Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra B vagy Toyota...

Titanmanus kérdése:

Opel Vectra B vagy Toyota Avensis? (Mindegyik 1999-2001 közötti időből. )

Figyelt kérdés
Sok-sok teszt és komment és nyomozás után arra jutottam, hogy ebből a két autóból lesz valamelyik. Icipicit Toyota felé áll a mérleg, de abból sokkal kevesebb van, Opelből 2x annyi és kicsit olcsóbb is. Csak benzines lehet és manuális sebváltó.
2011. nov. 15. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel 10-12 éves kocsikról van szó, én a Toyota-t ajánlom. Ebből a korosztályból az Avensis a megbízhatóbb..


Ha új kocsiról lenne szó, akkor már nem szól több dolog a japán autók mellett, de ~10 éves korosztálynál igen.

2011. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hali!


Nekem egy B Vectram van (igaz 95-ös első szériás), úgy hogy csak arról tudok mesélni. Legelső autó így egy kicsit elfogult vagyok vele de nagyon szeretem, annak ellenére hogy vannak hibái.(amely nem meglepő hisz előző tulaj nagyon elhanyagolta) A legrosszabb talán a váltó, óriási mértékben lötyög, ebből kifolyólag pontatlan is körülbelül egy konyhai kézihabverőt lehet ilyen körívben működtetni,de meg lehet szokni és egy hét után egyáltalán nem érdekel hogy milyen. Illetve gyakori nála a kontakthiba( ablakemelő, vészjelző, rádió ). Pozitívum hogy az alkatrész tényleg olcsó hozzá, bontók tele vannak, kényelmes,tág, illetve a motor. Ecotec 2.0 benzin motor van benne amit sokan szídnak de nekem két olajcsere között alig fogyott olaj, illetve magáért beszél hogy már 330 ezer kilométer van benne és semmi baja, rendesen húz, sose volt belepiszkálva, viszont megeszik 9-10et városban. Összességében megbízható, ami 16 éves kora ellenére magáért beszél, tudom ajánlani ha van pénzed üzemanyagra.

Toyotáról annyit hogy nekem sosem volt, de kiskoromban nagyszüleimnek volt egy Avensise, és soha nem volt baja, és a Toyotákról soha egy rossz szót nem hallottam(míg ugyanez nem igaz a Vectrara) még életemben, nagyon megbízható autók.

Sokan mondják hogy a Vectra egy "unalmas" autó, de szerintem egy szinten van az Avensissel, de akkor már ilyen alapon Vectrát választanám a tükrei miatt:D

2011. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok


Kifelejtettem hogy ha Vectrara adnád a fejed jól nézd át, mert rohadnak rendesen, főleg a hátsó kerékív, küszöbök, ajtók sarkai.

2011. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a hozzászólásokat és segítséget!
2011. nov. 15. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!