Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért engedik emg meleg...

Nem dávid kérdése:

Miért engedik emg meleg felvonulást?

Figyelt kérdés
miért engednek meg direkt provokatív, értelmetlen felvonulásokat amikor balhé lesz a vége..
2012. ápr. 13. 19:12
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

zoli7980,


több, mint 2 éve vagyok idekint és mondhatni "védett környezetben", egyetemen, egyetemistákkal európa késelős fővárosában :)

nyilvánvalóan nekünk, diákoknak teljesen más a mentalitásunk, mint sok-sok helyinek.

nem mondom, hogy itt sincsenek problémák vagy feszültségek néha. vannak, de főleg azért, mert annyi nemzetiség él együtt, mint a fene és ott is a hangosak összetűzésbe keverednek néha egymással. ilyen az emberi természet azt hiszem..

őszintén szólva még sohasem hallottam a paki szót; mi idekint a ned szót használjuk (Non-Educated Deliquent) a lecsúszott munkáscsaládok gyerekeire, akik 16 évesen kirabolnak/megkéselnek/megerőszakolnak; érdekes módon ők is használják magukra a szót (az angoloknál erre a chav szó az, amit használnak, amíg a skótok a ned-et).

egyértelmű, hogy idekint is vannak szélsőségesek, de nagy átlagban nekem eddig az volt a tapasztalatom, hogy jobban tolerálják a keletieket, mint pl nálunk otthon a melegeket. nagyon sokszor észrevettem, hogy a munkáltató nem azt nézi, melyik országból jöttél, hanem hogy van-e idekinti tapasztalatod, van-e jó referenciád, tudsz-e, akarsz-e dolgozni. ha van plusz jó nyelvtudás, akkor imádni fognak, bár nyilvánvalóan dolgozni kell és sokat, de meg is fizetik.

de a témára visszatérve, az emberek nagy többsége nem balhézik vagy nem akar balhézni a melegfelvonulásokon. vagy nem mennek ki vagy ha meg is próbálnák egyből viszik el őket a rendőrök. itt az iskolákban annyira mondhatni tiltott a homofóbia meg az ezzel és a rasszizmussal kapcsolatos piszkálások (mondjuk bully-nak), hogy a tanárok is hihetetlenül keményen fellépnek és büntetik is az iskolában. bezzeg anno a "szerencsétlenebb" osztálytársaimat, akiket az "erősek" piszkáltak rajtam kívül nem sok ember védte meg. a tolerancia itt is kezdődik, hogy nem celluxozunk le senkit sem egy padra és amikor kiakadva levágtam a srácot és mentem az igazgatóhoz, hogy ez már tűrhetetlen csak széttette a kezét, hogy majd "beszélget" a fiúkkal. ez nem normális szerintem, ha ilyen lenne idekint szerintem nem csak elzárás, de kirúgás lenne a dologból.


nekem az az érdekes, hogy ha 10 évig minden probléma nélkül lement a felvonulás, ahol valószínűleg előtte is előfordultak kirívóan viselkedők, hogyhogy csak 2006 után kezdődött el ez a nyílt gyűlölködés. és ezt miért szabad nekik hagyni? van különbség a szabad vélemménynyilvánvítás között és a között, hogy mikor léped át azt a határt, amikor a hozzászólásod már provokatív vagy sértő másra nézve.


"A majom egy évmilliókkal ezelőtt élt, cickányszerű állat volt, a mai főemlősök ezek leszármazottai. Semmiféle elválás nincs a majomtól."

nem akarok túlságosan belemenni ebbe a témába, mert nem ide vág, de:

[link] (bővebben: V)

a majmoknak és a főemlősöknek igen, közös ősük volt (a majmok öregcsaládjából származik mindkettő), de az evolúció során másféle törzsfejlődési szakaszokon mentek keresztül, így más fajok keletkeztek. az elválást itt úgy értettem, hogy különböző fajokról van szó, akiknek bár a genetikai háttere majdnemhogy 98%-ban megegyezik, de szaporodásra és életképes, szaporodóképes utód létrehozására alkalmatlanok (ez az egyik ismertetőjele a fajoknak, természetesen ide még jó pár egyéb faktor is beletartozik). tehát igen, van elválás, mert különböző evolúciós úton folytattuk a fejlődést, ma már nem ugyan azon faj vagyunk, bár egy törzsből származunk. ha két (vagy több) külön faj alakult ki egy közös ősből, akkor szigorúan az evolúciós fejlődést nézve kettéváltak a fajok (vagy még több irányba, most az egyszerűség kedvéért a főemlősökkel és az emberekkel foglalkoztam csak). mind az emberek, mind a főemlősök rokonságban vannak egymással a közös ős miatt, de mindkettő külön fejlődési szakaszon ment keresztül és ezt a külön fejlődési szakaszt nevezem "elválásnak". nem azt értettem ez alatt, hogy ma már semmi közünk sincs a főemlősökhöz, hanem egyszerűen, hogy nem ugyan az a faj a kettő.

2012. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

"Esetleg a neonáci felvonulásokat kellene tiltani, ahol a résztvevők 100%-a hibbant idióta. Na az aztán provokatív."


Ha arra hivatkozva ellenzitek a a melegfelvonulások betiltását hogy legyünk toleránsak velük szemben, meg hogy más "kulturáltabb" országokban ( pl. USA, vagy esetleg Németország, Szlovákia stb) ez nem téma, akkor keress rá a gugliban hogy az igazán művelt és civilizált nyugaton van neonáci felvonulás. Pedig az tényleg provokatív:))

Ha a deviáns viselkedést mindenképpen utcára akarjátok vinni, akkor mondjuk lehetne egy drogos vagy alkoholista menetet is szervezni, őket se diszkrimináljuk már, nekikisvannakjogaik.

2012. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!