Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz minek akar megint...

A Fidesz minek akar megint kötelező sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallani itt GYK-n is erről. Tudom, hogy hadkötelezettség van csak, de hogy már sorkatonaság is lesz. Vagy nem?


Minek?


Ha jól tudom azért szüntették meg, mert felesleges, nagyon költséges magyarul pénzkidobás.

Ráadásul mielőtt még valaki a neveléssel jönne, a nevelés a szülő feladata, nem a katonaságé, 18 éves korban meg már senkit nem lehet nevelni. (vis nagyon már nem)


Nincs háborús helyzet, senki nem támadná meg Magyarországot, akkor mégis mi a fenének akarnák ezt vissza vezetni? Nem provokálok, csak komolyan nem értem....

Most csak azért mert pár b*szme kitalálta, hogy szerintük ez jó nevelő hatású lenne? Amikor a 3 hónap alatt semmi érdemlegeset nem csinálnak bent, és sok a tahó megalázó parancsnok meg ezek? Miért nem csak az megy katonának aki elhivatottnak érzi magát és önszántából megy?


Most komolyan be akarja ezt a Fidesz vezetni, hogy mindenki ettől fél, vagy kamu az egész?


Mennyi ebből az igazság? Egyre több itt is az ilyen kérdés....

Európa legtöbb országában már eltörölték, minek kell itt megint bevezetni?


Vagy nem vezetik be?? És egészségügyi vizsgálat??


2012. máj. 25. 22:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
24%

A sorkatonaságot meg sem kellet volna szüntetni!!!


A háborús veszélyeztetettség mindig (jelenleg) is fenáll!

Ugyanis elég egy muszlim ország (pl:irán) amelyik elindíthat egy olyan folyamatot ami órák alatt komoly, kiterjedt az országot is érintő háborúhoz vezethet!


A jelenlegi elmélyülő gazdasági válság is okozhat háborút (pl:az unió teljes szétesése-helyi konfiktusok stb...) europában mint ahogy erre már Angela Merker is utalt!

A jelenlegi magyar hadsereg egyenesen nevetséges! Nem tudnánk megvédeni magunkat egyetlen környező országtól sem.

A Nagyon kevés kiképzet katonánkal semmit nem tudnánk kezdeni, ha pedig behívnák egy háborús helyzetben a mostani fiatalságot halomra lőnék őket vagy fejvesztve menekűlnének mikor rájönének hogy ez valóság és nem a Ps2 és nem a hétvégi diszkó ahol részegen "keménynek" hiszik magukat!

2012. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Iránnak semmi köze Közép-Európához, meg ha megnézed, már évek óta húzzák ezt az atomos dolgot mert olyannyira nem akar senki háborút.....ha akarnának, már elkezdték volna.


Gazdasági világválságban Európa még benne van,m az USA állítólag már kilábalt belőle. Válságok mindíg is voltak.


Romániában sincs sorkatonaság, mégis provokálják Ukrajnát meg Bulgáriát.....ennyit erről.

2012. máj. 26. 16:26
 23/30 anonim ***** válasza:
""Iránnak semmi köze Közép-Európához,"" Magyarország nátó tag. Így egy komoly helyzetben "rácseszhetünk".
2012. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Azért, hogy ne a gép előtt üldögéljél és ne anyádnak nyavajogj ha ki kell mosni a büdös zoknidat! 19/F
2012. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

""21:51""


Így igaz!

A sok elkényeztettet fiatalnak fogalmuk sincs milyen a katonaság. Ezért kellene a kötelező sorkatonaság, hogy legalább az alapismereteket elsajátítsák, - fegyverhasználat, fegyverek tipusai, közelharc, fegyelem, STB...!

Az ország nagyon gyenge katonailag, egy éles helyzetben ami bármikor beálhat a sok kiképzetlen fiatalal semmit nem érne a hadsereg.

2012. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Én őrülnék neki ha 6 év múlva behívnának és férfit faragnának belőlem, meg a sok hülye huligánból! 12 éves vagyok és én szeretnék katona lenni egyszer!
2012. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Ha behívnak, az már rég rossz, ne akarj olyat.

Ha katonának akarsz menni, mehetsz hívás nélkül is.

2012. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
49%

(De sok itt a marha válasz...)


Én biztos, hogy nem vonulok be! Hiába hívnának, hiába lenne kötelező sorkatonaság, az 100%, hogy én nem vonulok be! Tőlem lehet itt háború is, én egyszerűen csak kimegyek külföldre és kész. Biztos, hogy nem harcolok.


19/F

2012. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
27%
A 28-as válaszoló a jó példa rá miért kéne a sorkatonaság.Az ilyen lusta,anti-hazafi emberek is kapnának egy kis gerincet.
2012. dec. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Aztán mire volt jó a magyar fiatalok sorkatonai kiképzése kb. 150 éven át? A XX. században vesztes, hatalmaskodó országok kapcarongyaként "bohóckodott" a frontokon magyar hadsereg, elveszítve rengeteg katonáját. Megérte? Nem kéne erőltetni nálunk ezt, semmi értelme.
2013. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!