Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzem ma szívfájdítóan...

Miért érzem ma szívfájdítóan szépnek az 1999,2000 és 2001es éveket?

Figyelt kérdés
Mi volt más?
2012. máj. 16. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még nem voltak a nyugdíj határán a Ratkó korszak szülöttei, még nem volt a gazdaság az összeomlás szélén.
2012. máj. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Én is annak érzem. Akkor még 11-13 évvel fiatalabb voltam!
2012. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Fiatalabb voltál jó tíz évvel. Lehet, hogy akkor még gyerek voltál, ma meg a fiatal felnőttkor éveit taposod. Persze, hogy jobb volt gyereknek lenni és a játszótéren kergetni a többieket vagy az első csókot váltani, mint azon aggódni, hogy hol fogsz dolgozni. Vagy ha akkor voltál huszonéves "én megváltom a világot" ifjú titán, ma már a kissé fáradt harmincas vagy, aztán örömmel emlékezel azokra az időkre. De lehet, hogy akkor még éppen jó erőben lévő negyvenesként élted a napjaidat, ma meg, ötvenesként itt fáj, ott fáj... Nem részletezem tovább, nem is tudom megmondani ennyiből, mennyi idős vagy :-) Nincs ezzel semmi baj, mindenki szeret fiatal lenni, az idő pedig megszépíti az emlékeket.

2. Az az időszak nyugodtabb volt. Akkor még azt hittük, minden szép és jó, nem ábrándultunk ki semmiből. Nem volt még világméretű terrorizmus elleni hisztéria, hogy jaj, Istenem, felrobbantanak minket, mind meghalunk. A gazdaság, gazdagság még valódi volt, nem volt ott a devizahiteles időszak mesterséges, sokszor undorító pörgése és a mostani idők pangása az előre elköltött százmilliárdok miatt. Akkor még hihettünk abban, hogy csodát hoz az EU és majd nagyon jó lesz nekünk. Azóta kiderült, hogy az elvárásaink talán irreálisak is voltak, de a lényeg, hogy a várt tejjel-mézzel folyó Kánaán nem jött el.

2012. máj. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvárásaink irreálisak, elvtársaink viszont nagyon is reálisak voltak és a 2002 utáni években úgy elkúrtak mindent ahogy kell. Közben a jobboldal is letoprongyosodott, nem csoda ha a folytatás se sokkal jobb.

Én is visszamennék 2002-be a mai fejemmel és sorra beszélném a rá az embereket hogy normálisan gondolkozzanak és ne adják el 10-20 ezer forintért a lelküket.

2012. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre visszatérve: tényleg jó évek voltak, a rendszerváltás után talán az elsők amikor tényleg beindulni látszott valami. 2005-ig, 2006 elejéig is eltartott ez a jó hangulat, sajnos a második fele már illúzió, hitel, csapda volt.
2012. máj. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nem dávid ***** válasza:
Én is szépnek érzem. Akkor még jobban meg letehet élni.
2012. máj. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nem volt minden harmadik embernek többmilliós, menő svájcifrank-hitele, így amije volt az embernek, azért volt boldog, nem azért, amit a banknak felépített.
2012. máj. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!