Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó médiatörvény?

Figyelt kérdés
A sajtószabadság kérdése inkább ne legyen bojgatva . Én arra lenné kiváncsi a népnevelés milyen módon valósulhat meg , mert ebből a szempontból a jelenlegiben nagyobb bírságok szanhatók ki , de sokkal több reklámot adhatnak mint ezelött , ráadásul hangosabban is adhatják mint a műsort magát , Csehországban rendesen szabályozva van .
2012. ápr. 10. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan mint a jó cigány. :)
2012. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem az a jó médiatörvény,amelyik korlátozza a reklámok mennyiségét és hangerejét. Ennek semmi köze a népneveléshez. A műsoroknak annál inkább. De senkinek nem kötelező a silány műsorokat nézni.

Akkor jó egy médiatörvény,ha biztosítja mindenkinek a szólás és sajtószabadságot, ha nem az állam írja elő,hogy mit közöljenek a médiumok.

A

2012. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Olyan nincs! Agymosó értékpusztító média sem kell, nem hogy még szabály rá... A média a cionisták, azaz a "pokol" szócsöve.
2012. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én elrendelnék minden hétre egy médiamentes napot, amikor az étert minden sugárzástól szabadon kell hagyni, a kábeleken sem lehetne semmit szolgáltatni, újságot sem lehetne kapni. Legyen egy nap, amikor az emberek egy kicsit eszméljenek rá a világra. Ezen a napon minden internetforgalmat is megtiltanék.

Az emberek kezükbe vennék a könyveiket, ellátogatnának egymáshoz, beszélgetnének otthon esténként.

Egy nap hetente, ez mindenképp kellene bele!

Régen is volt hétfőn egy ilyen nap az előző rendszerben. A többi nap pedig a szabályozást meg lehetne vitatni, és még meg is lehetne ideologizálni, hogy a médiának is jár a szünnap.

2012. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért egy dolgot ne feledjünk!

Több adó INGYEN jön!!!!

Na most tényleg szép és jó hogy ezeknél még a reklámokat is csökkenteni akarjuk de azért kapjunk már a fejünkhöz!

Van olyan adó amiért kemény pénzt kell fizetni de egy darab reklám sincs cserébe!!


A kereskedelmi adók már felvetették hogy rendben, csökkentik a reklámot de akkor legyenek fizetősök!!

Vagyis itt egy egyensúlyra kell törekedni! A reklámbevétel az ami miatt mi este nézhetünk tévét és amiért nekik megéri ingyen sugározni! Bár én is utálom a felhangosodó reklámot de ne az legyen a cél hogy egy ingyen szolgáltatást alakítsunk az igényeimhez!


A büntetés meg nekem nagyon furcsa!

Az alig különböző, sorozatban elkövetett vétségért az egyik adó kapott egy pár millás büntetést míg a másik sok százmilliósat! És mindezt úgy hogy menet közben direkt nem szóltak hogy hagyják abba ezt ,eg azt hanem több hónap után egyszerre büntettek!

Én ezt szüntetném be és ezért mocsok a médiahatóság!


Most kb azt teszik mintha X szomszéd minden hétvégén hangosan füvet nyírna de nem szólnának neki hogy hagyja abba mert zavar hanem pár hónap után hirtelen kapna egy kolosszális büntetést azért mert sorozatosan zajongott!!


A népnevelés meg igazából szülői feladat!

Én itthon is megalapítanám azt ami amerikában van! Ott egy civil szervezet van ami a családosok szemszögéből nézi a műsorokat és ami káros lehet a gyerekekre ott tiltakozik! És mivel komoly befolyásuk és tagságuk van így hatást tudnak gyakorolni a műsorkészítőkre! Ami ellen tiltakoznak azt komolyan veszik! Én inkább egy ilyen szervezetet látnék szívesen mint egy politikai alapon létrehozott médiaszervezetet...

2012. ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnálatos módon a médiatörvény (ahogy más se) nem választható el a sajtó és más szabadságtól, felelősségtől, önfegyelemtől, tudatos gondolkodástól, különösen nem a gazdaságtól.

A jó médiatörvényből kiolvasható (nem rejtetten!) a célja. Hogy mit és milyen okból akar szabályozni, az állapotokat milyen irányban befolyásolni. Ami a jelenlegiből kiolvasható (nem könnyen), az a hatalom támogatásának megvalósulása. Ez elfogadhatatlan.

A jó médiatörvény egyensúlyra törekszik. Ahol valakinek indokolatlan előnye van, korlátozza (például tevékenységben, módszerben, fizetéssel). A hátrány csökkenését elősegíti (műsoridővel, könnyített lehetőségekkel, az előbbi kárára fizetési kedvezményekkel). A népnevelés nemcsak a szülő feladata, bár elsődlegessége nem kérdőjelezhető meg. Viszont a szülőt is kell segíteni megfelelő műsorok rendelésével, létrejöttük elősegítésével. Lehet szabályozni műsoridőt, struktúrát, reklámot, ha pontosan tudjuk, mi célból, szem előtt tartjuk a bevétel-kiadás egyensúlyát, ebben a lehetőségeket. De a túlszabályozás ugyanúgy káros, mert egyrészt elfojtja a kezdeményezést, másrészt a változó lehetőségekhez és igényekhez képest túl nagy a tehetetlensége. ebben is arányt érdemes tartani. Ez a jelenlegi médiatörvénynek nem célja, az ellenkező igen. Döntően ezért támadják az Unióból.

2012. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!