Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják a prolik, hogy...

Miért mondják a prolik, hogy nincs egy csepp szabadidejük, mikor 7/24 itt sírnak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%

Ez egy nagyon jó kérdés. Nyilván azt hiszik hogy már ez is nekik időfoglalás, pedig szerintem itt sokan csak unaloműzésnek írnak ide. Nekem sincs valami sok szabad időm de tudok pihenni meg itt is tudok olvasgatni ha esetleg időt akarok kitölteni ha várok valamire vagy mennem kell valamerre időre persze, akkor nagy dolognak nem állok neki mert utálom azt ha félbe kell hagynom valamit.

Sajnos ez van, ők már csak ilyenek.

2012. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 CMD ***** válasza:
2%

Há' me' egísz náp a gyórba ólok á szálág melett, osztan házágyüvök és ehun nyekkergek, hogy "jóóój de jó vút a cocializmusba'!"


Oszt ezze' elis dzsanázott a napom! He!

2012. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nem rémlik, hogy ez olyan általános lenne. Tőled hallom először, kérdező.
2012. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem értenek semmihez, és amikor megkérdezem miért nem képzetetik tovább (a semmiről) magukat, annyit mondanak, hogy nincs rá idejük... persze...
2012. máj. 28. 23:06
 5/13 bumbi02 ***** válasza:
81%

Ez jó kérdés.


Nagyjából hasonló, mikor ATV Fórum-ba betelefonálnak percenként bruttó 300 forintért, hogy elmondhassák, hogy emiatt a telefonadó miatt nem fognak tudni beszélni az unokákkal stb... No de kérem, arra meg van pénz hogy 1500 forintért 5 percig fröcsögjünk tévében?:))

2012. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Mi is a kérdés?
2012. máj. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

„nem értenek semmihez, és amikor megkérdezem miért nem képzetetik tovább (a semmiről) magukat, annyit mondanak, hogy nincs rá idejük... persze...”


Szerintem inkább két másik oka van:


1.: Energiájuk nincs. Ez alatt értem azt is, hogy 8-10-12 óra munka, meg az otthoni dolgok mellett nem mindenkinek fog az agya. Meg hát eleve nem mindenkinek fogékony az agya az elméleti dolgokra.


2.: Szerinted mibe érdemes ma belevágni? Állítom neked, ha látnák azt a „proletárok”, hogy valamibe érdemes belefogni, nem csak az idejüket pazarolják, akkor nagyobb lenne a vállalkozókedv. Az a helyzet, hogy műszaki diplomával sem könnyű az elhelyezkedés (hiába erőltetik most, ezen a területen nincs elég munkahely), márpedig a nulláról mondjuk oda eljutni nem kis vállalkozás munka mellett.


Szóval szerintem ezek az okai. Az értelmiségnek meg nem prolizni kéne, hanem emberi hangnemben értelmes tanácsokat adni, ez láthatóan nem nagyon megy mindenkinek.

2012. máj. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 CMD ***** válasza:
14%

"Az értelmiségnek meg nem prolizni kéne, hanem emberi hangnemben értelmes tanácsokat adni, ez láthatóan nem nagyon megy mindenkinek."


Habár többes számban volt ez megfogalmazva, valamilyen szinten megszólítva érzem magam.


Nyilván nem tudok minden permutációt leírni, hogy milyen helyzetben mit kellene tenni, mert ez a mátrix véges.


Én úgy vittem sokra, hogy egy sima pincér, és egy sima közalkalmazott műtősnő fia vagyok. Semmi anyagi háttér.


Ilyenkor jön a kérdés, hogy "a szüleidet is leprolizod?"


Erre az a válaszom, hogy nem, mivel apám megtanult németül, és Ausztriában dolgozik 450-500 ezres fizetésért. (És nem ott költi el, mert úgy azért nem lenne annyira sok ez, hanem hazahozza.)


Anyám pedig mindent megtett a borzasztó egészségügyi helyzetben, ami az országban van már évtizedek óta, és bekerült egy magánklinikára, havi 350 ezres nettóért.


Szóval ezt tekintve, amit én diplomával, a szüleim diploma nélkül (sőt apám sima szakmunkással) el tudtak érni, nekem kurv@ra ne akarja megmagyarázni senki, de egyáltalán ne, mert nem eszem be, hogy nem lehetséges kitörni, legyél akármilyen helyzetben.


Igen, nekik is, és nekem is rohadt sokat kellett küzdeni, és baromira nem volt könnyű, de nagyon nem. De sosem okoltunk másokat, és legfőképp nem mástól vártuk a megoldást. Ők is így éltek, engem is így neveltek, meg is lett az eredménye.


Ja és lezárva az utolsó beleköthető részt, nem tiportunk át senkin, nem kapaszkodtunk fel senkinek a hátán azért, hogy ide jussunk.

2012. máj. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
A cocializmusban a prolik voltak az "istenek" őket tartották nagyra és kérkedhettek hogy jó a fizetésük.Na de most, a fagyi visszanyal nektek , azt kapjátok vissza amit ti is adtatok , lenézést.Az értelmiségieknek magasabb a fizetése jóval és ezt egy proli aki a cocializmusban nevelkedett nem nagyon tudja megemészteni.
2012. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

@CMD: Úgy néz ki, átlag feletti képességűek vagytok.


Sajnos ettől az alapfelállás nem változik.

2012. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!