Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van egy jó (? ) ötletem arra...

Van egy jó (? ) ötletem arra hogy mostantól hogy kéne köztársasági elnököt választani. (lent) Szerintetek is jó ötlet?

Figyelt kérdés

Népszavazással, jelöltek nélkül. úgy hogy az illető bárkire szavazhat aki 18 felett van és magyar állampolgár. Így érvényesülne teljesen a népakarat. Eddig jó nagyon nagy hülyeségnek tűnhet, de gondoljunk bele: Itthon úgy sincs olyan nagy hatalma a köztársasági elnöknek, mint mondjuk az USÁban, szóval nem nagyon kavarná meg a dolgokat, ha nem egy hozzáértő ember lenne az elnök. (lásd: Pali bá) Viszont így sokkal demokratikusabb lenne, még annál is, ha simán lenne mondjuk 5 jelölt és azok közül szavazhatnánk valamelyikre. Ráadásul, a pártok nem tehetnék oda be a saját embereiket. És ha a legtöbb szavazatot kapott nem vállalja, akkor az utána következő lenne, és ha az se akkor az az utáni...


Mondom, elsőre hülyeségnek tűnhet, de ha jobban belegondolunk, mégsem akkora hülyeség.



2012. ápr. 8. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Másodszóra is hülyének tűnik az ötleted.És ki döntené el hogy ki lesz az az 5 jelölt? Én támogatom azt az ötletet hogy a nép válasza de minimum 200000 aláíráshoz kötném az indulási jogot.
2012. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.: én azt hogy lenne 5 jelölt, azt csak ellenpéldaként írtam.


,,Viszont így sokkal demokratikusabb lenne, MÉG ANNÁL IS, ha simán lenne mondjuk 5 jelölt és azok közül szavazhatnánk valamelyikre. "


Igazából úgy érthettem, hogy tényleg bárkire szavazhatsz. Mert az aláírás gyűjtéshez azért sok idő és pénz és segítség kell, és így sokak több eséllyel indulnának. És nem feltétlenül az lenne az elnök, akit a nép akar.

2012. ápr. 8. 20:45
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Nekem harmadikra is.
2012. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
túrórudi: Még jó hogy neked hülyeségnek hangozhat, hisz így nem biztos hogy fidesz közeli lenne a köztársasági elnök. :P Jah, és nem ártana megtanulni számolni, mert az előző kommentem a másodikhoz tartozik, hiszen fölhívtam a figyelmét az első kommentelőnek arra hogy nem olvasott el egy részt.
2012. ápr. 8. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Megelőlegeztem. :)

Nekem meg az a jó ötletem támadt, hogy megszüntetném a tavaszi szünetet, mert a diákoknak túl sok idejük van mindenféle hülyeségeken agyalni. :))

2012. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
túrórudi: Esetleg azt is leírhatnád hogy miért hülyeség. Előre is köszönöm.
2012. ápr. 8. 21:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a jó,ha egy fideszes!
2012. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy a tiednél kiforrottabb ötletek is kerültek már a süllyesztőbe. De azért ne add fel. :)
2012. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Operettországban egy bohóc a köztársasági elnök, ezért nem érdemes milliárdokat ölni egy népszavazásba!


Majd nemsokára érdemes lesz, amikor a 2/3 majd kiterjeszti az elnöki hatalmat, és Viktorka kezében hasonló hatalom lesz, mint pl. az egybesült államokban!

:(

De akkorra már nem választhatunk...

2012. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
túrórudi:Nem feltétlenül attól lesz egy ötlet jó, hogy bonyolult. De konkrétan azt magyarázd meg, hogy az ötletbe mi a rossz. Mondjuk, az egy dolog hogy nem tökéletes, de sokkal több értelme van mint a jelenlegi rendszernek, sőt, az ,,aláírásgyűjtős-fix pár jelöltes" módszernél (is) demokratikusabb, mert így nem csak az lehetne köztársasági elnök, akinek van pénze és ideje kampányra és aláírásgyűjtésre, és akit jó eséllyel valamelyik párt támogat, hanem bárki az országból, akit a nép akar. Ok, gondolom megint hülyeség, de remélem kezded érteni. XD
2012. ápr. 8. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!