Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért védik olyan sokan a...

Miért védik olyan sokan a csőcseléket ("tüntetőket")?

Figyelt kérdés

Csak nézek, és egyszerűen nem értem, hogy képesek sokan a mai napig védelmükbe venni a romboló csőcseléket. Mert igenis, aki rombol, pusztít, gyújtogat, autót borogat és TV-székházat foglal, az NEM tüntető, az CSŐCSELÉK. És MEG IS ÉRDEMLI, hogy amúgy istenesen ellássák a baját a rendőrök.


TÜNTETŐ az, aki képes szépen, nyugiban felvonulni akár százezredmagával is, tisztességesen demonstrálni (akár a Parlament előtt is, de nem lehetetlenítve el annak a működését), akár petíciókat beadni, vagy hangosbemondóval szónokolni a téren, és legrosszabb esetben is csak a másnap érkező utcaseprőknek hagy hátra a szokásosnál kicsit több munkát.


EZ tehát a TÜNTETŐ, és ilyeneknek minden demokráciában megvan a maga jogos helye, így nálunk is. De aki tör-zúz, gyújtogat és rombol, az CSŐCSELÉK, sehol sincs helye, és VILÁGSZERTE MINDENÜTT megkapja a méltó verést a rendőröktől, Franciaországtól Amerikán át Ausztráliáig.


Kérdem tehát mindazoktól, akik az itteni definíció szerinti CSŐCSELÉKet védik: nem veszitek észre, hogy ezzel csak magatok ellen hangoltok mindenkit? És még annyira se értek célt vele, mint egy tisztességes TÜNTETÉSsel (szintén a fenti definíció szerint)?


2009. jún. 16. 08:10
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%
szerintem anyád.
2009. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
65%
Ja, hogyne, meg zöld szíveket kirakni a téren mi? Köszi de akkor mindenki maradjon inkább otthon, vagy tényleg csináljanak valamit. (politikusok kihozatala, nép kezébe adása). Már annyi petíciót átadtak, hogy azzal fognak fűtteni. Amiről te beszélsz nem tüntetés, hanem majális.
2009. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
79%
Mindenki dolgozzon ne sírjon. Egy ennyi idős tanár pedig nem keres rosszul, tudom jól. De akár le is lehet rombolni az iskolát is mint a tv-t. Felgyújtani a tanárit.
2009. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
65%
Nem a csőcseléket védjük. Ha tényleg érdekelne ez a téma, akkor nem a médiából próbálnál tájékozódni, hogy mi is történik egy-egy ilyen tüntetésen, hanem személyesen elmennél megnézni. Nagyon sajnálatos, hogy néhány unatkozó drogos vagy alkoholos befolyásoltság alatt álló ember felhasználva egy tüntetést elkezd törni, zúzni, rombolni. A tv-ben persze Te ezt látod, és nem azt, hogy mellette több tízezer vagy százezer (most ezen ne vitatkozzunk, hogy szám szerint mennyi) ember próbálja kultúráltan kifejezni nemtetszését a dolgok alakulásával kapcsolatosan. Persze lehajthatod a fejedet, és elfogadhatod, hogy a Gyurcsány-Bajnai társaság mindent elrabol a fejed fölül, aztán amikor üres a kassza még ők akarják megmondani, hogy a többiek hogyan dobják össze a keletkezett hiányt. Miért lett ilyen tutyi-mutyi a magyar emgber? Miért baj az, ha szóvá merem tenni a nemtetszésemet? Persze emellett dolgozom, gyermekeket nevelek, és adózóm, hogy a sok senkiházi gyerekének legyen mit ennie. Hát lehet, hogy csőcseléknek tartasz, ha elmegyek tüntetni, de még mindig jobb, mint ülni és hagyni, hogy még jobban kiszipolyoznak. Unom már, hogy lusta disznókra, vagy éppen a rabló bandára kell dolgoznom, amikor én a saját gyerekeim boldogulását szeretném elősegítgeni.
2009. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha egy focimeccsen balhé van akkor sem a nyugodtan ülő szurkolókat fogják mutatni. A törés zúzás érdekesebb a médiában. Kell a népnek az erőszak.
2009. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
82%

úgy néz ki néhány órával ezelőtt sikerült elszólnom magam .. és még le is pontoztak :).


Ne haragudjon meg senki, de a kérdező értelmezése szerint a csőcselék tör ,zúz. Nem hiszem, h pont tanárnak kéne lennie az ilyennek, aki a fiatalságot neveli.


Nem igaz az sem, h nem lehet békésen tüntetni és azzal eredményt elérni. nem Afrikában vagyunk, h az orvosok, mérnökök és tanárok alkotta tüntetőkből álló tömegbe lőjenek éles lövedékkel (igaz nem volt rá még példa, de meg sem próbálták soha). Csak összetartás kellene, de ez nem jellemző a magyarokra. Még egy ilyen oldalon is szapulják egymást !

Ki kell menni az utcára és hangosnak kell lenni, kiabálni kell, h meghallják az ember hangját, de kocsikat rombolni ??.. nem hiszem, h bárki is örülne annak, h a kocsiját egy "Békés" tüntetés után romokban találja. Így nem az államnak, vagy a kormánynak okoz kárt, hanem egyszerű embereknek !

a többire meg ott van a választás ! ha pedig nem tetszenek a jelöltek, nem a kisebbik rosszra kéne szavazni, hanem nem kéne szavazni egyáltalán !


pontozzanak le nyugodtan, én akkor is így gondolom... (amúgy én is kint voltam az utcán és látok igazságot fölöttem lévő 3 hozzászólásban)

2009. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
91%
Igaz sajnos. Nem összetartó nép a magyar sajnos. Példát lehet venni szomszédainkról. Csak kullogunk utánuk.
2009. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Látom, egyesek nem olvasták el rendesen a kérdést. Pedig igen alaposan kifejtettem, hogy kikkel van bajom. De akkor gyengébbek kedvéért: NEM A TÜNTETŐKKEL, HANEM A ROMBOLÓKKAL.


Akik meg azt mondják, hogy ez kell, mert más nem használ, tőlük kérdem: EZ HASZNÁL? Nem. Akkor meg? Szembe kell nézni a tényekkel: MAGÁTÓL nem fog elkotródni a kormány, de zavargásoktól se, sőt. Minden egyes rendbontás csak erősíti, mert egyből rákenhetik pl. a Jobbikra és általában a "szélsőségesekre".


Őszintén, mégis mit gondoltok? Hogy ha pár idióta elkezd hőzöngeni meg randalírozni, akkor a kormány elszégyelli magát és elsompolyog? Láthattuk már nem egyszer, se kétszer, hogy mindent megtesznek, hogy kitöltsék az idejüket. Különben is, mindjárt itt a következő választás, AKKOR lehet majd elkergetni őket a sunyiba, és behívni helyettük a Fideszt meg a Jobbikot. És milyen érdekes, ehhez csak egy X-et kell húzni egy papírfecnire, nem milliós károkat okozni, amit aztán persze szintén a mi adónkból vonnak le.


Ugyanígy nem értem, hogy lehet azt gondolni, hogy a pusztítástól majd hirtelen minden elsikkasztott pénz visszakerül a helyére, mindenkinek lesz munkája, és általában kolbászból lesz a kerítés? Értem azt az érvet is, hogy a normális tüntetés és petíciók nem használnak, de ad 1.) lásd feljebb, a zavargás mégúgyse, sőt, ad 2.) ha jól emlékszem, az első és legnagyobb tökönrúgást épp egy népszavazástól kapta az MSZP, amit ugyan a Fidesz kezdett, de ugyanígy kezdhette volna bárki átlagember is. És gyakorlatilag onnantól omlottak össze. És ezek után még azt mondjátok, hogy alkotmányos eszközzel nem lehet ellehetetleníteni egy kormányt...?


És igen, a felső tízezret kivéve mindenki másnak is mehetne itt sokkal jobban a sora. Viszont a káosztól csak még rosszabbul fog, és ezt nem értem, hogy ezt miért nem látják át egyesek.


Médiára kéretik nem célozni, mert idejét se tudom már, mióta néztem tévét; neten nézem, hogy mi folyik, és ott is mindig több forrásból. Pécs pedig olyan, amilyen - itt élek, tudom -, viszont épp a legutóbbi itteni választások is azt mutatták - az EP-vel együtt -, hogy a szavazás sokkal hatékonyabb eszköz a változás előidézésére, mint a rombolás.


Mégegyszer kérdem tehát azoktól, akik láthatólag nem értették a lényeget: miért kell védeni a ROMBOLÓKAT a TÜNTETŐK helyett? Mert az utóbbiakat szerintem is KELL, ha nem lettem volna elég világos. Viszont az előbbieket EGYÁLTALÁN NEM.

2009. jún. 16. 17:30
 29/44 A kérdező kommentje:
Ami meg az összetartást illeti, az kezdődhetne pl. ott, hogy nem a konfliktust keressük egymással folyton, hanem az egyetértést. De sajna ebben sokszor még a hétköznapi emberek se partnerek, nemhogy a politikusok. :/
2009. jún. 16. 17:32
 30/44 anonim ***** válasza:
51%
Bocsáss meg de ez az egész kérdés nem más,mint ferdítés,csúsztatás,hangulatkeltés.Köze nincs a valósághoz...
2009. jún. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!