Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jelképesen el...

Magyarország jelképesen el fog pusztulni? Mi lesz a vége ennek a sok baljós eseménynek?

Figyelt kérdés

Szerintem egyértelmű, hogy Magyarország vesztésre áll. Helyzetünk kiszolgáltatott, nekem a jelek szerint az ország a következő évtizedekben nem éppen pozitív irányba fog formálódni. Én nem hiszek benne, hogy a mi életünkben megindulna bármiféle fellendülés.

Nem vagyok olyan régóta a politikában, így nézeteim gyakran naívak, ezt nézzétek el nekem.

A teljesség igénye nélkül, néhány aggasztó tény:


| Az ország termőföldjeit, természeti forrásait nemsokára külföldi tőke fogja privatizálni. Megveszik a vizünket, a földünket, és olyan áron fogják majd kínálni, ahog nekik jól esik.


| Folyamatosan fogy az ország lakossága, ami annyira még nem is lenne baj, de a gond az, hogy a dolgozó rétegnek kell eltartania a sok öreget, gyereket, ingyenélőt. Ez, és az adósságok egyre nagyobb árakat, adókat eredményeznek.


| Menekül a magyar a süllyedő hajóról. Az indexen már külön blog épült azokra a magyarokra, akik emigráltak innen, és osztják meg a tapasztalataikat, bíztatva a többieket is a "lelépésre". Az egyetemi berkekben egyre nagyobb trend ez, hogy ha művelt, képzett vagy, tűnj innen amint tudsz, mert kinnt 10szer ennyit keresel.


| Összeomlik az egészségügy, lelépnek a dokik.


| Megmarad a vízjfejűség. Budapesten kívül minden más unalmas vidéknek számít, gyér lehetőségekkel.


| Kezelhetetlen cigánytúlszaporulat/bűnözés.


Ez a dominó már rég megindult, szerintem a jelenség visszafordíthatatlan. Hiába választjuk meg a 3 párt közül bármelyiket, mindegyik csak újabb adókat oszt ránk, és tömi az állami pénzeket a saját vállalataiba. A végeredmény, főleg az emigrálás/fiatalok fogyása miatt, garantáltan katasztrofális.


Mit gondoltok? Mi lesz ennek a vége? Egy újabb nyomorúságos korszak szerintem elkerülhetetlen most már.


2012. ápr. 20. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Azért Görögországnál még jobbak vagyunk. Optimista vagyok, szerintem még van esélyünk valahogy kikavarodni a ganéjból. Ha az egymás támadása helyett (mint például Schmitt), hasznosabb dolgok kerülnek napirendre, akkor bőven lehet itt tenni jó dolgokat is. De amíg arra fordítanak legnagyobb gondot, hogy Kovács Pistike üljön át az egyik székből a másikba, mert zavarja a munkamenetet, addig ne is várjunk javulást.
2012. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Hát volt már sokkal nagyobb szarban a magyarság és mégis létezünk, ezt is túl éljük majd ne aggódj.A nyomorúságos korszak már 70 éve elkezdődött, remélem nemsokára vége lesz.
2012. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A gazdasági bajokon túl engem leginkább az aktív munkaerő fogyása, emigrálása aggaszt. Szerintem ez a legjelentősebb probléma.
2012. ápr. 20. 12:45
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem valakinek pont ez a célja.
2012. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A migrálással nem lehet semmit sem kezdeni.Ha lezárnák a határokat akkor még többen mennének el ,megtalálnák a módot rá az emberek , amit tiltanak azt csinálják jobban.Az egyetlen mód a migráció csökkentésére az hogy versenyképes fizetést,munkahelyeket biztosít az ország de olyat ami külföldet leelőzni.
2012. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A jelek szerint matematikailag lehetetlen utolérni a külföldi fizut. Egyedül árakban ás adókban vagyunk az élvonalban.

Erről beszélek, hiába mondjuk, hogy emelni kell a fizukat, meg a színvonalat, de ez gyakorlatilag lehetlen. Ez egy szövevényes rendszer, amiben így alakultak ki az erőviszonyok.

Ez még csak a kezdete ennek a lejtőnek.

2012. ápr. 20. 13:52
 7/17 A kérdező kommentje:
Az állam új adó ötletei: [link]
2012. ápr. 20. 14:56
 8/17 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 20. 18:00
 9/17 anonim ***** válasza:
Van fontossági sorrend.A hazaszeretet nagy szép és nemes erény , de a gyerekeidet nem tudod belőle megetetni , nem tudsz vele befűteni.A honvágyat és a hazaszeretetet legyőzi a szükség , a kényszer.Külföldön nincs mézeskalácsból 1 ház sem és nem várnak vörös szőnyeggel sem DE a megélhetés könnyebb.Egy svájci vagy egy amerikai átlag sokkal jobban él mint az átlag magyar.Nem a gazdagok életét kell nézni hanem az átlagemberek minden napjait.
2012. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sajnsos így van. Kérdésem, hogy hova megy ez így tovább? Mi lesz itt?
2012. ápr. 20. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!