Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyet értesz avval hogy a...

Nem dávid kérdése:

Egyet értesz avval hogy a kormány a szociális kiadásokat Erzsébet utalványba akarja kifizetni?

Figyelt kérdés
Csak kérdésem mi értelme van?? én 2hete amikor mentem kerti partira akkor Erzsébet jegyből vettem meg a piát és cigit. Illetve mondjuk aki cipőt vagy bérletet szeretne venni a gyerekének a családi pótlékból azt hogy oldja meg? Miért nem csinálja inkább azt a kormány hogy szociális segélyhez vagy a családi pótlékhoz szimplán hozzá dob 5ezer Erzsébet jegyet. Szerintem az lenne a legkorrektebb.
2012. ápr. 13. 17:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész arról szol, hogy ez valakinek marha nagy üzlet. A többi meg le van ejtve. Aki iszik cigizik az erzsébet utalványra is meg tudja venni (ezt én is tapasztaltam). Legalább a gyereknek az oviban a kaját lehetne belőle kifizetni (10000ft).
2012. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Tudtommal az erzsébet utalvány csak bizonyos helyeken váltható be. Nem például a bútorboltban. Azokon a helyeken meg ahol beváltható biztos lehetsz benne, hogy fideszes a tulaj. Nem véletlenül lett ez kitalálva, így egyes körök üzleti forgalma megnő míg másoké akiknél eddig készpénzzel vásároltál, de most az utalványoddal nem mehetsz oda, csökken. Így szépen leadózod a kis segélyed a Fidesznek.
2012. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Nem, de azzal egyetértek, hogy visszatérjen az az oktatási rendszer, amelyben még 0,2 jegy levonás járt helyesírási hibánként, és az analfabéták mehettek árkot ásni ahelyett, hogy büfédiplomás munkanélkülivé képzik magukat.
2012. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Már a Tescoban is elfogadják. Ennyit a magyar bolthálózatok támogatásáról. De cigit, piát ott is lehet venni, ez igaz. Tényleg az a lényeg, hogy valakinek sok pénze lett Bözsiből.
2012. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy nem lehet belőle ruhát, cipőt, tisztálkodószereket venni, közüzemi számlákat fizetni. Majd elveszik a gyerekeket azzal, hogy rongyokban járnak, vagy bűzlenek és csöpög a zsír a hajukból, mert nincs otthon szappan és sampon. A felét adhatnák így.
2012. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Hát a teszkó is fideszes kézbe került:D megáll a paraszt esze
2012. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Senki sem írta azt, hogy a teszkó került fideszes kézbe, de azt sem zárom ki, hogy a teszkó dolgozók is kapnak majd némi teszkó utalványt ha a Fideszre szavaznak. És ha még nem is volt ilyenre példa azért ne zárd ki ennek lehetőségét!
2012. ápr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Az Unió sem fogja hagyni, mert ez durva beavatkozás a piaci folyamatokba. Abba bele sem megyek, hogy ez valahol a jegybank megkerülése, mert a kormány saját pénz nyomtat kvázi.
2012. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Pénzkímélő megoldás, és az érték oda megy ahova a hatalom akarja.
2012. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A Tesco azért lehet elfogadóhely, mert bezsarolt, hogyha nem lehet, kirakja a magyar árut.
2012. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!