Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál egy olyan költségv...

Mit szólnál egy olyan költségvetési átalakításhoz, hogy nem kéne külön fizetni a fűtésért, hanem az állam emelné az adókat és abból mindenkinek kifizetné a fűtést?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem támogatom. Miért kellene egy budai luxus villának kifizetni a fűtését. Nálunk mennyit fizetne az állam, ha 0 forint a fűtés, 23 fok mellett? (Valóban annyi.)
2012. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én inkább az alternatív fűtéseket támogatnám, nem a fűtést fizetném, de függésünk továbbra is megmarad.
2012. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A forintomat kanadai dollárra váltanám, fognám a vagyontárgyaimat, pár ruhát, meg enynéhány könyvet az útra, majd kivándorolnék Kanadába, mert ahol egyszer elkezdik az ilyesmit, ott beköszönt a bolsevizmus.

Katasztrófa lenne a tervezet. Nem lenne, ami motiválná az embereket, hogy takarékoskodjanak a fűtéssel, vagy felújítsák a lakásokat. Hogyne, vannak olyan szegény állampolgárok, akik nem tudnak fizetni. Én nem vagyok egy vérző szívű bolsevik, de a 21. században, Európa közepén nem szeretném hallani - mint ahogy hallom sajnos minden télen - hogy emberek megfagynak a lakásaikban. Nekik érteleszerűen segíteni kell. De hogy alanyi jogon, mindenkinek az állam fizesse a fűtést, Kóka Jánostól Kovács Jánosig, az nincs rendben.

2012. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Ez most engem kivételesen nem érintene negatívan, mert nem adózom jelenleg (kivéve persze az általános forgalmi adót, meg az ehhez hasonlókat), fűtést viszont természetesen fizetek.

Ettől függetlenül hülyeségnek tartom. Ha valamit nem közvetlenül fizetsz, hanem egy nagy, központi kalapból fizetnek helyetted, függetlenül attól, hogy abban a kalapban a te befizetéseid is benne vannak, mégis mi ösztönözne arra, hogy mondjuk ne fűts feleslegesen? A világon semmi, hiszen úgyis kifizetik. Az emberek nagy része szerintem ezek után egy fikarcnyit sem törődne vele, hogy spóroljon a fűtéssel, ami viszont nem lenne túl bölcs dolog.

2012. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Elnézést, nem olvastam el Kalergi válaszát, ahogy látom, nagyjából ugyanazt írtuk, bár tény, hogy én kevésbé fogalmaztam részletesen. Egy szó mint száz, én is hasonlóan gondolom.
2012. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Akkor még nyáron is fűteni fogok! :)
2012. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Akkor csak egy mellékes hír:

A MVM ami állami tulajdonú, tavaly 700 milliárdos bevételre adózás után majdnem 70 milliárdos nyereséget ért el amit az új mobiltársaságba fog fektetni!

Magyarán piszok jól keresett rajtad az állam és ezt egy tök fölösleges új cégbe fekteti!

Hova kéne még emelni az adót amikor az állam olyan magasan tartja az árakat hogy jókat kaszál RAJTAD kedves kérdező és azt hírdetésekre és cégekre költi ami mind megy a holdudvarnak!

Hidd el, nagyon jó biznisz vagyunk mi nekik!


A Közgépnél meg most ellenőriz az EU mert valoszínű csaltak!

Nem mellesleg ők is 45 milliárdos állami és EU-s pénzt elnyerve 3-4 milliárdos nyereséget értek el! És ebbe gondolom nincsenek benne a hivatalosan papírral dolgozó, valójában feketemunkásokkal megnyert milliárdok...


Az állam csak csökkentse az adókat és majd én kigazdálkodom magamnak még a nyugdíjamat is!

Nem kell hogy a befizetett pénzem jó része az aktuális uralkodó párt holdudvarához vándoroljon!!!

2012. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem jó ötlet. Legyen csak minél kevesebb dolog az állam kezében. Különben is, ha az emberek nem közvetlenül érdekeltek a takarékoskodásban, senki nem fog takarékoskodni. Például feltételezem én sem járnék le a kazánhoz fűteni, hanem bekapcsolnám a gázkazánt.

Végső soron mindenki rosszul járna, kivéve akik nem adóznak.

2012. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
anyádat te bolsevik g.ci :@ ezt szólom hozzá
2012. máj. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én inkább pont azt támogatnám, hogy minél kevesebb adó legyen. Aztán dolgozzon meg mindenki azért, amit elhasznál, megeszik, igénybe vesz, stb. Én nem szeretek azért dolgozni, hogy másnak jobb legyen. Én a saját boldogulásomért szeretnék dolgozni.

Egyáltalán hogy jut ilyen az eszedbe?

2012. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!