Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet a Fidesz jobboldali...

Hogy lehet a Fidesz jobboldali párt, Kommunista és Liberális múltú vezetőivel?

Figyelt kérdés
Orbán Viktor KISZ(Kommunista Ifjak szövetsége)-titkárként kezdett.Kövér László a rendszerváltás előtt az állampárt MSZMP központi bizottságának tagja volt.Deutsch Tamás,Varga Mihály,Matolcsy György,Áder János szintén KISZ-titkár volt.Fónagy János,Szabadi Béla és még sorolhatnám......Szintén MSZMP-s volt.Tehát egy SzélsőBALOLDALI,KOMMUNISTA párt és szervezeteinek voltak tagjai.Rendszerváltás után a Fidesz LIBERÁLIS politikát képviselt.Ellenezték az egyház kárpótlását,kivonultak a parlament Trianoni 70. évfordulójából tartott megemlékezéséről és a nácikkal meg a jobboldali veszéllyel riogattak.A Fidesz vezetőjét Orbán Viktort a Liberális Internacionálé titkárává nevezték ki.Majd mikor 1992-ben az akkor jobboldali kormánypárt MDF elvesztette jobbos szavazóit.Hirtelen a Fidesz jobboldali,keresztény-konzervatív párt lett.Hogy van ez??!!-Hogy lehet az hogy a Fidesz vezérkara 20 év alatt Kommunistából-Liberálisba majd pedig Konzervatívvá változott???-Szerintem inkább ezek demagóg KÖPÖNYEGFORGATÓK.Akik a meggyőződéseiket pillanatnyi anyagi érdekeik szerint váltogatják!-Mielőtt valamelyik elvakult Orbánista MSZP-s nek nézne.Leszögezem hogy én Jobbikos vagyok.És szerintem ma az egyetlen jobboldali,nemzeti érdekeket ténylegesen képviselő párt a Jobbik.
2009. jún. 26. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

A kérdésre konkrétan válaszolni nem tudok, csak szeretnék az utolsó mondataidhoz hozzászólni. Alapvetően szimpatizálok a Jobbikkal.

De szerintem elég nagy csúsztatás a Jobbikot jobb oldali pártnak nevezni. Azon kívül, hogy alapvetően nem szimpatizálnak (teljesen jogosan) kreol bőrű "honfitársainkkal", teljesen bal oldali politikájuk van. Akár szövetkezhetnének a Munkáspárttal is.

(Ezt teljesen komolyan gondolom, a programjuk, céljaik szinte teljesen megegyeznek)

2009. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Például úgy, mint ahogy Vásárhelyi Miklós fasisztából kommunistává.


[link]


Fasizmus és kommunizmus jegyesek

Minden külön értesítés helyett

József Attila

2009. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Sehogy!

Ebben az országban nincsenek jobb vagy baloldali pártok, és nincs is szükség ilyen jellegű felosztásra. Csak nemzeti és nemzet ellenes erők vannak.

Jelenleg a nemzeti erőt csak a Jobbik képviseli.

2009. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek a 18:04-el!!!Csak a sok elvakult Orbánista nem tudja tudomásul venni.Ugyanazt a neoliberális gazdaság és társadalompolitikát képviseli mint az MSZP.Semmi programja nincs csak az hogy "monnyon le a kormány!".Aztán tételezzük fel megnyerik a választásokat,előhozzák ugyanazokat az intézkedéseket melyeket az MSZP akart bevezetni és kétharmaddal megszavazzák majd az ország totális tönkretevését és a külföldi tőkének a nemzeti vagyont kiárusító intézkedéseket.Ha valaki a Fideszre szavaz,az ugyanolyan mintha az MSZP-re vagy az SZDSZ-re szavazna.Csak a retorika a különböző.
2009. jún. 26. 22:36
 5/11 ceri ***** válasza:

A FIDESZ kormányzást össze sem lehet hasonlítani a többivel ami 90 óta volt, ne mondjuk már azt, hogy egyformák. Ez olyan Dávid Ibolyás (egyenlő távolság) állítás. Legyen már eszetek! Nem látjátok hova vezet az ilyen dolog? Vagy nektek is ez a célotok?

Biztos vannak a FIDESZ-ben is olyan emberek akiket mi hazaárulónak hívunk, de ez az egészre nem igaz. Gondoljátok, hogy a JOBBIK-ba, ha erős párt lesz, nem fognak ilyenek befurakodni (valószínű már most is vannak).

Különben is ti 3-4 éve kire szavaztatok, kiben bíztatok, ha nem Orbánban? Vagy Morvai Krisztina kinek a nagygyűlésén volt 2006 okt. 23-án?

Ne tegyünk már egyenlőségjelet a közé ami nem egyenlő!

A FIDESZ ha akarna sem tudna olyan tolvaj banda lenni mint az MSZP, már a helyzeténél fogva sem. Lehetőségük sem volt volt olyan maffiózó bűnszervezetet létrehozniuk, mint az MSZP-nek (40 éves bolsevik múlt).

Tehát először is verjük le a fő gonoszt, és ítéljük meg Orbánt a kormányzása alapján.

2009. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy barátom azt mondta az előző választások alkalmával, hogy ő baloldali, és baloldali pártra szavazna, ha Magyarországon baloldali lenne a baloldal, és jobboldali a jobboldal, de sajnos fordítva van.


Egyetértek az első válaszolóval abban, hogy a Jobbik egy kimondottan baloldali politikát folytató párt (és ezt még Morvai Krisztina is elismerte). Azt szokták mondani, hogy a parlamentben az U betű krízishelyzetben inkább O-ra hasonlít, azaz hogy a szélsőjobb és a szélsőbal szinte összemosódik. Láttunk már erre példákat...

Egyetértek azzal az állásponttal is, hogy a nagy regnáló politikai pártok programjai között nincs különbség: ugyanazt mondja a Fidesz, mint az MSZP, csak az egyik folyamatosan azt szajkózza, hogy "monnyonle", mert szerintük itt az ideje Viktor, a Cigánybáró második uralkodásának. Az MSZP meg kétségbeesésében megpróbálja hét év elcseszett politikáját a válságra kenni. Csak az a probléma, hogy az őszödi beszéd idején k-ra nem volt még válság, de mindegy...

Ezt a pécsi polgármester-választás programjában is észrevettem. Pécsi vagyok, és kezembe került mind Páva Zsolt, mind Szili Katalin programja. Elhiszitek, hogy a kettő között nem láttam különbséget azon túl, hogy az egyik kék színű volt, a másik piros, és Páva minden második mondata úgy hangzott, hogy "helyrehozzuk, amit az MSZP elrontott", Szili programjában meg az áll, hogy "még van egy évünk arra, hogy kijavítsuk az eddigi hibákat, (amik miatt eleve csődként indul az EKF-program)"?


Az egészből csak azt akartam kihozni, hogy a jelenlegi öt parlamenti pártot kizárólag a hatalom, illetve a parlamentben való bennmaradás érdekli, és ezt manapság már nem is nagyon titkolják. EZ az, amit nagyon szomorúnak tartok. Semmiképpen nem fogok rájuk szavazni, álljanak éppen bármelyik oldalon.

2009. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ceri ***** válasza:

A tegnapi 9:55 ös vagyok. A jobbikra szavaztam, de bízok Orbánban is. Nem hinném, hogy a mostani helyzetben olyan csábító sétagalopp lenne a kormányzás. Nekem mindegy ki hozza rendbe az országot, csak legyen már rend és igazságosság. Különben is az álom, hogy a jobbik kormányozni fog. Orbán lesz a miniszterelnök. Úgy vettem észre, nem buta ember, és rájött, hogy hosszú távon jobban jár ha demokratikusabban, az emberek érdekeit jobban szem előtt tartva kormányoz, mint 98-ban. Pedig akkor is jól tette a dolgát. előre haladtunk, nem úgy, mint most. Attól, hogy nem rúgja össze a port mindenkivel, aki veszélyt jelent a magyarságra (globális tőke, zsidók, stb), még nem jelenti azt, hogy ugyanúgy elárul bennünket, mint a szoclibek. Egyszerűen csak reálpolitikus, aki rájött, hogy az óriási túlerővel szemben nyers erővel, taktika nélkül sosem fogunk győzni. Előbb építkezni kell. A 2002-es választásokat éppen azért vesztette el, mert túlbecsülte az erejét és ezt még egyszer nem követi el.


Ezért nem tetszik nekem ez a nagy FIDESZ-JOBBIK ellentét, meg azért, mert ez csak a szoclibeknek jó.

2009. jún. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fidesz egy közép felé kacsintgató jobbos párt.

A politika eg furcsa műfaj és amikor meghatározzuk hogy jobb vagy bal akkor a pillananyi helyzet is beleszól.

Mivel nép pár ezért szélesebb a bázis amin állnia kell és mivel az országunkban nagyon rossz a helyzet az alapzat aki támogat az bal nehéz.

Persze nem csak jobbos a fidesz hanem konzervatív is és ez feltételez bizonyos balos affinitást is.

(fenyő)

2009. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet az hogy a Fidesz vezérkara 20 év alatt Kommunistából-Liberálisba majd pedig Konzervatívvá változott???"


Úgy, hogy Orbán 1988-ban kezdett politizálni. 1992-re (ekkor még mindig csak 29 éves volt) megtörtént az irányváltása liberális->konzervatív irányba. Ezt az írányt 17 éve tartja. A köpönyegforgatás kicsit mást jelent. Ha meg akarod tudni, mit, akkor tanulmányozd mondjuk Bokros Lajos életművét.


Egyébként hibátlanul felmondod az összes emeszpés propagandaszöveget, gratulálok. Persze nem az emeszpére, hanem az emeszpé cigányellenes utódpártjára (ballik) szavazol, most az a trendi.


"Leszögezem hogy én Jobbikos vagyok.És szerintem ma az egyetlen jobboldali,nemzeti érdekeket ténylegesen képviselő párt a Jobbik."


Ó, hogyne. A jobbik (ballik) mint jobboldali párt, kommunista jellegű gazdasági programmal. (Olvastad a Jobbik gazdasági programját?)


Nemzeti érdekek: az orosz nemzeti érdekekre gondolsz? Mert azokat tényleg képviseli a pártod. Olvass utána a barikad.hu-n az oroszok s*ggét nyaló cikkeknek. Meg annak, hogy Vona Gabika mikor és hányszor járt Moszkvában. Utána gondold végig, honnan volt a Jobbiknak ennyi pénze kampányra, ha a gonosz kapitalista cégek és sajtó nem támogatja. Utána rakd össze szépen a kirakósjáték elemeit.


Persze az indulatos hülyéket is kell képviselje valaki. Arra tökéletes a Ballik.

2009. jún. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
01:57-es! Nekem sokkal szimpatikusabb a Jobbik feltétlenül nemzethű fiatal politikusai.Mint a Fidesz kivénhedt köpönyegforgató,elveiket anyagi és pillanatnyi érdekeik szerint változtató,volt MSZMP-s, demagóg politikusai.Ez az mszp gyártotta Jobbik párt elmélet a régebben az MSZMP-ben Horn Gyula jobbkezeként tevékenykedő Kövértől származik,tehát hazugság.A Fidesz ugyanaz a liberális zsidópárt mint az MSZP.Csak kicsit más a retorika.De ugyanazt a neoliberális társadalom és gazdaságpolitikát folytatja.És ugyanazt a nemzetközi zsidó pénztőkét szolgálja.Mit gondolsz?Miért nyomják el mindenhol a Jobbikot? Mert a jelenlegi hazaáruló politikai elit érzi a vesztét.Hogy végre a behülyített szűk látókörű nép kezd ébredni.
2009. jún. 30. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!