Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Cigányok! Ti miben látjátok a...

Cigányok! Ti miben látjátok a megoldást?

Figyelt kérdés

Szerintetek hogyan lehetne a mostani helyzetet rendezni?


Ha lenne rá lehetőségetek, szeretnétek újra cigánytelepeket, cigányiskolákat, vajdákat, az életmódotokhoz kapcsolódó szakmákat?


Vagy szeretnétek a magyar szokásokat követve beilleszkedni, dolgozni, a magyarokkal együtt fellépni a bűnözés ellen?


Egyéb javaslatok?


Kérlek olvassatok bele ebbe a fórumba:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__302.. .


Elsősorban a 09:46-os hozzászólásra hívnám fel a figyelmet, mert hasznos!


Most csak cigány nemzetiségűek indulatoktól mentes, építő jellegű válaszát várom. A marakodásnak nincs értelme.


2009. júl. 1. 10:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Hát nézd én a származásom szerint cigány vagyok, de nem követem a cigányság kultúráját. A családomból sem senki. Ha fognának és beraknának egy cigány telepre nekem nem tetszene. A vajdák pedig ne képviseljenek engem semmilyen formában buták mind... Léteznek értelmiségi cigányok is nem csak buta putrikban segélyeken tengődök...
2009. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Akkor ti pozitív példa vagytok.


Arról mi a véleményed: mi lenne a megoldás a többieknek, akik nem tudnak beilleszkedni?

2009. júl. 1. 10:53
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Hát itt nem nagyon fogsz sok építö jellegü választ kapni sejnos.


A probléma nem csak a bünözö cigányok, hanem az ostoba magyarok is. Sajnos az emberek iszonyu hitelek vettek fel mert azt gondolták hogy rendszerváltás egyböl milliomossá teszi öket, amibe buknak bele sorba, és két réteget hibáztathatnak vele, a cigányságot és a politikusokat. Nem mondom, hogy bármelyik is szent lenne, de sokszor azok az emberek akik csak tv-böl értesülnek mindenröl, akiknek soha semmi kapcsolatuk nem volt cigány emberrel, azoknak van a legnagyobb szájuk. Elköltik a fizetésüket a Tescoban hüleségre, aztán meg szídnak valakit, meg a legnehezebb magukban keresni a hibást.

Székesfehérváron éltem 5 évig, és minden sarkon azt lehetett hallani, hogy ki mivel lop csal hazudik, auto kereskedés, kábszer dillerkedés, kurwa futtatás, stb... Kimondatlanul is mindneki tudta ki mivel keresi a pe´nzét miböl épített villákat az öreghegyen. Ezek között egyetlen egy ember sem volt cigány, max egy két csatlosuk volt sötétebb börü, de nagygoréknak egy felmenöje sem volt cigány. A cigány bünözést is fehérek irányítsák, a cigányok max az alja munkát végzik el, de a nagy pénzt nem ök kapják.

2009. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 baranyi kálmanné ***** válasza:
52%
11:13 Tejesen egyetértek veled ,ezen is el kénne gondolkodni.Nem mindenbe acigány a bűnős.
2009. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
"Gázkamra, esetleg munkatáborok." Ilyet normális ember nem gondol, de főleg nem ír le! Szégyellhetnéd magadat!
2009. júl. 1. 11:28
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha a politikusok törődnének a cigánysággal és nem csak az olcsón megvehető szavazatot látnák bennük akkor már rég meg lenne oldva...
2009. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 baranyi kálmanné ***** válasza:
0%
Gáz kamra kénne azoknak akik el vezeték ide az országot!!!
2009. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

11:35 Indulatoktól mentes, építő jellegű választ vártam! Inkább írd meg szerinted hogyan lehetne rendezni a helyzetet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


11:13 Érdekes felvetés. Én magyar vagyok. A családomra, az ismeretségi körömre ez a viselkedési mód soha nem volt jellemző. Persze biztos létezik ilyesmi.

A város, ahol élek relatíve biztonságos (kisváros). Cigányok is élnek itt, de nem tömegesen. Rájuk soha nem hallottam panaszt.

A szomszéd nagyvárosban viszont félnek a cigányoktól. Éjszaka az utcákon randalíroznak bandákban, betörnek a házakba. Családtagomékhoz is betörtek, a környékükön elég sok helyre. A szomszédukhoz fényes nappal. Látták az elkövetőket: cigányok voltak. Ezek nem koholmányok.


Hogyan lehetne változtatni?

2009. júl. 1. 12:00
 9/18 anonim ***** válasza:
4%
Total Annihilation!
2009. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 baranyi kálmanné ***** válasza:
100%
Szerintem itt ,se vajda se a normális roma nem tud nekik segiteni,addig még fel nem fogják hogy igy nem lehet élni.Ők igy szűlettek ezt látták a szűlőktől igy fognak meg halni.Hiába ,akarunk mi bármit tenni ha otthon nem azt tanulja.Mert aki be akart illeszkedni az igen is be tudott .Itt arra kénne tőrekedni hogy tanljank ,és dolgozanak lehettőségeik szerint,mert nem hiszem hogy a segélyből meg tudnak élni.Azzokat fiatalokat akik jo tanulnak ,rá vezetni hogy menjen tovább tanulni.De sajnos sok roma gyerek azért nem megy tovább tanulni mert a szűleiknek nincs rá pénzűk.
2009. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!