Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugdíjas munkavállalók?

Nyugdíjas munkavállalók?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a nyugdíjas munkavállalókról? Most konkrétan a 62 év felettiekre gondolok. Én csak azokat engedném dolgozni, akik kisnyugdíjasok, nem családi házas "palotában" laknak, hanem tényleg kevés a nyugdíjuk. Számomra vérlázító amikor tehetős nyugdíjas veszi el a fiatal vagy aktiv munkavállaló elől a munkát. Ti mit gondoltok?
2012. máj. 31. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azért nem merném ezt ilyen kategorikusan megítélni, de van benne valami.
2012. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem összesen 4 nyugdíjas munkatársam volt 9 év alatt. Az egyik több millióért alakította át az emeletes családi házát, ahol egyedül lakik. És ezt kétévente megcsináltatta. A mostani meg 67 éves, doktornő mellett volt asszisztens, minden nap a város legdrágább kávézójában kávézik, elmondása szerint 20 ezer ft-os cipőket vesz magának, rendszeresen jár manikűröshöz, külföldre jár nyaralni. Az ilyenek miért veszik el az aktiv dolgozók elől a munkát? Miért nem vizsgálják meg a leendő nyugdíjas életkörülményeit mielőtt alkalmazzák? Annyi a munkanélküli, akiknek semmi bevételük sincs, a tehetős nyugdíjas meg kap havonta nyugdíjat meg fizetést? Ja és nyugdíjemelést is..
2012. máj. 31. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
A nyugdíjast nyilván azért alkalmazzák szívesebben, mert ismerik akár évtizedek óta, megszokták, és senki nem akar kockáztatni stb. Azért meg lehet érteni az alkalmazókat is.
2012. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Élősködő,undorító parazíták!

A fiatalok elől eszik el a kenyeret és a jövőjüket!

Rohadjanak meg több nyugdíjat kapnak mint amennyiért egy családfentartó dolgozik éjjel,nappal,hétvégén!

2012. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző kicsit durva válasz, de van benne valami.


Ismerek olyat aki rendőr volt, több a nyugdíja, mint amennyit szüleim kapnak rendes melóval, és mellette portásként dolgozik, ergó egy másik embertől "lopja" a munkahelyet.

Az ilyeneknek kellene egy határ, hogy vagy nyugdíj, vagy meló.

2012. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én a 62 év feletti tehetős nyugdíjasokra gondoltam. Közel sem biztos hogy uaz a munkahely alkalmazza őket ahol előtte aktivként dolgoztak! Én olvastam olyan álláshírdetéseket, amelyek úgy kezdődtek, hogy nyugdíjast alkalmaznék xyz munkára.
2012. máj. 31. 21:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Van benne valami,az biztos.Én szobalányként dolgoztam évekkel ezelött az X szállódában,három 60 éven felüli kolleganőm volt.Az istennek sem voltak hajlandóak a munkahelyet átadni a fiataloknak,pedig egy műszak után összeestek.Természetesen nem kisnyugdíjasokról beszélek,akik rá voltak utalva a kőkemény fizikai munkára.Sőt,egyáltalán nem voltak.Egyszer az egyiket megkérdeztem,hogy miért van erre szüksége?Az volt a válasza,hogy mit csináljon otthon?Halálra unná magát,ha otthon kéne tévézni,meg kötögetni.
2012. jún. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!