Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi a véleménye a...

Szerintetek mi a véleménye a külföldnek a magyar Köztársasági elnök elnök botrányáról?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 18:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

egy csalót nem fognak az emberek tisztelni, akkor sem, ha véletlenül ő a köztársasági elnök. és ha magyarországot tényleg vele azonosítjuk, akkor valószínűleg sokan el is gondolkozunk az emigráción.

a spiegel honlapján egyébként az internetezőknek köszönték meg, hogy segítettek megtalálni a maradék tizenakárhány oldalból azokat, amiket szintén plagizált.

2012. márc. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 mustafa33 ***** válasza:
És azokat az emigránsokat hogy fogadják majd idegenben? Mint egy csaló ország csaló embereit. Ez az amikor az ő fejükre hullik vissza az a sz.r. Megérte? Mert ez az országimidzs rombolás 150 évre szól.
2012. márc. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

az a véleményük, hogy halál ciki.


(szerencsére) külföldön élek a UK területén. az itteni újságok is lehozták a dolgok (hol nagyobb cikk, hol csak megemlítik), de akikkel eddig beszéltem (pl munkáltatóm, munkatársaim; egyetemista társaim stb) mindenki azt kérdezte: is it like a dictatorship back in hungary? (egy diktatúra-féle dolog van otthon, nem?). elég ciki, és nemigen tudtam mást válaszolni, mint azt, hogy igen.


amikor a köztársasági elnökös botrány kirobbant és lehozták újságokban stb. csomóan kérdezték, hogy miért nem mond le? náluk idekint ez egyértelmű lenne. szerintem elképzelni sem tudják, hogy otthon mennyire gerinctelen, törtető a népség nagyja; egymásba tiporva löködsik egymást, tényleg mint az állatok. egyszerűen nem értik meg, hogy mi az, hogy valaki nem vállalja a felelősséget, pláne ha vezető 'példaképe' az országnak. ha idekint a királyi sajrak berúgva rohangálnának, tuti nagy botrány lenne. de meg lehet nézni, mindegyik a hadsereg valamely részében dolgozik (pl RAF), önkénteskednek, békét hirdetnek ésatöbbi. ők kb szimbólumai az országnak, olyan idekint a királynő, mint otthon a köztársasági elnök (jó, magasabb rangú, de ez most nem számít). ha a királynőről kiderült volna, hogy más munkáját lopta, itt olyan lázadás lenne, mint anno a 9000 font taníj bevezetésekor, vagy még durvább.


és ebben az a rossz, hogy nem csak a köztársasági elnököt fogják lenézni, hanem a többi magyart is. egyik ismerősömtől (Londonban) nemrég azt kérdezte a brit munkatársa, hogy ja, nálatok csak elég összelopni a doktori címet? akkor neked az OKJ-s képzésed az olyan, mint idekint a GSCE? (ezt 16 évesen teszik le, teljesen alapvizsga, alaptudással, majdnemhogy minden tantárgyból). hát, mondanom sem kell megint, de elég ciki. az egyetem hírnevét rombolja (ami már ne is haragudjatok, de Európa szinten is a béka feneke alatt van..), körbe fogják - és körbe is röhögik -, akárhová is fog menni vagy akar majd menni. én nem tudnék egy ilyen embert komolyan venni, aki bebizonyosodott plágiummal áll egy ország élén; egy csalással, egy lopással.. hogy higgyen ilyennek bárki is? ha tudod valakiről, hogy egy nagy csaló (pl lopott tőled, mindegy, hogy pénzt vagy szellemi értéket), egy semmi ember; te sem fogsz szívélyesen, kedvesen hozzáállni és barátkozni vele.


és sajnos-nem sajnos, de nem csak én, hanem rengeteg idekinti ismerősöm van (magyarok), akik inkább mondják magukat csak simán Kelet-Európainak vagy lengyelnek/szlováknak/akárminek, minthogy magyarként tüntessék fel magukat. mert ciki, mert munkát is nehezebben kapnak a jelenlegi politikai balhúzások miatt, meg egyszerűen ciki idekint magyarnak lenni.

ha tőlem megkérdezik, hogy Where are you from, arra az a válaszom, hogy I'm a world citizen, and EU citizen és nem vagyok hajlandó bővebben kifejteni. igen, ilyen botrányok mellett és szégyellem, hogy magyarnak születtem, szégyellem, hogy egy ilyen országból származom. és nem ez a ciki (persze, lehet, hogy egyeseknek ez is ciki), hanem hogy a 'főméltóság' nem veszi észre magát, hogy nem csak magát járatja le, hanem az országát is; külföldön és belföldön egyaránt.

2012. márc. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Sikerült elérni a "megtisztelő" banánköztársaság címet.Gratulálok a megalapítóinak:(
2012. márc. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Valaki0702 ***** válasza:
Nevetnek egy jót rajtunk.
2012. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Nekem kicsit megváltozott a véleményem a tegnapi reagálása után. Szimpatikus volt, hogy bevállalta az új doktori megszerzését. Figyelni fogok, betartja-e? A magyarázatai is megnyugtattak, de lehet, hogy egy kicsit naiv vagyok.
2012. márc. 31. 09:12
 17/34 anonim ***** válasza:

Utolsó: azt az interjút megrendezték, Schmittet kioktatták, hogy mit mondjon. A riporter vállalta a talpnyaló, pártfunkcionárius szerepet. Schmittnek voltak olyan kijelentései, amelyekkel egyszerűen hazudott. Orbán adott neki egy utolsó esélyt, hogy próbálja visszanyerni a bizalmat, talán emiatt mondta, hogy phd-zni fog.

A lényeg, hogy minden el volt tervezve, szándékosan igyekeztek a jogtalanul támadott, tisztességes államfő képzetét kelteni. Ne tévesszen meg az az interjú, pont ez volt a cél.

Amúgy dicséretes, hogyha tényleg ír egy doktorit. De ahogy erre a botrányra reagál, az vérlázító.

2012. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 mustafa33 ***** válasza:
13-ik. Szerinted kinek küszünhetően jutott oda az ország, hogy a hozzád hasonlóak szégyellik magyarságukat? A nóbel díjasainak, tudósainak köszönhetően, vagy a paul lendvai féléknek, akik lépten nyomon bucsmolják? Szlováknak jobb lenne vallani magad? Arról nem volt olyan világraszóló hírverés, amikor kiderült hogy a Trencséni egyetem pénzért adta a diplomát (még csak be sem kellet járni vizsgázni), és nem is egyet. A rektort leváltották és csendben elintézték. Pedig az nagyobb csalás pénzért venni. Vagy ki tud Martin Luter King plágium doktorijáról a Bostoni egyetemen? Vagy jobbak csehek? A 2009-ben kirobbant egyetemi botrány után a Plzeni egyetem 61 diplomát vont vissza, de 283 bacallárius és 550 magister munkája volt kétséges. Stanislav Gross volt cseh kormányfőtől is elvették, Jana Nagyová volt cseh kabinett igazgatótól és néhány képviselőtől is. Ki tud róla a világban? Az USA-i "diploma milles"-ek? Ahol 50 től 1000 dollárig árulják a diplomákat?
2012. ápr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Utolsó: lehet felsorolni példákat, de itt most nem csak a felsőoktatásról van szó. Hanem arról, hogyan a III. Magyar Köztársaság válságba jutott, mindenféle értelemben. Egy tekintélyelvű kormány egy bábot mozgat, hogy fenntartsák a törvényesség látszatát; a pofátlanság határait pedig hírből se ismerik.
2012. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 mustafa33 ***** válasza:

Vagyis a cseh miniszeterelnök plágium doktorija vagy a majdhogynem szent M.L.Kingé nem ugyanolyan becstelen mint a magyar államfőé?

Azért ne szórjunk a fejnkre több hamut mint mások, mert a kelleténél több nem megtisztítani fog, de bemocskol.

2012. ápr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!