Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallotta valaha, valaki a KEH...

Hallotta valaha, valaki a KEH honlapján feltüntetett idegen nyelvek bármelyikén - angol, francia, mémet, spanyol, orosz - beszélni Schmitt Pált?

Figyelt kérdés
Oroszul még a legegyszerűbb szavakat sem érti meg, Népstadion Főigazgató korában még én segítettem ki.
2012. márc. 29. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Magyarul se tud, de majdnem NOB elnök lett a piszok.
2012. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rokonszenves válasz - Már ami a jellemzését illeti -, de végül nem tudtam meg azt, amire kíváncsi lennék.

Nem lett NOB elnök, kárpótlásul lett magyar Köztársasági Elnök. Mennyivel jobban jártunk volna az előbbivel. Igaz, akkor sem védte volna meg 2004-ben a dopping gyanúba keveredett nehézatlétákat.

A kérdés a mai Obersovszky féle riport után még aktuálisabb lett, amikor a 20 évvel ezelőtt megszerezhető kisdoktori fokozat kritériumait a riporter felsorolta, és a nyelvtudásnál a megdöbbentő "Az Önnek bőven megvan" megjegyzést tette.

Más kategória, de Horn Gyulát legalább hallottam oroszul, angolul, szerbül és bolgárul is beszélni. És ha minden igaz, a rosztovi "Diplomata Képzőben" franciául is tanult, mert abban az időben még az volt a diplomáciai érintkezés első számú nyelve.

2012. márc. 30. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Én anno hallottam angolul beszélni anno a Margit-szigeti Úszó EB-n. Egy kis akcentussal, de rendesen beszélt, azzal nem volt baj.
2012. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Azon csodálkozom, hogy bolgárul nem tud :)
2012. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2012-04-01 - 13:30- nak:

Természetesen nem anyanyelvi tökéletességet várnánk el Tőle.

Hát franciául, németül, spanyolul hallotta-e valaki beszélni? Azt pedig nem hiszem, hogy a 90-es éveket az orosz nyelv tanulására fordította volna.

2012-04-0 - 14:26-nak:

Bolgárul nem is kellett volna tudnia, mert Nikolai Georgijev - aki francia nyelvű középiskolába járt, majd, amikor J.A. Samaranch meghívta a NOB-ba, dolgozni, és 4 év elteltével útlevelet kapott a bolgár hatóságoktól, a francia ajkú Lausanne-ban telepedett le - franciául írta a dolgozatát. (Érzésem szerint bolgár változat nem is készült.)

A humoros válaszért természetesen járt a jó pont!

2012. ápr. 1. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:
4%
Ez az! Igazoljuk magunkat itt, nyaljuk egymás seggét, hogy ki tud jobban fikázni egy olyan embert, akinek még a bokájáig sem értek fel... Röhejesnek tartottam hogy ő lett a köztársasági elnök, mégis amit műveltek vele és még itt nyalakodnak ezen az valami gyalázat.
2012. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Én hallottam angolul egész normálisan beszélni, egyébként beszélni magyarul is tud, csak írni nem.

Számomra egy gentlemanlike, szimpatikus ember volt, amíg nem lett a Fityesz bábja.

2012. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!