Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Téged nem zavar ha valaki...

Téged nem zavar ha valaki Magyarországon él hosszabb ideje, de nem beszéli a nyelvet?

Figyelt kérdés

Engem például zavar, nem értem miért nem tanulja meg ha mondjuk már 15 éve él itt.Ott van Fekete Pákó média szereplő több mint 10 éve itt él mégis egy 2 éves gyerek jobban beszél mint ő.

Meg nekem is van ismerősöm aki nagyon nehezen beszéli a nyelvet.

Ennél már csak az jobb mikor nem fogadják el az adott ország törvényeit a bevándorlók....



2012. máj. 7. 20:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Engem is zavar,bár ha látom,hogy igyekszik az más.
2012. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Persze ,meg eleve nehéz nyelv, nem mondom,hogy két hónap alatt szép kiejtés versenyt nyerjen, de 10-15 év már elég sok idő szerintem...
2012. máj. 7. 20:31
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Engem abszolúte nem. Tőlem mindenki olyan nyelvet beszélhet, olyan vallást követhet, olyan kultúrát örökíthet, amilyet akar, addig, amíg az nyilvánvalóan nem sérti mások személyes szabadságát. Azt várnám el csak tőlük, hogy a törvényeinket tartsák be.
2012. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Én sem szívesen hagynám el a magyar nyelvet külföldön, de megtanulnám azt a nyelvet és az mellett lenne a magyar is.

De ott van Franciaország, a sok arab nem fogadja el a törvényeiket, bűnöznek, hallottam,hogy bizonyos gettókban 1-1 wmber beszéli csak a franciát a többi meg elszigetelődve él, és bűnöznek.

2012. máj. 7. 20:35
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Ismerek olyan éjfekete négert, amelyik két év alatt eljutott társalgási szintre magyarul. De egy Fekete Pákó kaliberű retardálttól mit vártál? Szerintem az a saját anyanyelvét sem beszéli rendesen.


Persze egyes kultúrákból (sőt, szinte mindből) származó embereknek a magyar nagyon nehéz lehet, de nem mindegy, hogy igyekszik azért legalább alapfokon, vagy nem is érdekli.

2012. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%
Engem nem zavar, semmi közöm ahhoz, hogy más milyen nyelven beszél. Egy idő után úgyis rákényszerül, hogy megtanulja, mert máshogy nem igazán lehet Magyarországon normálisan élni.
2012. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként komolyan azt hiszed, hogy a franciaországi arabok azért bűnöznek, mert nem tudnak franciául?
2012. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%
Nekem osztrák a szomszédom és mióta ismerem azóta fura akcentussal beszél magyarul.Ez a világ egyik legnehezebb nyelve , teljesen egyedi semmilyen más nyelvre nem hasonlít.
2012. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinte tudnia kell a nyelvet. Igaz pákó nem beszéli úgy mint kéne de legalább érthető, az más hogy idegesít. Nekem a szomszédomba kínaiak élnek kb 5 éve költöztek ide ott maguk közt kínaiul dumálnak de képesek voltak megtanulni saját maguktól a nyelvet.
2012. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
98%
Ismerősöm operatőrként dolgozik, ő mesélte Pákóról azt a történetet, hogy a forgatási szünetben mindenki elment kávézni meg mosdóba, Pákó meg elintézett pár telefont. Na ezt viszont tökéletes magyarsággal tette. Miután a szünetnek vége lett, és újra elkezdtek forgatni, előjött az ádide-ádide-ádideadidit személyiség. Tanulság: néha kifizetődőbb, ha hülyébbnek néznek, mint amilyen valójában vagy.
2012. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!