Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedik emg meleg...

Nem dávid kérdése:

Miért engedik emg meleg felvonulást?

Figyelt kérdés
miért engednek meg direkt provokatív, értelmetlen felvonulásokat amikor balhé lesz a vége..
2012. ápr. 13. 19:12
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nem engedik!

Már amikor "betiltották" akkor tudtam, hogy végül engedni fogják.

Ez az egész "engedik-nem engedik" egy újabb nagy büdös PARASZTVAKÍTÁS.

Tudták ők nagyon jól, hogy engedni akarják, csak előbb úgy tesznek mintha nem akarnák megengedni. Évek óta ezt csinálják, az eszüket játsszák. Talán gesztus ez a szélsőjobbnak, talán a keresztényeknek, konzervativoknak is: Lásd: "Nem vagyunk igazából liberálisok, hiszen mi "ingadozunk", mi megpróbáltuk betiltani, de hát nem sikerült".


Akinek egy csöpp esze van, az szerintem látja, hogy ez is csak a "közbeszéd" tematizálása. Addig sem a lényegről beszélnek az emberek. Ha vonulnak akkor vonulnak, lehet a hiradóban mutogatni. Ha botrány van akkor annál is jobb, mert akkor még plusz három napig van téma a Blikkben, a Napi Ászban, az RTL Klubon, a Klub Rádióban, és egyéb "mértékadó" orgánumokban. Mert itt a cirkusz a lényeg, nem hír.

Legyen cécó, legyen puffogás.


CIRKUSZT ÉS KENYERET A NÉPNEK! (Persze a nép pénzéből.)

2012. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki kétszer gondolja meg mit ír, de lehetőleg ne is válaszoljon, mert itt lehet igazán pontokat veszíteni!
2012. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
94%
Vidéken még vannak olyan esküvők, amikor a násznép végigvonul a főutcán. Vannak olyan vallási rendezvények, amikor a legkülönbözőbb egyházak felvonulást, körmenetet tartanak. Vannak baráti társaságok akik összejönnek, bált, felvonulást tartanak. Be kell jelenteniük már közlekedésrendészeti okok miatt is. De mért kellene ehhez engedély? A gyülekezési jogot régebben az Alkotmány, most meg az Alaptörvény garantálja. Ezek önkéntes bulik, részt venni, nézni nem muszáj. Élni és élni hagyni!
2012. ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
25%

"De mért kellene ehhez engedély?"


Például mert le kell hozzá zárni néhány baromi forgalmas utcát, és a rendőri biztosítás egy vagyonba kerül, sajnos nem csak a buznyákok pénzéből?

2012. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

A kormánynak igenis jó a balhé!!

hisz addig sem azzal törődünk hogy újabb adókat vezetnek be és még jobban lehúznak...


És egyetértek azzal hogy hagyni kéne az egészet egy hang nélkül lemenni hogy egy szó se jelenjen meg a hírekben!


Sokkal jobb lenne ha felvonulnának és max egy lábjegyzet lenne mint hogy kimennek csomóan és akkora balhét csapnak hogy minden híradóban benne vannak és így ha megnézem a híreket akkor ezt is meg kell. És persze szaftos kép kell oda úgyhogy lesznek dobálózó kopaszok meg bikinis melegek!


Szóval annak örülnék legjobban ha hagynák őket és senki nem foglalkozna velük! Aztán szürküljön el az egész felvonulás az ismeretlenbe!!

A hírekbe csak az akciós dolgok kerülnek be! Egy semmilyen felvonulás nem érdekelne senkit...

2012. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
86%

ma jöttem haza Londonból (Glasgow-ba haza), erről ez a mondat jutott az eszembe: Some people are gay. Get over it! (Vannak meleg emberek. Lépj túl rajta!)

a londoni buszokra van felplakátolva (itt a kép is: [link]


látod, ezért kelet a kelet és ezért nyugat a nyugat. itt nem tolerálják sem az iskolákban, sem egyetemen, de még az utcán sem a homofóbiát. hatalmas balhé lett abból pár hónapja, hogy egy londoni buszon egy fehér nő kisgyerekkel az ölében ocsmányságokat ordibált a körülötte ülő feketékre. azóta bírósági ügy lett a dologból. ha fehérekre, akárkikre ordibált volna hasonlókat, akkor is oda került volna, mert nem beszélünk így senkivel sem, ahogy az a nő tette. nem balhézunk a buszon, nem ordibálunk, nem teszünk homofób és rasszista kijelentéseket senkire sem, bőrszíntől, nemi identitástól függetlenül.


idekint az egyetemen akárki lehet meleg és nem kell emiatt magát szégyellnie. tanárok is támogatják az LGBT movement-et, sok tanár maga is meleg. évente felhúzzák az egyetem épületénél a szivárványszínű zászlót és mindenkinek tetszik, mert színt ad a komor, több száz éves épületnek. mert nem csak a diákok, de az emberek is nyitottabbak, meg akarják érteni, el akarják fogadni, ha valaki nem ugyan olyan.

a legtöbb homofób viselkedésnek, gondolkozásmódnak a tudatlanság, tanulatlanság az alapja. mert nem értik, nem akarják érteni, nem is akarják elfogadni. idekint egy nagy buli a gay pride - mindenki kimegy, mert tényleg egy jó rendezvény. plusz mindenkinek van legalább egy "gay best friend"-je és elfogadhatatlannak tartanánk, ha őket emiatt diszkriminálnák. ez primitív dolog, hihetetlenül primitív dolog és az a viselkedés, amit otthon egyesek megengednek maguknak, felháborító.


"Például mert senki nem kíváncsi ezekre az undormány majmokra"

magadról beszélsz általánosítva, ez így butaság. nem mellesleg az undormány kérdése erősen emberfüggő, az én szememben a te hozzászólásod az, amit undormánynak keresztelnék. amúgy nem majmok, mint tudjuk az evolúció során a majmok és az emberek már nagyon-nagyon régen elváltak egymástól, így butaság és tudtatlanság akárkire is azt mondani, hogy majom.


"Be akarták tiltani, de az EU ránk szólt, hogy ez diszkrimináció"

szerinted nem diszkrimináció?

itt van a szó jelentése, ha nem lennél vele tisztában: [link]


"Mert úgy tűnik a XXI. században fontosabb dolog a melegek elfogadása, mint az emberek oktatása,"

az oktatásnak ez is lenne a feladata, hogy toleranciát tanít; másik emberekkel szemben, legyen az akármilyen. én elítélem a vallás akármilyen formáját, mert butaságnak tartom; mégsem megyek ki hangosan tüntetni ellenük, templomokat firkálni vagy papokat megdobálni. mert bár nem értek egyet sok mindennel, amit csinálnak, amit tanítani akarnak, a véleménykifejezésnek van értelmes formája is.


"Oda tényleg csak a botránkoztató homoszexuálisok mennek."

nyugat-kelet. nyugaton szívesen részt vesznek benne az emberek (mi is kimegyünk a barátaimmal), keleten elítélik és "üldözni kell". itt a mentalitásbeli különbségeket érdemes megfigyelni. és nem csak megbotránkoztató homoszexuálisok mennek, én is kimegyek. és a barátom is eljön velem. és a biszexuális skót lakótársam is jön velünk. nincs ebből semmi baj.


"Tehát ha megdugod édesanyádat, azzal semmi gond?"

hogy ez hogy jön ide, sajnos nem tudom. de mint a kérdésedre válaszoló is mondta: "Ha és amennyiben ez nem öl meg, csonkol, károsít objektív, tudományos mércék szerint meg senkit, akkor az szabad"

nem tudom, hogy a te családi kapcsolatod milyen édesanyáddal, de azt hiszem, hogy ez legalább egyikőtöket csonkol vagy károsít tudományos mércék szerint (pl. sokszor a skizofrénia illetve a bipolar disorder visszavezethető kiskori szexuális zaklatások hatására). természetesen a mai társadalmi normák ellen szól az, hogy valaki szexuális kapcsolatot létesítsen a saját édesanyjával; pláne ha teherbe ejted, akkor genetikailag hibás, fogyatékos gyereknek leszel az apja. ott már valami bibi van a fejben, ha valaki ezen gondolkozik. de látni kell azt is, hogy a homoszexuálisok sem a saját anyjukkal vagy édesapjukkal kerülnek közeli testi (szexuális) kapcsolatba. így ez a válasz teljesen nem hogy nem ide függő, de értelmetlen is.


"csak ne viselkedjenek undorítóan, ahogy a normális hetero emberek se teszik, és ne öltözködjenek úgy, hogy aki meglátja hányni tudna tőlük."

kinek mi az undorító? neked mi az undorító?

ha én valakiktől hányi tudnék, akkor azok a mai 15 éves kislányok, akik magassarkúban járnak iskolába, olyan miniszoknyában, amit én hétvégén sem veszek fel buliba és annyi sminkkel mint a fene. az én iskolámban legalábbis így öltözködtek 2 éve az elsősök (akkor voltam végzős). szerinte ez az, amitől "hányni kéne", már ha hányni kell-e, szabad-e akárkitől vagy egyáltalán akármitől. látod, nekik ez a normális; nekem meg az, hogy az iskolába tanulni jártam (meg néha tény, de aludni is), nem az alakomat mutogatni. szerencsére értelmiségi családból származom, ahol nem ítélünk el senkit sem amiatt, amilyen. nekem is van meleg unokatestvérem, na és. get over it.


"nekem az a fő bajom hogy minden egyes felvonulásnál cirkusz van. Csomó rendőrt ki kell vezényelni, akkor kövekkel dobálóznak, kukákat gyújtogatnak. Utána ezeket károkat közös kasszából kell megcsináltatni illetve a rendőrök bérét is fizetni kell. Meg szerintem a melegek elég provokatívan viselkednek.."

ha nem csinálnák az egyes emberek, egyes szélsőséges csoportok a balhét, nem kellene két kordon között sétálniuk. idekint vannak rendőrök persze (minden nagyobb tömegnél kirendelnek x számő rendőrt), de nem kell, hogy közbeavatkozzanak, mert nem úgy viselkednek az emberek.

hogy ki dobálózik kövekkel és ki gyújtogat kukákat, azért én is kétszer megnézném, és meleg vagy nem meleg az illető, de megfelelő rendőri intézkedést kell végrehajtani az intoleráns, másra veszélyes viselkedés ellen.

mi neked a provokatív viselkedés? mivel provokáltak?


"Miért nem vonulnak a városon kívül? Aki kíváncsi rájuk, elmegy és megnézi őket (nem lesz nagy tömeg)."

azért, mert ez nem egy állatkerti vagy cirkuszi mutogató. itt nem megnézni kell őket (na ott vannak a melegek), hanem támogatni őket, az embereket taníttatni, nem csak biológiára, hanem egymás elfogadására is. ez nem egy kirakodóvásár, hanem egy normális, szimpátiára építő tüntetés. legalábbis ez lenne a célja.


"Például mert le kell hozzá zárni néhány baromi forgalmas utcát, és a rendőri biztosítás egy vagyonba kerül, sajnos nem csak a buznyákok pénzéből?"

na azt ne mondd, hogy amikor ilyen-olyan másmilyen rendezvények miatt lezárnak pár főutcát, akkor mindenki kiakad. pl nézd meg a békemenetet vagy mi volt az.. vagy ott a maraton, a félmaraton. vagy az akármilyen másik rendezvény. rendőri biztosítás: megint csak, nem kellene ekkora pénzt, erőt ráfordítani, ha egyesek értelmes módon is ki tudnák fejezni a véleményüket ordibálás, dobálózás nélkül.


amíg ennyi buta és tanulatlan ember van otthon, akik azt hiszik, hogy aki hangos az a vezető meg okos is; addig nem lesz semmiféle elfogadás sem, jöhet vissza a keresztény oktatás meg az isten-teremtette-a-világot taníttatás, mint a középkorban. kell ez nekünk? kétlem.

2012. ápr. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

37-es válaszoló!


Részben egyetértek veled. Ugyanakor valoszínű vagy nem régóta vagy kint Angliában vagy nagyon védett környezetben.

Gondolom tudod kire használják rengetegen a paki szót??

Aki nem tudná, kb olyan mint nálunk a cigányozás!(a szó a pakisztáni szóból alakult ki és mára egységes szitokszó lett a legtöbb sötétebb bőrű bevándorlóra). És annyira is elterjedt! És mondjuk úgy, ott se sok per van belőle.

És azért volt jópár tüntetés már ott is a bevándorlók ellen!

Tévedés azt hinni hogy Londonban csomó érdeklődő ember lakik akik kiváncsiak a másságra és mindent tolerálnak!


A különbség annyi hogy ott a hoodies-oznak meg paki-znak.


Nekem egyébként egyik kedvenc városom London de érdemes mindenhol nyitott szemmel járni mert illúzió a teljes tolerancia!

És ezzel nincs is gond egy bizonyos szintig!

Szélsőségesek vannak angliában is. Van olyan környék ahol ha paki vagy, iszonyatosan megvernek...

Ugyanakkor az emberek többsége nem ilyen!


Ez van nálunk is. Vannak szélsőségeseink de a legtöbb ember toleráns a melegekkel amíg nem arról beszélünk hogy tangában, bőrcuccban tesznek szexuális mozdulatokat felvonulás közben! Nem mellesleg ezt a legtöbb meleg is ellenzi!


És igaza volt itt egy megszólalónak!

Mi annyira "intoleránsak" vagyunk hogy vagy 10 évig minden atrocitás nélküli volt a melegfelvonulás! A balhék a 2006-os lázongások utáni felvonulásoknál voltak! És ott is leginkább az említett kirívó viselkedések miatt!


A magyarok ne intoleránsabbak mint mások csak a melegek egy kisebbsége szintén balhés és nem érdekli őket hogy ezt a "többségi" meleg akarja-e vagy sem! Én a balhés szélsőjobbosokat összeengedném a balhés melegekkel aztán rendezzék le...

2012. ápr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
20%

Nem provokatív, csak a sajtó azzá teszi. 1-2 hülye mindenhol van. Esetleg a neonáci felvonulásokat kellene tiltani, ahol a résztvevők 100%-a hibbant idióta. Na az aztán provokatív.


Azért lesz balhé a vége, mert a kormányunk töketlen. Ha Munkáspárt 2006 vezetés lenne, akkor bevernénk a degenerált fasisztákat az utcákról, és rögtön zavartalanul lehetne vonulni.

2012. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"hatalmas balhé lett abból pár hónapja, hogy egy londoni buszon egy fehér nő kisgyerekkel az ölében ocsmányságokat ordibált a körülötte ülő feketékre"


Szeretném, ha itthon is ez lenne a legfontosabb hír, hiszen azt jelentené, hogy a gazdasággal nincs baj, a fiatalok nem vándorolnak el, a kormány nem nézi komplett idiótának a választóit, és a közbiztonság a legnagyobb rendben van.

2012. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

"mint tudjuk az evolúció során a majmok és az emberek már nagyon-nagyon régen elváltak egymástól"


Ne kezdd úgy a mondatot, hogy "mint tudjuk", ha aztán egy hülyeséggel folyatod. A majom egy évmilliókkal ezelőtt élt, cickányszerű állat volt, a mai főemlősök ezek leszármazottai. Semmiféle elválás nincs a majomtól.

2012. ápr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!