Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a DK elmebet...

Mi a véleményetek a DK elmebeteg, és diszkriminatív nőnapi ajándékáról? (Ezúton is boldog nőnapot, azoknak a nőknek, akik nem kérnek a pozitív diszkriminációból. )

Figyelt kérdés

[link]


Normális? Hogy az újonnan felvettek fele márpedig mindenképp nő legyen, csak hogy nő legyen? És ha a jelentkezőknek csak egyötöde nő? Nem az lenne a cél, hogy egyénre lebontva ugyanannyi esélye legyen egy nőnek, mint egy férfinak? És mi az, hogy legalább egyharmados nőarányt kell elérni? Ha már mindenképp nemi alapon akarunk válogatni(Mint ahogy nem kéne.), akkor talán MINDKÉT NEM egyharmados arányát kéne kitűzni...


2012. márc. 8. 17:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Jó nagy baromság.
2012. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az hát. Pontok alapján vegyenek fel embereket, ne nem alapján.
2012. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ezt még maga a Demokratikus Koalíció sem gondolta komolyan. Arra ment ki a játék, hogy ki lehessen mondani : A Fidesz nincs a nők egyenjogúsága mellett, elmebeteg szexista, férfiuralmi társadalmat akar.
2012. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%

Méltó Ferkóhóz és pártjához



Nézzük eme elmebeteg javaslatot:



"(2) E törvénynek a Tv .-vel megállapított 312/B . § (2) bekezdését 2021 . december 31-ig azzal

az eltéréssel kell alkalmazni, hogy az újonnan vezető állásba lépő munkavállalók legalább fel e

nő legyen mindaddig, amíg a nők aránya az e törvény 312/B . § (2) bekezdésébe n

meghatározott arányt el nem éri .”


Hm hm szóval ha nők többen vannak az nem számít?

Ez nem diszkrimináció a férfiakkal szemben?



"A köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb m űködéséről szóló 2009. évi

CXXII. törvény (a továbbiakban: Kgt.) 3 . §-a a következ ő új (4) bekezdéssel egészül ki :

„(4) Ha a köztulajdonban álló gazdasági társaságok közül a zártkör űen működő

részvénytársaságnál igazgatóság működik, , az igazgatóság tagjai legalább egyharmadának

nőnek kell lennie.”"


Mit is spórolnának ezen?


Mi alapján kéne minimum az egyharmadát az igazgatótanács 1/3-adt nőnek vezetnie?Szóval részvénytársaságot nem alapíthat csak férfiakból(vagy 1/3-adot kitevő létszámú nő) álló csoport .Ellenben csak nőkből álló igen!


"A Kgt. 4. §-a a következő új (4) bekezdéssel egészül ki :

„(4) A köztulajdonban álló gazdasági társaság felügyelő-bizottsága tagjai legalább

egyharmadának nőnek kell lennie .”


Mer?Eddig nem jelentkezhetett oda nő?Hátrányosan megkülönböztették volna?Ha igen perelt volna már rég és minden újság évekig csámcsogna rajta...


"„10. § (1) E törvénynek a nők esélyegyenlőségét szolgáló egyes törvénymódosításokról szóló

2012 . évi . . . törvénnyel (a továbbiakban: Tv.) megállapított 3 . § (la) és 4. § (4) bekezdését

olyan módon kell alkalmazni, hogy a Tv . hatálybalépését követ ően megválasztott testületekb e

a korábbi igazgatóság, illetve felügyelő-bizgttság n ő tagjainak száma növekedjen mindaddig ,

amíg a nők aránya az e törvény 3 . § (la) bekezdésében, illetve 4. § (4) bekezdésében

meghatározott arányt el nem éri ."


Mivel a legtöbb ilyen pozícióban nincs nő és 50%-al megnövelni a vezérkart nincs pénz,ezért a vezérkar férfi tagjainak 1/3-adát csak azért ,mert férfinak született nem diszkrimináció?


Komolyan nem gondoltam volna hogy ilyen diszkriminatív a DK a tolerancia templomának kapuőrei a ,demokraták mintapéldányai ,pláne a férfiak ellen!


De nézzük a jó oldalát legalább kreatívak és trendik .

2012. márc. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Javítás:



Mer?Eddig nem jelentkezhetett oda nő?

Hátrányosan megkülönböztették volna?Ha igen perelt volna már rég és minden újság évekig csámcsogott rajta...



Mivel a legtöbb ilyen pozícióban nincs nő(különben miért kéne ez a javaslat) és 50%-al megnövelni a vezérkart nincs pénz,ezért a vezérkar férfi tagjainak 1/3-adát ki kell csak azért ,mert férfinak született ,ez nem diszkrimináció?


Komolyan nem gondoltam volna hogy ilyen diszkriminatív a DK a tolerancia templomának kapuőrei a ,demokraták mintapéldányai , a férfiak ellen!

2012. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 bumbi02 ***** válasza:
50%

Szerintem is hülyeség...



De érdekes hogy most mennyivel jobban felháborít titeket hogy a Gyurcsány hozott elő női kvótás törvényt, mikor az LMP+Gaudi Nagy Tamás hozott elő női kvótás törvényt (képviselőkre vonatkozóan)


Ugye mennyit számít a név...

2012. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Bumbi02 arról mintha nem tettek fel kérdést hogy bezzeg az LMP meg a Jobbik is ilyen marhaságot javasolt de őket mégse bántják"


Én személy nem is tudtam eddig róla hogy mit nyújtott be a DK amíg ezt el nem olvastam....És Gyurcsányt eddig se szerettem, de nem is az a fő életcélom hogy utáljam.



Amúgy nekem tökmindegy az LMP a Jobbik a Fidesz vagy akár a úristen mondja hogy ez a frankó akkor is marhaságnak tartom....


Mellesleg ha ennyire zavar téged miért nem egy saját kérdésben tárgyalod ki?

2012. márc. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez az első eset, hogy azt mondják, hogy több nőnek kell bent lenni a Parlamentben.

Kérdem én: miért?

Mire fel?

Az esélyegyenlőség nem ezt jelenti, mármint nem a számarányt, hanem azt, hogy a rá bízott feladatot, egy nő is, el tudja végezni, akkor csinálja és ne mondjanak erre nemet.

2012. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem esélyegyenlőség, hanem esélykötelesség.
2012. márc. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Gaudi, meg Ertsey legalább nem azt mondták, hogy minden harmadik legyen nő, hanem hogy minden harmadik legyen ellenkező nemű, mint az előző kettő, tehát legalább az ő ötletük tényleg elvileg semleges volt.
2012. márc. 8. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!