Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar liberálisok miért...

A magyar liberálisok miért nevezik magukat értelmiségnek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 18:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy liberális, még nem jelenti sem azt, hogy értelmiségi, sem azt, hogy ne lenne az.

Nyilván vannak köztük értelmiségiek is, azok meg akkor miért ne nevezzék magukat annak?

Nem nagyon értem a kérdésed, két teljesen különböző dolgot mosol össze. Mintha azt kérdeznéd, hogy a könyvelők miért nevezik magukat férfinak? - nyilván a férfi könyvelők nevezik magukat férfinak, és nem azért, mert könyvelők, hanem mert ez a nemük.

(Nem a legfrappánsabb hasonlat, de érthető, remélem.)

2012. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
15%
Büfé-ruhatár szakon végzett, komplexusos félhülyék gyülekezete, akiknek a normalitás a legnagyobb ellensége.
2012. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem mosom össze. Annyiszor hallom, hogy "liberális értelmiség", hogy nemigaz, konzervatívaktól, nemzeti radikálisoktól még nem hallottam, hogy az értelmiségi jelzőt ilyen gyakran a világnézetük mögé aggatták volna, pedig ugye nem kérdés, hogy közülük is sokan jogosan tennék.
2012. jún. 1. 18:30
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

ma 18:30


Igazad van és jogos is. Mellesleg konzervatívról igen, de nemzeti radikális értelmiségiről még nem hallottam, biztos van ilyen is. Franciaországban van nagy "hagyománya" a szélsőbalnak és ott vannak ilyen beállítottságú értelmiségiek is. Amúgy a kérdésedre nem tudom a választ. Passz.


Egy liberális.

2012. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%

2. vagyok

A "liberális értelmiség" nyilván egy szűkebb kört jelölt a liberálisok között - azokat, akik értelmiségiek is.

Gondolom.


Hozzám is közel áll a liberális gondolkodás (nem, nem az, amit a politikában liberálisnak neveznek, mert az valójában egy maszlag!), de mondjuk én nem nevezem magamat értelmiséginek. Ha más annak nevez, akkor köszönöm szépen, az jól esik, hiszen ezen dolgozom. De én magamról nem mondanék ilyet.

26/L

2012. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Mert a liberálisok általában tanult emberek.Én magamat liberálisnak vallom viszont vannak bizonyos népcsoportok amelyeknek a tevékenységét elítélem és utálom őket.Mindenki tudja hogy a c osztályú állampolgárokra gondolok.

Liberálisnak vallom magam mert nyitott vagyok az új dolgokra , a fejlődésre ,a technikai újdonságokra.A mottóm a "mindent a fejlődésért" és "soha ne add fel az álmaidat".


A konzervatív emberek általában nem bírnak ,nem jövök jól ki velük.Egyszerűen tűz és víz vagyunk.Fel nem foghatom hogy egyesek miért ítélik el némely honfitársunkat azért mert meleg vagy leszbikus.Ők is magyarok , adót fizetnek és dolgoznak.Fel nem tudom fogni hogy mi a baja az embereknek velük.A másik ez a nagymértékű intolerancia a honfitársak között.Egymást szapulják állandóan az egyik rocker a másik punk a harmadig meg tektonikos.Nem bírnak létezni egymás mellett úgy hogy nem sértik végig a másikat.

2012. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

Ki kell, hogy józanítsalak benneteket. A nemzeti radikális oldalon Magyarországon is rengeteg az értelmiségi.


[link]

2012. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

" nemzeti radikálisoktól még nem hallottam,"


Mert nemzeti radikális értelmiség nem létezik.

2012. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
15%
Az a helyzet, hogy a neoliberálisok jellemzően azt képzelik magukról, hogy csak nekik van eszük. Lám, még a felmérés sem elég, akkor is csak szajkózzák, hogy nekik van igazuk...
2012. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%
nektek sincs jobb dolgotok, mint péntek este gyűlölködni?
2012. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!