Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért az...

Magyarországon miért az amerikai stílusú fehér ing+zakó+nyakkendő az ünneplő ruha és a hivatalos/üzleti öltözet a Díszmagyar helyett?

Figyelt kérdés
Nem lenne jó ötlet betiltani ezt az Nyugat-másolást és visszahozni a Díszmagyart ünneplőnek, ahogy Irán is betiltotta a nyakkendőviselést?

2012. márc. 31. 17:48
1 2 3 4
 21/36 Pro Patria ***** válasza:
51%

A díszmagyar megnevezést rosszul alkalmazza a kérdező, valóban. Viszont az általam belinkelt képen lévő öltözettel semmi baj nincs. Miért ne lehetne például a parlamenti képviselőink, a tanárok, az ügyvédek, a szállodai alkalmazottak megszokott viselete, és általános ünneplőruha?

Erősítené az identitást, évszázados hagyományokon alapul, végigkísérte a történelmünket, a zsinórozás még a honfoglalás korából őrződött meg, és szerintem sokkal szebb, csinosabb is, mint a snassz öltöny.

Azt meg külön nem értem, hogy a sok munkáspárt-aktivista miért mínuszozott le nullára, csak mert nem álltam be én is a nagy kozmopolita köpködők közé, akik szerint ez már "idejétmúlt" és "csúnya"...

2012. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
46%

Azért elég röhejes lenne egy nemzetközi konferencián ilyenben megjelenni:)

Még azt hinnék, hogy valami karneválról (heh, felvonulásról) szabadultak a magyarok.

2012. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt az általad belinkelt öltözet NEM diszmagyar, hanem csak valami stilizált utánzat.

Ilyenben egyesek megjelennek, akik magyarkodni akarnak, de ettöl még nem igazi magyar öltözet.

Egyébként ilyenben nem lenne elönyös nemzetközi helyeken megjelenni, mert ennek a szabása (és nagyrészt a szine is) megegyezik a nemzetközi szállodai aklalmazottakéval, igy elég kellemetlen helyzetbe kerülhetnének, ha netán portásnak vagy londinernek nézik öket.

2012. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
23: Hol látsz te olyan szállodai alkalmazottat, amelyik a 19-ben levő öltözethez hasonló gúnyát visel?
2012. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Pro Patria ***** válasza:
32%

"Egyrészt az általad belinkelt öltözet NEM diszmagyar, hanem csak valami stilizált utánzat.

Ilyenben egyesek megjelennek, akik magyarkodni akarnak, de ettöl még nem igazi magyar öltözet."

- De igazi, ami az évszázados hagyományokat illeszi a mai elvárásokba, így ötvözve egy régi-új viseletet, ami tovább őrzi a hagyományt, de halad is a korral.


"Egyébként ilyenben nem lenne elönyös nemzetközi helyeken megjelenni, mert ennek a szabása (és nagyrészt a szine is) megegyezik a nemzetközi szállodai aklalmazottakéval, igy elég kellemetlen helyzetbe kerülhetnének, ha netán portásnak vagy londinernek nézik öket."

- A kommented ezen része meg egyszerűen hülyeség.

2012. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
80%

"Viszont az általam belinkelt képen lévő öltözettel semmi baj nincs."


Valóban nincs, én mondjuk amikor a díszmagyar szót hallom, akkor erre gondolok, nem a piros/zöld giccsparádére (mert az tényleg az). Nincs vele semmi gond, nekem kifejezetten tetszik, de meg kell ismételni: nincs betiltva, akinek van rá pénze, bármikor vehet egyet, és akkor viseli amikor akarja. Van is rá példa. De nem kell kötelezővé tenni.


"Miért ne lehetne például a parlamenti képviselőink, a tanárok, az ügyvédek, a szállodai alkalmazottak megszokott viselete, és általános ünneplőruha?"


Parlamenti képviselő azt hord, amit akar. A tanárok pedig vagy utcai ruhában vannak, vagy fehér köpenyben, miért kéne hirtelen ünneplőbe öltöztetni őket? Ügyvéd megint csak azt hord, amit akar. Szállodai alkalmazottnak majd a szálloda meghatározza, hogyan öltözzön. De valahogy azt érzem, hogy te azt szeretnéd, ha mindenki ugyanúgy öltözne, a londínertől a tanáron át a boráros téri csövesig. Miért lenne jó az? Még az öltöny-nyakkendővel sincs ennyire uniformizálva az ember.

2012. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
50%

"A kommented ezen része meg egyszerűen hülyeség."


Nem az. Te azt írtad, hogy az ügyvédek és a szállodai dolgozók hordhatnának díszmagyart. Na és ha az ügyvéd esetleg betéved egy szállodába?

2012. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Pro Patria ***** válasza:
39%

"Parlamenti képviselő azt hord, amit akar."

- Valóban, de a mostani öltönyáradattal szemben jobb lenne preferálni a magyaros viseletet.


"A tanárok pedig vagy utcai ruhában vannak, vagy fehér köpenyben, miért kéne hirtelen ünneplőbe öltöztetni őket?"

- Miért ne lehetne a köppeny helyett?


"Ügyvéd megint csak azt hord, amit akar."

- Ügyvédi talárba.


"Szállodai alkalmazottnak majd a szálloda meghatározza, hogyan öltözzön."

- nyilván. De egy magyaros jellegű szállodában kifejezetten jól mutatna. Még egyszer mondom, amit már korábban is, nem kell semmit sem tiltani, és kötelezővé tenni sem, csak népszerűsíteni.


"De valahogy azt érzem, hogy te azt szeretnéd, ha mindenki ugyanúgy öltözne, a londínertől a tanáron át a boráros téri csövesig."

- Nem azt mondtam, hogy mindenki öltözzön így, hanem hogy a mostani öltönyöket mind esetben ki lehetne váltani ezzel a ruházattal. És nem szigorúan az épp bemutatott szabással, hanem ezernyi más változattal is.


"Nem az. Te azt írtad, hogy az ügyvédek és a szállodai dolgozók hordhatnának díszmagyart. Na és ha az ügyvéd esetleg betéved egy szállodába?"

- Az ügyvédet a tárgyalás alatti végzett munkaidejére értettem, ember... És ahogy mondtam: nem kell mindenkinek ugyanolyan szabású, ezernyi féle változat van jelenleg is az ilyen viseletből.

2012. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Pro Patria ***** válasza:
51%
A mínuszozgatóktól kérdezem: ha nekem tetszenek a magyaros atillák és bocskaik, azért miért is kell engem így lehúzni? Tán "szégyen" a magyar kultúra szeretete...?
2012. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
46%

"Valóban, de a mostani öltönyáradattal szemben jobb lenne preferálni a magyaros viseletet."


Akkor fáradj be a parlamentbe, és beszéld meg a képviselőkkel, hogy cseréljék le a ruhatárat. Vagy hogy gondolod ezt a preferálást?


"Miért ne lehetne a köppeny helyett?"


Ezt komolyan kérded? Ahogy mondtam, a köpenyt egyes tanárok hordják csak, főleg fizikát és kémiát oktatók, hogy ne a saját ruhájukat fröcsköljék össze a vegyszerekkel. Jobb lenne, ha köpeny helyett díszmagyarban tennék ezt? A többi tanár hétköznapi ruhában van.


"Ügyvédi talárba."


Tárgyalás közben maximum. Egyébként a talár tökéletes jelzője ennek a hivatásnak, miért kéne lecserélni díszmagyarra? A talár, megjegyzem, van olyan hagyományos viselet, mint a díszmagyar.


"De egy magyaros jellegű szállodában kifejezetten jól mutatna."


Nem tudom, mi az, hogy magyaros jellegű szálloda.


"Még egyszer mondom, amit már korábban is, nem kell semmit sem tiltani, és kötelezővé tenni sem, csak népszerűsíteni."


Ez oké.


"Nem azt mondtam, hogy mindenki öltözzön így, hanem hogy a mostani öltönyöket mind esetben ki lehetne váltani ezzel a ruházattal. És nem szigorúan az épp bemutatott szabással, hanem ezernyi más változattal is."


Ki lehetne váltani, mindez az embereken múlik.


"Az ügyvédet a tárgyalás alatti végzett munkaidejére értettem, ember..."


Lásd fentebb a talártémát. Amúgy egy ügyvéd mehet ügyvédként is szállodába, és akkor nyilván nem kapucnis pulóverben teszi ezt.

2012. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!