Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van, hogy mindenki...

Miért van, hogy mindenki hőbörög az iszonyatos mennyiségű adó miatt, amit kivetnek ránk, hogy mindig kiderül, hogy le tudnak húzni még egy bőrt, de mégse csinál senki semmit?

Figyelt kérdés
Mint amikor lassan forró vízben főzik a békát. Mindenki panaszkodik, nyavajog, kesereg, mindenki tele van problémákkal, de senki nem kezd ez házalni, aláírást gyűjteni, körzetenként valamiféle mozgalmat szervezni. A természetben is minden a gyengébb ellenállás felé megy, amíg valami/valaki azt látja, hogy következmények nélkül megtehet valamit a másik kárára, addig folytatni fogja. Ahogy a gyerek is teljesen a szülő fejére nő, ha nem nevelik, a politikusok is egyre messzebb elmennek, ha azt látják, hogy senki nem gátolja őket. Hisz a hallgatás beleegyezést jelent. Amíg van lehetőségük, hogy minket szipolyozzanak és szemmel láthatólag nincs elég lelkiismeretük, hogy belássák, hogy a népet kéne szolgálni, nem magukat, miért ne mennének tovább?
2012. ápr. 28. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Minden nép olyan vezetőket termel ki amilyeneket megérdemel.
2012. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem is olvastam végig az okfejtést, mert felesleges.

Mit érnél el vele, ha hőbörögnél, aláírást gyűjtögetnél?


Gyurcsánynak volt igaza... Lári fári, két nap és elfelejtik.


Másrészt szerintem két dolog lehet mivel kb. pont kettő réteg van az országban. Az egyik le..rja, mert jól keres, vagy összelopja a magáét a másik meg már a téli gázszámlát sem tudja kifizetni, attól már el nem vesznek semmit. Kár dühöngeni...

2012. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2%
Az hiszed ez arról szól, hogy a szegényekről minél több bőrt tudjanak lehúzni? Folyamatban van most egy olyan, hogy uniós adósságválság. Nyilván meg lehetne oldali a hiányt azzal is, hogy mostantól fizetős az egészségügy, egy évig jár a GYES, a rokkantakat és az időseket meg tartsák el az utódok. Szeretnéd? Ez esetben nem kellene ennyi adó... Én megtehetem a magánorvost, de te, a proli családod és a proli barátaid nem biztos. Az egész arról szól, hogy a proliknak továbbra is ki legyen nyalva a szociális rendszerrel a segge.
2012. ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Én megtehetem a magánorvost, de te, a proli családod és a proli barátaid nem biztos"


Höhö, hát ez igazán vicces. Higgy, amit akarsz, te primitív idióta. A mi "proli" családunkban négy autón járunk és saját úszótavunk van...


De nem tudom, mit személyeskedsz, csak az idióták teszik. A "prolik" meg nem feltétlenül tehetnek arról, hogy azok, gondolok itt arra, aki ilyen családba született. Egyébként igen, szerintem több értelme lenne, ha fizetős lenne az egészségügy. Ugyanis a mostani ingyenes baromi szar, mert az orvosnak nincs túl sok motivációja. Ez az ingyenes rendszer nagyon jól működne, ha az lenne, hogy az állam eltartaná és az orvos megfelelő fizetést kapna. A jómódú országok megtehetik ezt, de nálunk ez nem működik, mert csak a színvonal csökkenését eredményezi. Aki megteheti, már így is magánorvoshoz jár, a maradéknak meg nem jó TB. Akkor már előrébb lennénk, ha mindenkinek fizetős lenne, de normális lenne az egészségügy.

2012. ápr. 28. 11:21
 5/15 anonim ***** válasza:
Hőbörögni lehet fotelból is.
2012. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

3/3-as 46%-os


"Az egész arról szól,hogy a proliknak továbbra is ki legyen nyalva a szociális rendszerrel a segge"


No meg arról,hogy az ilyeneknek mint te,egyre több kedvezmény járjon,és egyre kevesebbet fizessetek be a közösbe.Amit ti nem fizettek a kedvezmények folytán,azt a prolikról húzzák be akik még egyenlőre dolgoznak.

2012. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
istenem -.- jól eltereltétek a témát a "nekem ilyen kocsim, tavam van" kategoriába... na az ilyen emberek inkább fel se tegyenek ilyen kérdéseket....
2012. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6%

"No meg arról,hogy az ilyeneknek mint te,egyre több kedvezmény járjon,és egyre kevesebbet fizessetek be a közösbe.Amit ti nem fizettek a kedvezmények folytán,azt a prolikról húzzák be akik még egyenlőre dolgoznak."


1 év alatt még mindig többet fizetek a közösbe, mint amennyit mások 20 év alatt. A régi rendszerben pedig szó szerint soha a büdös életben.

2012. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
figyelj, ha tennénk is valamit akkor büdös nácik, hazaárulok, vagyunk, jönnek a rendőrök, megvernek minket, aztán hazaküldenek
2012. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1/9

Ez hülyeség. Ha majd az emberek többsége úgy dönt, hogy nem arra szavaz, akit kevésbé utál, hanem arra akivel szimpatizál, akkor megnyílik a lehetőség arra, hogy egy felelősségteljes kormány álljon fel Magyarországon. Persze, ez csak lehetőség, de még mindig jobb, mint a régi szarban dagonyászni.

Bocsánat a szóhasználatomért.

2012. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!