Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tud már angolul?

 1/6 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, hogy tud e. Attól még lehetne jó elnök. Csak éppen egy volt lakásügyi előadó, aki életében nem csinált semmi értékelhetőt, és az utóbbi 8-10 évet parkolópályán töltötte, Dajcstomi kvalitású emberek között. Szép dolog, hogy egy huszonéve párttag ember lesz majd a nemzeti egység megtestesítője.
2012. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 doboszoli ***** válasza:
Fel a fejjel, lehet még lejjebb!
2012. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog,hogy nem tud angolul,attól még lehet hozzáértő ember a pozíciójában.És mikor ő tanult középiskolában,egyetemen,akkoriban az orosz és a német volt a "divatnyelv" a magyar oktatásban.Lehet eddig nem volt szüksége az angolra,és ha kell is,kihelyeznek mellé egy tolmácsot.Szerinted minden politikusunk tud minden egyes nyelven,amilyen nemzetiségűekkel találkoztak életükben?
2012. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát ez halál ciki, de tényleg.

az angol tudás ma már majdnemhogy alap, pláne egy EU parlamenti képviselőnek; hát hogy az istenben beszélget akárkivel akármiről? egy középszintű angoltudás összeszedni társalgási szintre pláne olyan környezetben, ahol rá van (lenne?) kényszerítve nem olyan baromi nehéz összeszedni.


"Az egy dolog,hogy nem tud angolul,attól még lehet hozzáértő ember a pozíciójában."

ma már egy egyetemet alig lehet elvégezni angol nyelvtudás nélkül, mivel a legtöbb referencia angol nyelven van. rengeteg újság angol nyelven van. rengeteg szakfolyóirat angolul van. szerinted tényleg lehet valaki igazán hozzáértő a saját szakmájához, ha nem tudja elolvasni a legújabb híreket, fejlesztéseket? szerintem nem.


"És mikor ő tanult középiskolában,egyetemen,akkoriban az orosz és a német volt a "divatnyelv" a magyar oktatásban."

igen ám, de 20 éve volt megtanulni egy másik nyelvet. 20 év alatt ha napi csak 1 szót is tanul meg az ember, bőven felsőfok feletti szintre lehet jutni. divatnyelv volt-e vagy sem az orosz meg a német a világ fejlődésével sajnos-nemsajnos fejlődést kell tartani, manapság az angol az a nyelv, ami segít a kommunikációban egy lengyel és egy magyar között vagy éppen egy francia és egy magyar között.


"Lehet eddig nem volt szüksége az angolra,és ha kell is,kihelyeznek mellé egy tolmácsot.Szerinted minden politikusunk tud minden egyes nyelven,amilyen nemzetiségűekkel találkoztak életükben?"

és mennyivel drágább azt a tolmácsot fizetni, mint beiratkozni egy nyelvtanfolyamra és 1-2 év alatt összeszedni egy haszálható nyelvtudást? ez hatalmas lustaságról árulkodik.

nyilvánvalóan nem minden politikusunk beszél minden egyes nyelvet, de az angol, mint már említettem világnyelv, az a nyelv, amit a különböző nemzetiségűek használnak, hogy megértessék magukat a másikkal. nem is tudom elképzelni, hogy manapság akárki hogy képes angol nyelvtudás nélkül boldogulni, egyetemet elvégezni, munkát találni, esetleg külföldre utazni.. halál ciki ez az egész, de komolyan.

2012. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 escrogar ***** válasza:
Utolsó: tárgyalásokon kötelező módon van tolmács. Akár tud angolul, akár nem.
2012. ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Utolsó: tárgyalásokon kötelező módon van tolmács. Akár tud angolul, akár nem."


igen, van és az EU Parlamentben és tudja hallgatni a szinkrontolmácsot. a ciki helyzet ilyenkor áll fenn, látod? amikor megkérdeznek tőle valamit, média, külföldi újságírók, akárkik és szerintem ők is le vannak döbbenve, hogy nahát, ez még angolul sem tud. biztos vagyok benne persze, hogy nem ő az egyedüli, de szerintem nem vet jó fényt az országra, hogy pár mondatot alig bír kimakogni. szerintem kb "fél" felvenni a hivatali telóját, mert úgy is tudja, hogy semmit sem fog belőle érteni vagy egy épkézláb mondatot nem fog tudni összeszedni, hogy válaszoljon a kérdésre.

2012. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!