Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet Horthyról és...

Miért nem lehet Horthyról és a többi jobboldali politikusról még egy utcát sem elnevezni, miközben mai napig rengeteg kommunistáról elnevezett utca, közterület van? Miben voltak a komcsik jobbak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 18:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Pártfüggetlenül kérdezem, nem szeretem egyik oldalt sem, sőt!
2012. máj. 30. 18:28
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne lehetne? Sőt, már csak azt lehet. Keress rá, hogy mennyi mindent neveztek át Horthy nevével mostanában + a szobor.
2012. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

A komcsik sem voltak jobbak. De az utcák átnevezése a lakosságnak is nagyon sokba kerül.

Horthy pedig nem érdemel meg egy utcát,mert csak rosszat tett az országnak. Ő sem volt jobb,mint a kocsik. Csak éppen más bűnei voltak.

2012. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Moszkva tér forever!
2012. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A komcsik nem jobbak, szóval ha zavarnak a komcsi utcák, tégy ellene: neveztesd át őket.

De a jobbosok sem jobbak, így erre nem az a helyes reakció, hogy a másik oldal szélsőségeseiről is elnevezünk utcákat.


Röviden: egyik szélsőséges fél sem érdemel meg utcát.

2012. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod, lehet Horthyról utcát elnevezni, nem tiltja semmilyen törvény sem. Csak politikai okból nem szerencsés olyan elnevezést adni, amit a fél ország nem érez a magáénak.


Továbbá nem lenne jó az sem, hogy ha most mindenhol lenne Horthy utca. Rossz az, amikor pl. Wass Albertnek 60 szobra van az országban, és mondjuk Kuncz Aladárnak 1-2, holott nem csak Wass volt jó író + jobboldali.


Az utcaneveknél a legjobb az lenne, ha a hagyományos, adott helyre jellemző utcanevek jelennének meg.

Mint pl. Malomtó u. (mivel hogy korábban malom és tó volt a környéken)


A kommunista utcanevek megszokásból maradtak úgy, annyira még a Komló és Ózd jellegű vörös települések sem ragaszkodnak ezekhez az elnevezésekhez.

2012. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Mert Horthy megosztó személyiség. Ameddig Bibó Istvánról, és Márai Sándorról nincs elnevezve valami olyan utca, és tér, ami méltó a magyar irodalomban, politikatudományban, és történelemben elfoglalt helyükhöz, addig a lovas tengerész hívei legózzanak csöndben a sarokban, és várjanak a sorukra.
2012. máj. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy tudom, van Horthy Miklós köz. És itt található egy Lenin Mgtsz. Az unokatestvérem ezt állította. El tudom képzelni, hogy nem hazudott.
2012. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Granulátum ***** válasza:

Én azt mondom, csak semleges főnevekről nevezzünk el utcákat, abból baj nem lehet: Felhő, Mókus, Barátság.


Ha azt mondjuk, hogy sz.r hely az a Kovács János népdalénekes utca, akkor ezzel az énekest is "méltatjuk".

2012. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
13%
Lehetni, lehet. Ha a szélsőjobboldalra gondolsz, akkor szerintem a komcsik jóval jobbak voltak, mert nekik sokkal normálisabb volt azért az ideológiájuk. A szélsőjobbos ideológiák népek kirekesztésére épülnek, és ez sokkal rosszabb, mint maga a szocializmus. Egyébként Bajcsy Zsilinszkyről neveztek el utat, ő eleinte a Fajvédő Párt tagja volt, vagyis szélsőjobbos, (tudom hogy később nemzetiszocializmusellenes újságot alapított). Amúgy Horthyról most akarnak teret elnevezni a Szabadság tér helyett.
2012. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!