Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Visszaállítsák a halálbüntetést?

Visszaállítsák a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
Szerintem a brutális gyilkosságok(Móri mészárlás,Olaszliszka..stb)esetében az elkövetőket(ha elkapták őket és rábizonyították a vádakat)ki kellene végezni.Már csak az elrettentés miatt is.Ti hogy vélekedtek erről?
2009. jún. 25. 15:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kemény büntetést adnék, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a kivégzés. Inkább kényszermunka élete végéig! Gondolj pl az olaszliszkaiakra, akik soha nem dolgoztak! :)
2009. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%

hát az elrettentés végett igen, de godold meg, hányszor derült ki, hoyg ártatlanul ült valaki éveket... pedig "bizonyították"... az életet nem lehet visszaadni, igaz az elrabolt éveket sem, de mégiscsak él.

és a visszaélések.... ki tudja kire mit fognának rá, aztán kivégeznék. ez nagyon húzós kérdés.

2009. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy tudom, hogy a móri mészárlás pont egy olyan eset, amikor olyanra bizonyították rá, és ítéltek el, akinek semmi köze nem volt hozzá, és később megtalálták a valódi bűnösöket. Ha kivégzik az első gyanúsítottat, akkor azt mondanák a családnak, hogy "bocs, így járt"?
2009. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondják... Ez a baj a dologgal, hogy tényleg csak olyan esetekben lehetne alkalmazni, ahol abszolút biztos, hogy valóban Ő a tettes, és nem más. Márpedig az ilyen teljes bizonyosságú ügyek (pl. tettenéréssel vagy tiszta és jól kivehető videófelvétellel, mint bizonyíték) tényleg nagyon ritkák.
2009. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
Hát azért Móron sem Teréz anyát ítélték el, ha azt nem is, de mellette 10másik rablást elkövetett, viszont Tánczos Gábor szerintem ártatlan volt. Lehet, hogy egy-két embert indokolatlanul végeznének ki, de a másik oldalon ott van az is, hogy van aki kiszabadul a gyilkosság után harmadolással 3-4 év után, és újra lecsap.
2009. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Igen visszaállítanám. Amíg volt, kevesebb volt az emberélet elleni büncselekmény. A nagy humánum miatt már fényes nappal is félek lassan az utcán végigmenni. Sajnos annyira eldurvult a világ, hogy csak szigorúbb büntetéssel lehetne valamit tenni. Vagy esetleg olyan börtön legyen, mint a sötét középkorban és akkor nem vágynának vissza és nekünk sem kellene fizetni a bünözők zabáltatását, orvosi ellátását, stb.
2009. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%
persze h vissza kéne állítani! 1-2 ártatlan áldozat persze lenne, de könyörgöm, és az nem számit ártatlan áldozatnak, akit a szabadulás után megöl (a tényleges elkövető)???? mert azt hinni h mondjuk 10 év alatt jóember lesz belőle enyhén abszurdum...jól seggberakják a börtönben, agyonszivatják, vagy ha nem szivatják akkor a börtönben is góré lesz, ott is tovább folytatja a bűnözést, legjobb esetben meg csak simán bekattan a bezártságtól, és mégnagyobb pszichopata lesz belőle mint annak előtte....
2009. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a tényleges életfogytiglan a megoldás, de garantáltan szabadulás nélkül. Amíg volt halálbüntetés, nem attól volt alacsonyabb a súlyos bűncselekmények aránya, hanem mert az állam mindenkit megfigyelt, és mellékhatásként a bűnözés is alacsony volt.
2009. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
16:08-as vagyok, azt még elfelejtettem h az életfogytiglani meg azért sz.r, mert vki legyilkol akárhány embert akkor nehogymár a társadalom pénzéből éljen, egyen, legyen meg a fűtése...mondom, a kisebb bűnösöknek elismerem, oké, életfogyt + kényszermunka, de a legnagyobb szemeteket kivégezni aztán kész....megtanulnák az emberek tisztelni egymás életét és dolgait, nem tit tartanánk, ahol a bűnözőknek elvitathatatlan emberi jogaik vannak, de téged bárki szabadon megkárosíthat akár a tulajdonodban, akár az életedben
2009. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%
Igen!
2009. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!