten a használt fegyvert másodpercek alatt vissza lehetne keresni, sőt a mai technikával akár nyomkövető is lehetne bennük, lopás esetére, stb...

2012. márc. 7. 21:51
 8/51 A kérdező kommentje:
6: a biztonsági őr az 1 ember. És ha a bentlévő 8-nál lett volna fegyver? Én nem vagyok benne olyan biztos, hogy sikerült volna nekik.
2012. márc. 7. 21:53
 9/51 A kérdező kommentje:
JAh még vmi. Lehet nőne a feszültség, de aki használná, pikk-pakk be lehetne azonosítani, mint írtam volt, és ha indokolatlan volt, menne szépen életfogytra...
2012. márc. 7. 21:54
 10/51 anonim ***** válasza:
37%

Fuu hany eves vagy?10?

Szerintem tobb nem lehetsz....

2012. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!