Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan csökkenthető az abortus...

Hogyan csökkenthető az abortuszok száma törvényi tiltás és erkölcsi prédikáció nélkül?

Figyelt kérdés
Megtetszett a népszerű korábbi kérdés, de másképp teszem fel. A gyakorlatban nem a tiltáson vagy engedélyezésen múlik a dolog, hanem hogy népszerűbbé tehető-e az örökbeadás? Sok pár szívesen nevelne gyereket, és évekig hiába vár. A népességnek stabilnak kéne maradnia ahhoz, hogy a nyugdíjválságot elkerüljük, ebből adódóan ott célszerű gyereket vállalni, ahol munkára nevelik az utódot(ezt etnikumtól függetlenül gondolom). Higgadt, Gizike-gőzeke nélküli válaszokat várok.
2009. jún. 25. 15:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!


KÖSZÖNÖM, hogy az előző kérdezőnél (aki törvényesen betiltaná az abortuszt), te jóval emberibb hangvételű kérdést tettél fel. :D


Az már régen bebizonyosodott, hogy a törvényes tiltás csak tragédiákat okoz, a mai világban elfogadhatatlan az emberek kényszerítése!


- Ha én lennék az Egészségügyi Miniszter, akkor a fogamzásgátló tablettát és a fogamzásgátló eszközöket ingyenessé tenném!!!

- A lehető legtöbb helyre óvszer-automatákat szereltetnék, jelképes összegért árulva az óvszereket (ez az AIDS terjedését is gátolhatná)...

- Anyagilag támogatnám a gyerekszülést (3 éves GYES, magasabb GYES, anyasági segély, stb.)

- Felemelném a családi pótlékot...

- Államilag támogatnám a "Bölcső"-alapítványt és sok hasonló létrejöttét segíteném (ők segítik örökbeadni a "felesleges" babákat)...


Szerintem a gyerekek felvilágosítása az iskolákban rendben zajlik, ösztönözni kellene a szülők tevékenyebb közreműködését is ebben... (Talán ha az anyáknak több idejük lehetne a családjukra, lenne idejük a kamasz gyerekeik felvilágosítására is.)


Én a magam részéről a gyerekeimet már kicsi koruktól folyamatosan "felvilágosítottam", mindig a koruknak megfelelő szinten...

Nagyon nagy hangsúlyt fektettem rá, hogy a fiam felelősségérzetét is felkeltsem : érezze ő is felelősnek magát, hogy a lány ne legyen terhes, ha nem szeretnének kisbabát... Vagy : az ő felelőssége is, ha netán kisbaba születik!


Úgy néz ki, hogy nem csináltam rosszul a dolgom, mert a 19 éves lányom egyáltalán nem fiúzik, nem jár diszkóba, fel nem venne haskipólót, és lenézi azokat, akik gátlástalanul felajánlkoznak a fiúknak!

A fiam 18 éves, tisztelettel beszél a lányokról, ő sem kívánkozik diszkókba, mindketten nagyon szeretnek itthon lenni. :D


Az is igaz, hogy én kiskoruktól itthon vagyok velük (itthondolgozó munkám van), az iskolából ebéddel vártam őket mindig, együtt tanultunk délután, nagyon sokat beszélgetünk, ők soha nem csellengtek utcán vagy bevásárlóközpontokban naphosszat...


Ha ezt több anyuka megtehetné, talán sokkal kevesebb züllött fiatal lenne, akik kábítóznak, 16 évesen a pasijukhoz költöznek. :-[

2009. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Biztosan mindenki emlékszik a dávodi kislány esetére. Ekkora korban (12 évesen) az abortusz nem viseli meg annyira a szervezetet, a terhesség viszont kifejezetten veszélyes lehet.


Egyébként pedig: felvilágosítás és olcsó fogamzásgátlás. Sok.

2009. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Ingyen tabi,korai felvilágositás:10-11 éves korban.
2009. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Elsősorban a szülők felelősségének látom a dolgot, akiknek már születéstől el kéne kezdeni a gyereknevelést (nem csak "babázni"), aztán időben felvilágosítani (a pubertás kezdetén, akár 10-11 éves korban, főleg lányoknál, mert nekem pl. 11 évesen jött meg az első menstruációm), és nem szabad a tévére és az internetre hagyni ezt a feladatot.

Ehhez az is kéne, hogy családbarát munkahelyek legyenek, vagyis a munka után a szülőnek maradjon még energiája-ideje-kedve a gyerekkel is foglalkozni, és ne az legyen, hogy csak az anyagiakat teremti meg (sajnos sok esetben ez is komoly probléma).

Másodsorban az oktatásé a szerep, viszont a pedagógusoknak nem nagyon van ma becsülete, és főleg szava, ez így nem jó, vissza kellene állítani, hogy legalább fegyelmezhessenek, mert mi az, hogy egy gyerek buktatását a szülő nem engedi (és megteheti), amikor a gyereke nem tud semmit, vagy a közveszélyes gyereket fegyelmezni próbáló tanári gárdát feljelenti a szülő, mert rá mert szólni a gyerekére, aki éppen egy körzővel dobta meg a tanárt? (ezek valós példák a kicsiknél) Ez nonszensz. Ilyen helyzetben a gyerek nem veszi komolyan a pedagógust, vagyis ha a pedagógust ilyen módon nem veszik komolyan, egy felvilágosító, erkölcstan tananyag esetén se vennék komolyan. Vagyis az oktatási rendszer komoly változtatásra szorul, és ezt a minisztériumban tudják megtenni, mert ők találták ki a szöveges értékelést, a nem buktatást, és a többi baromságot.

Harmadrészt pedig komoly szerepe van a médiának, és kissé azt is át kéne alakítani, mert ha esetleg valaki mégis arra kényszerül, hogy sokat dolgozzon, és nincs ideje napközben a gyerekére odafigyelni, aki otthon van (és bármit nézhet a tévében), akkor igenis a főműsoridőben leadott műsorokra komolyabb szabályokat kéne bevezetni, nem a 12-es, 16-os és 18-as karikát kell kitenni, hanem olyan műsoridőt kell keresni ezeknek, amiben már a legelfoglaltabb szülő is otthon tud lenni, de nem főműsoridőben (rengeteg karikamentes, építő, hasznos, értelmes műsor késő este, éjjel van, miért?).

Az internet egy kicsit nehezebb tészta, mert nem minden szülő ismeri azokat a korlátozó programokat, amik szűrik a böngészőn megtekinthető tartalmakat, bár ez se megoldhatatlan, ezzel együtt lehetne forgalmazni a számítógépeket, nem csak az operációs rendszer járna, hanem ez is.

2009. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező! hamar észre fogod venni,hogy ebben a témában is két felé fog szakadni az érvelés...Sokan helyesen írják,hogy mit kéne tenni,hogy ne legyen ennyi abortusz,kinek a felelőssége,hogy a fiataloknak ne a felelőtlen szex legyen a gondolatuk a tanulás helyett.(már itt is ledöbbent,hogy sok 13-14 éves ír a szexuális problémájukról aminek sokszor értelme sincs)De ha már ilyen korán csak ez a fontos a "gyerekeknél" és véletlenül becsúszik a terhesség akkor el kell gondolkodni azon,hogy mi a jobb megoldás...Szülje meg a 13 gyerek a gyerekét akiért nem tud felelősséget vállalni,és egy életre tönkre tette sz életét VAGY fájó dolog de menjen abortuszra...?De nem csak a fiatalok azok akik inkább a megszakítást választják, hanem felnőtt értelmes nők is(talán van is 1-2 gyermek)mert az életük nagyon nehéz,és képtelenek lennének még egy gyereket vállalni...Aminek először változnia kéne,az Ország helyzete,egy biztos,nyugodt megélhetés az embereknek...Hogy az anyuka büszkén örüljön a nem várt terheségnek is,mert tudja,hogy képes lesz felnevelni..Sajnos ez jelen pillanatban Magyarországon nincs meg....
2009. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az a probléma, hogy aki elveteti a gyerekét nem tartja az abortuszt súlyos dolognak és ezt tartja a legegyszerűbb megoldásnak. Kihordani egy gyereket nem egyszerű dolog és azok, akik az abortusz mellett döntenek nem hiszem, hogy ezt választanák. Aki abortusz-ellenes, nem tud úgy gondolkodni, mint aki mellette van, mert aki elveteti a gyerekét az nem olyan érzelmes, mint mi vagyunk, ők ezen nem akadnak úgy ki általában. Magyarul fel sem veszik, hogy mi történik. Ilyen módon pedig számukra ez a legolcsóbb, legegyszerűbb megoldás. Hozzátenném, én abortusz-ellenes vagyok, mégis azt mondom, hogy még az abortusz is jobb annál, mint amikor valaki a már megszületett csecsemőjét megfojtja, ahogy erre számtalan példát láttunk a közelmúltban is. Szóval az ilyen ember, aki a saját gyermekét semmibe veszi, szerinted hol törődik azzal, hogy más gyermekre vágyik? Az ilyen ember önző, csak magával foglalkozik. Ezért van ennyi abortusz meg csecsemőgyilkosság.Biztos, hogy régen is volt, de nem ennyi. Az emberekben sokkal kisebb a felelősségtudat, mint régen. Ez a legfőbb gond.
2009. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 20:19! A te magyarázatod alapján akkor nagyon kevés abortusznak kellene lennie a gazdag országokban, de ez mégsem így van. Akkor erre mi a magyarázat? Nem kellene kibúvókat, koholt érveket előhozni. Ha valaki nem készült fel a gyerekvállalásra, ne szexeljen. Ha meg érett a szexre, akkor védekezzen és vállalja a felelősséget. Érdekes, én tudtam várni, amíg férjhez mentem. Nem haltam bele. Nem azt mondom, hogy mindenkinek ugyanezt kellene tennie, de a mai fiatalság nagyon hadi lábon áll az erkölcsök tekintetében.
2009. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Nagyon sok mindent leírtak előttem.


Én 30 éves vagyok. Általános iskolában 1 azaz egy órán volt "felvilágosítás"-nak nevezett röhögő óra. Középiskolában 1 azaz egy óra volt, ez abban volt más, hogy itt volt 1 azaz egy műfütyi, amire az előadást tartó hölgy fölhúzott egy gumióvszert. Ezt nevezzük felvilágosításnak? Hát, elég gyatra.

Hiába tesszük ingyenessé a fogamzásgátló eszközöket, ha nem tudják szakszerűen használni a nők, fabatkát sem ér sem a gyógyszer, sem a gumi, sem egyik másik. (Azt pedig csak csendben jegyzem meg, hogy egyik sem 100%, még akkor is előfordulhat "baleset", ha több módon védekezik az ember lánya.)


A válaszok alapján felmerült bennem jó pár kérdés. Milyen korú, milyen családi állapotú, iskolai végzettségű stb. nők végeztetnek abortuszt?

Ajánlom figyelmetekbe a KSH honlapjáról letölthető tanulmányt, számomra elég megdöbbentő:

[link]


Amitől én padlót fogtam:

A terhességmegszakítások majdnem 80%-ában a nőnek van már élő gyermeke.

A nők 60%-ának csak 8 osztálya van, kb. 13%-ának van 13 vagy annál több.

Az abortuszon átesett nők kb. 40%-a hajadon és kb. 40%-a házas.

A nők 50%-ának volt már abortusza, 10%-uknak pedig 3 vagy annál több volt.


Ezekből az adat-szemelvényekből nekem az jön le, hogy elsősorban nem a "kislányok"-ra kell figyelni, viszont a felvilágosítást nem szabad a középiskolára hagyni.


Az örökbefogadásról:

Nagyon szép gondolat, de Magyarországon nagyon gyerekcipőben jár még a Bölcső Alapítványos, Gólyahír Egyesületes megoldás. Erre is nagy gondot kéne fordítani. Csak ehhez két ember kell: az a nő, aki még a gondolattól is irtózik, hogy egy élet növekedjen benne, milyen helyzeteknek teszi ki magzatát a 9 hónap alatt?


Én aktív (spirál) és passzív (szoptatás) védekezés mellett lettem állapotos, meg sem fordult a fejemben, hogy nem tartanánk meg, ősszel szülök.

Nem egy ismerősöm van, akik helyébe viszont én is elvetettem volna a babámat, az ő helyükben én sem választottam volna mást, még az örökbe adást sem. Egyikük sem büszke a tettére, viszont mindkettő védekezés mellett lett terhes.

Én úgy tapasztalom, hogy két véglet van: az egyik akármit csinál, nem esik teherbe, a másikra pedig csak ránéz a párja és már bekapja a legyet, függetlenül attól, hogy védekezett-e vagy sem. Ennek vajon mi lehet az oka?

2009. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó. Egyetértek, hogy normális felvilágosítás kéne. Nem olyan ahol csak röhögnak a gyerekek a 'pénisz' vagy 'óvszer' szó hallatán, de szexelni azt tudnak. A szülőknek többet kéne velük foglalkozni! Az iskolában életre nevelő dolgokat kéne tanítani nekik. Olcsóbbá kéne tenni a védekezés eszközeit!

Viszont! Evvel még nem szüntethető meg teljesen a nemkívánt terhesség! Mi van amikor valaki tabletta mellett, vagy óvszer mellett lesz terhes (és mindkettőt jól használta!), és néhány esetben még 72 órás tablettát is bevesz- és mégis terhes marad?!? Az ilyen ember ugye felelősen védekezett... Én, és szerintem még más is, azárt védekezek felelősségteljesen, mert nem akarok gyereket,... ÉS szülni SEM akarok! Tehát hiába lehet örökbe adni, ha én egyáltalán nem kívánom a terhességet, szülést, és nem az érdekel, hogy más 4 éve próbálkozik, hanem a saját bajom!! Szóval teljesen megszüntetni úgysem lehet, én meg úgy gondolom hogy jogom van szexelni akkor is ha nem akarok gyereket (mert ugye 100°-os módszer nincs, akkor meg ugye terhes lehetek védekezés melett is), és jogom van nem akarni szülni... És jogom van hogy ettől ne nézzenek gyilkosnak, így is épp elég szerencsétlenség hogyha valaki gyógyszer meg miegymás mellett esik teherbe.

2010. jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!