Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazat mond a bácsi, hogy a...

Igazat mond a bácsi, hogy a semmiből adják a pézt? O. O

2012. márc. 18. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

NEM. Semmiből nem lesz semmi!

A bankok a náluk elhelyezett betétek egy meghatározott részét adhatják ki hitelként.

A hitelek fedezete a betétszámlákon levő pénz.

Csak látszatra "csinálnak" új pénzt,amikor hitelt folyósítanak. Nem terhelik le a hitelek összegével a betétesek számláit külön-külön. Ez technikailag is megoldhatatlan lenne. Csupán a saját könyvelésükben figyelik és vezetik át a betétek és hitelek arányát.

Így az a látszat,hogy a betétszámlákon ottmarad a pénz (amit bármikor felvehetnek),és a hitelek "csinált" új pénzek. Vagyis a betétesek pénze is megvan,a hitelfelvevő is kap pénzt.

Ha a bankok tudnának így pénzt teremteni,akkor egy sem menne csődbe.

Ha több hitelt adnak,mint a betétek összege, ha a hitelek nagy részét nem fizetik vissza,vagy ha minden betétes egyszerre akarná kivenni a pénzét,a bank nem tudná kifizetni őket,mert a pénzt kiadta hitelként. A bank csődbe menne.

A 90-es évek elején a Posta Bankról elterjedt,hogy csődbe megy. (Később kiderült,hogy igaz,az állam milliárdokkal feltőkésítette)

Napokig hosszú sorok álltak a bankok előtt,és mindenki ki akarta venni a megtakarításait. 10 óra körül a bankok már nem tudtak fizetni,mert nem volt elég készpénzük.

Az állam igyekezett elhitetni az emberekkel,hogy a csőd csak rémhír,ne vegyék ki a pénzüket. Néhány napba tellett,mire az emberek megnyugodtak. Addigra a bankot feltőkésítette (kisegítette) az állam,és tudott tovább működni.

2012. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

a válaszod elejét cáfolod a gyakorlati tapsztalattal (Postabank)


igen, a bankok el tudják magukat galoppozni, piramisjátékot játszani, és ha mindenki odajárul, hogy most adják vissza a betétjét, akkor nem tudnak mindenkit egyszerre kielégíteni. (és nem csak a készpénzhiány miatt)

2012. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos igaz. Jó a videó, nézz meg több hasonlót is erről, majd kérdezz bankos ismerősöket és tedd össze magadban az információkat.

A bankrendszer igazi arca: sunyi uzsorások gátlástalan nyerészkedése. Akikkel a bankban találkozol korlátozott információkkal rendelkező alkalmazottaik, legtöbbször jóindulatú ábrázatú, szimpatikus ügyintézők, akik semmit sem tehetnek arról, hogy olyan rendszert szolgálnak ki, amely telhetetlenül kiszívja az erőforrásokat mindenhonnan, viszont ezek miatt az emberek miatt él általában mindenkiben az a téveszme, hogy a bank "barátságos velem", hiszen ott tartom a pénzem, oda utalják a fizetésem, stb...

2012. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez igy igaz.

A forgalomban lévő készpénz a teljes pénzmennyiségnek csak egy elenyésző hányada. A többit a bankok hitelként pumpálják bele a gazdasági vérkeringésbe számlapénz formájában, amit - kis egyszerüsitéssel - valóban a semmiből hoznak létre.

Nézz utána a kétszintü bankrendszernek, a kötelező tartalék-rátának, és hasonló dolgoknak.

Végső soron az a helyzet, hogyha minden kihelyezett hitelt visszafizetnek, akkor nem marad pénz a gazdaságban, és akkor még mindig hátravannak a kamatok, amit a bankoknak kell fizetni. Ennek egy részét fedezi a gazdasági növekedés során képződött valóságos többlet, viszont még mindig van egy rész, amire nincs sehonnan sem pénz, ilyenkor persze a fedezetként felajánlott valós értéket veszi el a bank annak a kamatnak törlesztésére, amit a semmiből teremtett pénz kölcsönadására számolt fel.

Igy aztán törvényszerü, hogy szép lassan minden tulajdon a bankok tulajdonába kerül.

Igen, ez összeesküvésnek tünik, de ez igy müködik. És igen, ez k*rvára felháboritó. De ez van.

2012. márc. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

00:26 nagyon jól összefoglalta, csak pár kiegészítés:

Régen a pénznek arany (vagy más valós, megfogható érték) fedezete volt, a pénz azt az értéket testesítette meg.

A mai pénz, bár a hétköznapi használatban ugyanúgy működik, alapjaiban más rendszerű. Már nem aranyat, hanem adósságot testesít meg. (Az utolsó aranyfedezetű valuta svájci frank volt, de pár éve ők is átálltak az új rendszerre).


De ha úgy vesszük, a pénznek most is van fedezete. A különbség csak annyi, hogy a fedezetet most a hitelt felvevő személynek kell biztosítania. (ha nem tudod törleszteni a hitelt, a bank ráteszi a kezét a fedezetként felajánlott házra, autóra, ingatlanra).


Márpedig az a rendszer alapjaiban kódolva van, hogy legyenek a játéknak vesztesei. Valaki mindig akad, aki nem tud törleszteni. Miért is? Ha minden pénz adósság, és minden adósságot törlesztesz, akkor eltűnik maga a pénz is. Csakhogy még a kamatot is törleszteni kéne! Azt miből?


Persze a dolog nem ennyire reménytelen, hiszen nem azonnal kell törleszteni, hanem X év múlva, és addigra nő az össz pénzmennyiség is.

Véleményem szerint mégis disznóság, hogy a bank a semmiből állít elő pénzt, és a te vagyontárgyaidat használja fedezetül.


Végezetül még egy gondolat:

"A magyar Polgári törvénykönyv megfogalmazása szerint uzsorás szerződés az, ha a szerződő fél a szerződés megkötésekor a másik fél helyzetének kihasználásával feltűnően aránytalan előnyt kötött ki. (Az ilyen szerződés semmis.)"

2012. márc. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szabó István Zoltán válasza:

A kedves válaszadó vagy félre akar tájékoztatni, vagy tájékozatlan, ezt nem tudom innen eldönteni.

William Paterson, a Bank of England egykori igazgatója így fogalmazta ezt meg: "A banknak kamathaszna van az általa SEMMIBŐL teremtett összes pénzen". (talán Ő hitelesebb)

Lássuk miért mondta ezt:


Sok ember azt hiszi, , hogy a bankszámlákon az a pénz van, amit betettek a bankba. Valójában a bankszámlán levő "számlapénz" csak ígéret. A bank megígéri, hogy valamikor fizet. Ez az ígéret, a számlapénz betölti a pénz tranzakciós funkcióját. Lehet érte vásárolni. Persze van különbség de ezt most hagyjuk.

Új pénz akkor keletkezik, amikor valaki hitelt vesz fel. Íme a folyamat:

János számlájára 1 millió Ft érkezik, a bank +950eFt felesleges tartalékkal (excess reserve-el) fog rendelkezni, mert csak 5% a tartalékráta.

Bejön Kázmér a bankba és 950eFt hitelt vesz fel: A bank ráírja Kázmér számlájára! Most keletkezett új számlapénz. (János pénze nem tűnt el!)

Kázmér el is költi -ezért vette fel a hitelt-, amikor a 950eFt átutalással átkerül másik bankba, akkor a másik bank ismétli a folyamatot, de csak 950 * .95 = 902.50 eFt-t tud hitelbe adni Gizikének. És így tovább: a *0.95 mértani sor összegeként a pénz multiplikátor segítségével az eredeti deposit (ami tipikusan az állam által rendszerbe juttatott készpénz) max 20x -os pénzt tud teremteni (2002 aug óta Magyarországon 5% a tartalékráta).

A hitelezéskor teremtett számlapénz, a hitel visszafizetésekor kikerül a forgalomból, ha úgy tetszik, megsemmisül. Ne feledjük, eleve csak ígéret volt: egy szám a bank számítógépében. (azért vonják ki mert a gyors inflációval lebuktatnák rendszert)

Összegezve a bankok olyan pénzért szednek kamatot, amivel soha nem rendelkeztek, soha nem is létezett. (még a tartalékuk nagy része sem saját hanem a betéteseké)

2012. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szabó István Zoltán válasza:

Ja, kifelejtettem ha egy bank pénzt tud teremteni hogyan mehet tönkre:

Minden banknak vonzania kell a betéteseket, hogy az újonnan befizetett pénz és a bejövő utalások egyensúlyt tartsanak a bankot elhagyó pénzekkel (ígéretekkel)Ha a kimenő pénzeket tudja bejövőkkel ellensúlyozni, akkor soha nem derül ki, hogy ígéretei üresek. Ha a kimenő pénzeket nem tudja ellensúlyozni-tartósan súlyosan bedőlhet a könyvelése-, akkor kiderül, amit egyébként is tudunk: hogy az általa teremtett ígéretek miatt az ígéretek túlnyomó része üres volt. Ekkor az adott bank tönkremegy.

2012. ápr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szabó István Zoltán válasza:
Sajnálom, h a kedves első hozzászóló tudatlanul irkált valótlanságokat, az ellenvéleményemre pedig nem reagál.
2012. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!