Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ingyenes nyugdíjas utazások...

Ingyenes nyugdíjas utazások megszűntetése. Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk az ingyenes (főleg nyugdíjas) ingyen utazgatások megszűntetéséről, annak hátteréről szól.

Mit szóltok hozzá?


Én személy szerint maximálisan támogatom az ötletet. Egy 2 felnőtt minimálbérből élő 4 fős család bérletre a nettó 120-130 ezerből 30 ezret bérletre költ, csak BKV-n. Ugyanennyi nyugdíjból élő nyugdíjas meg utazgathat korlátlanul fel-alá ahogyan épp kedve van.

Abszurd szerintem.


2012. márc. 16. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
83%
Épp ideje újragondolni ezt a luxuskedvezményt.
2012. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:

És szerintetek a kormányzat érdemileg miért nem foglalkozik vele?

Inkább ész nélkül szűntetnek meg kihasznált (!!!) járatokat (Pl: Békéscsaba felé kitörlik a gyorsvonatokat, amik eddig is 80-100% kapacitáskihasználtsággal mentek, hétvégén meg álltak is az utasok) ahelyett, hogy a rengeteg kedvezményt szűntetnék meg.

Ha megszűnne ez a sok idióta kedvezmény, akkor lehetne olcsóbb a teljesárú jegy, akár -30%-kal is, és akkor többen utaznának vonattal. Hiszen eddiug sem olcsóbb a kocsi, még -30% csökkentéssel pedig végképp alternatíva lehetne.


Miért nem foglalkozik ezzel senki? Annakidejénm a diákok támogatása 20%-kal csökkent, és volt egy 25-30%-os emelés is. (Egy 31 forintos diákjegy 65-re nőtt meg, és 10 km helyett 5-re lett érvényes. Azaz 4x-es meelés volt...!) De a szocik kijelentették, hogy NEM a nyugdíjas ingyen utazgatás az marad. Most a Viktor kijelentette, hogy a nyuggerekhez nem szabad nyúlni!

2012. márc. 16. 20:00
 3/76 anonim ***** válasza:
90%

a szöveg jo ! DE a baj az,hogy a nyugdijasok érdekeit egy sötétagyu liba képviseli,aki messze van a nyugdijas kortol

sokkal nagyobb szemétség,hogy a régen disszidált,illetve külföldre szakadt nyugdijasok is kapnak kedvezményt amikor magyarországon utazgatnak,holott MÁR NEM is magyar állampolgárok !! sok ilyet ismerek Bécsben !

elmegy a határig a BMW-vel onnan meg busszal-vonattal ingyen..na ez a disznoság,amiért a disszidálás elött még pár évet dolgozott itt,aztán ahogy kiért rögtön lemondott az állampolgárságárol..és még felveszi az 50-60 ezer nyugdijat az euros nyugdij mellé !!

2012. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
81%
A közlekedős dologgal lehetne valamit csinálni.Hogyha nem is 100%-os de egy 50%-os jegyet kelljen vennie a nyugdíjasnak is , annyit kibír.Vagy valamit kezdeni vele hogy csak az orvoshoz tudjon ingyen menni.Mert sok öreg azt csinálja hogy megy 4 megállót mert ott 20 forinttal olcsóbb egy pohár tejföl.
2012. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 A kérdező kommentje:

Igen, az szintén felháborító, hogy bármilyen EU állampolgárnak ingyen lehet utaznia itt!


Meg a magyarigazolványosok is jönnek, 90%-kal utazhatnak. Én utazom 2500-ért Győrbe, neki ez 250 ft mert jajj szegény határon túli és majd' 100 éve még Magyarország területe volt ahol lakik. Hüpp-hüpp.


Én pedig itt születtem, itt élek, itt tanultam, itt dolgozom, ide adózom (!!!) és dögöljek meg, még 1x sem kapok 90%-ot nemhogy 4x, ami nem is 4 mert fel vannak háborodva ha belepecsételnek a szent igazolványba!

Múltkor a vonaton volt ilyen főellenőrzés, a sima kalauz mellé jött egy másik karszalagos ellenőr is, az elkérte a magyarigazolványát aztán bejegyezte, hogy neki 90%-át magyarigazolványra kérte. Fel volt háborodva, hogy így ő már nem tud még 4x utazni...

2012. márc. 16. 20:04
 6/76 A kérdező kommentje:

"Vagy valamit kezdeni vele hogy csak az orvoshoz tudjon ingyen menni"


NEM. Orvoshoz sem. Sehová sem. Nekem sincsen ingyen az utazás ha orvoshoz megyek, és még ülhetek ott órákig, mert unalmukban oda járnak beszélgetni... Mint a dróton a verebek...


Minimum 50%-os fizessenek!

2012. márc. 16. 20:05
 7/76 anonim ***** válasza:
70%
Jogos , nem élünk ilyen jól. Egy 50%os bérletet kibír fizetni a nyugdíjas is.
2012. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
21%

"ha orvoshoz megyek, és még ülhetek ott órákig, mert unalmukban oda járnak beszélgetni... Mint a dróton a verebek..."


Te komolyan ennyire korlátolt vagy? Az idősek szórakozásból járnak orvoshoz? Még ennyi eszed sincs?

2012. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 Colobátya válasza:
24%
Ez csak a jéghegy csúcsa helyközi buszon 48 fajta kedvezmény van(Pl; MÁK igazolvány 90%,nagycsalád 90%,gyengénlátó+kísérő 90%,siketek 90%,hadi gondozott hadi árva 90%,közalkalmazott 50% évi 12db)és még sokan mások.
2012. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
22%

" Egy 50%os bérletet kibír fizetni a nyugdíjas is."


És ezt te honnan tudod?

2012. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!