Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért változott az ország...

Miért változott az ország hivatalos neve Magyar Köztársaságról Magyarországra?

Figyelt kérdés

Értem, hogy a köznyelvben mindig is Magyarországnak hívtuk hazánkat, de miért változtatták az alkotmányos elnevezést Magyar Köztársaságról Magyarországra?


Szerintem ez egy jelentéktelen ügy, amelyik nem hoz szavazókat és ez a kérdés soha nem volt jelen a mainstream politikai diskurzusban a rendszerváltás óta. Ráadásul az ország államformája továbbra is köztársaság. A világ összes köztársaságának benne van a hivatalos nevében, hogy köztársaság. Franciaország is Republique francaise, a köznyelvben mégis kizárólag France-nak (Franciaországnak) hívják.


A Fidesz számára nem fontos a magyar identitásban a köztársaságiság vagy a demokrácia? Szerintem az, ezért nem értem ezt a lépést.



2012. márc. 12. 18:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez a "valakinek táblagyára van" érv hülyeség. Én sokkal prózaibb okot látok emögött: erőfitogtatás az egész, megtehetjük, hogy az országot átnevezzük, meg is tesszük. Megtehetjük, hogy a főváros zászlaját átrajzoljuk, meg is tesszük.
2012. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen egyetértek a kérdezővel. Ennek a kedélyek borzolásán túl semmi értelme nem volt.
2012. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

1; Mert ha Orbánt megkoronázzák, már nem kell cserélgetni a táblákat.

2; Valaki ezzel sok pénzt elvett a mi adónkból.

3; Magyar Népköztársaság(diktatúra, szocializmus, arányag jólét) -> Magyar Köztársaság((ál)demokrácia, kapitalizmus, jólétből leépülés) -> Magyarország(diktatúra, orbanizmus, teljes körű válság, államcsőd)

4; Hogy itt a Gyik-en ne mindig azt kérdezzék, hogy ,,Mikor váltják má le Orbánt",meg hasonlók. (magyarul hogy eltereljék a figyelmet a valóságról.

2012. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Na ne mondd, hogy az erőfitogtatás többet jelent mint az, hogy megtömjük a zsebünket. Ma mindent a pénz mozgat. Ezek még a saját anyjukat is eladnák a bolhapiacon ha 20 forintot kapnának érte.
2012. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
Mert VITÉZ NAGYBÁNYAI ORBÁN VIKTOR így akarta:))
2012. márc. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

"Na ne mondd, hogy az erőfitogtatás többet jelent mint az, hogy megtömjük a zsebünket."


Úgy gondolod, hogy vannak táblagyárak, amik üresen állnak évekig, majd ha egyszer véletlen átneveznek valamit, akkor beindítják? Ugyan már, pár új felirat legyártása azért nem akkora tétel, a táblákat amúgyis cserélik bizonyos időnként.

2012. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%
Magyarországon lehet diktatúra... Magyar Köztársaságban nehezebben lehetne.. :)
2012. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 huzoro ***** válasza:
52%
Ha Viktort megkoronázzák, túl hirtelen lenne az átmenet a királysághoz!
2014. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!