Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tüntetnek Trianon ellen,...

Most tüntetnek Trianon ellen, te szimpatizálsz a tüntetéssel, vagy ellenzed, miért?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 00:15
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
47%

15:44

"Milliónyi magyar pedig nem fog felszívódni, akár tetszik, akár nem. "


A délvidéki magyarság kihalása évtizedeken belül bekövetkezik.

Szlovákiában is lassan csak a felét teszi ki a magyarság lélekszáma az 1920-asnak, folyamatos a csökkenés. És ez a folyamat már nem visszafordítható.

A szórványmagyarság Erdélyben is beolvadásra ítéltetett, egyedül a Székelyföldnek van esélye magyar enklávéként fennmaradni Románia kellős közepén.



"...akkor most, mikor már látják a reménysugarat, hogy teszünk értük, nem fognak."


Milyen reménysugarat? :)

A szlovákiai magyarság pl. egyre inkább azt fogja látni, hogy mennyivel jobb hely Szlovákia, mint a balkáni szintre lesüllyedő Magyarország.

2012. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a tetszik nem tetszik kérdése.


Megtörtént kész ,egy autonómiánál többet nem lehet ebből kihozni,azt is csak vért hugyozva.


"Bezzeg az tiszta sor, h a zsidók gyerekeket is gyilkolnak, mert az az ő földjük igaz ?

Az nem baj, őket meg kell érteni...."


Nem őket sem ,nyugodtan elítélheted szólásszabadság van.De közünk nincs hozzá ellene nem tudjuk így mit csinálhatnánk mi magyarok ez ellen?



"több mint 90 évvel később már semmit se lehet kezdeni a dologgal. Maximum megemlékezni róla."

- Ezt már múltkor is megtárgyaltuk, hogy hibás érv. Ha így álltunk volna hozzá, Budán még mindig török zászló lengene."


Nem is rajtunk múlt hogy visszavegyék.A Szent Liga foglalta vissza nem mi .


------



- "Neked pedig én, ha nem probléma. A "üzenjünk hadat az összes országnak, ahol valaha területünk volt", borzasztó kiforgatás, és egyáltalán nem igaz. Ezzel a torzítással nem lehet lepergetni azt a jogos követelést, hogy az 1000 évig visszanyúlóan, máig magyarok milliói által, többségben lakott területek, melyeken minden, a templomok, kolostorok, várak, egyetemek, múzeumok, fürdők, egyszóval minden és minden a magyar kultúrát képezi, azok kerüljenek vissza Magyarországhoz."


Előttünk meg 500 évvel a rómaiak.

Az ősi juss amúgy sem érdekel rajtunk kívül senkit.


Ja és mit csinálsz a "betelepültekkel"?


"Ezeknek a földeknek múltjuk van. 1000 évig visszatekintően senki nem lakott rajtuk, csak a magyarok, és mind a mai napig ők lakják. Minden, ami rajta épült, a magyarok keze munkáját dicséri."


Gyönyörű pátosz volt kár hogy ez a történelemben soha senki nem érdekelt senkit a területi rendezés pusztán azért hogy a másiknak mi az ősi jussa és mi nem.


"Nem tudom, hogy tud valaki lemondani 2-2,5 millió nemzettestvéréről, és a kulturális, történelmi öröksége egy jelentős szeletéről."


Kénytelenek vagyunk.A borgőzös idiótákkal meg senkinek nincs kedve közösködni.


"Ezek sosem voltak román, vagy szlovák földek, és most sem azok, akárhol is húzódnak az épp aktuális államhatárok - azok változhatnak, változnak is mindig."


Meg magyar föld ,se ahogy semmilyen más föld sincsen.

Azé a föld aki megszerzi és megtartja.Az ősi juss meg az x éves pátosz legfeljebb a győztes használhatja önigazolásként ,de önmagában lópikulát nem ér.

2012. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 Pro Patria ***** válasza:
20%

"több mint 90 évvel később már semmit se lehet kezdeni a dologgal. Maximum megemlékezni róla."

- Ezt már múltkor is megtárgyaltuk, hogy hibás érv. Ha így álltunk volna hozzá, Budán még mindig török zászló lengene.


Nem hibás érv. Mert mikor törökök elfoglalták Budát, folyamatosan mentek a török ellenes küzdelmek. Szinte minden évben (végvári harcok, 15 éves háború, Zrínyi hadjáratai, ). Ellenben Trianonnal szemben voltak próbálkozásaink, szép, de nem tartós sikereink, és ennyi. 50 éve semmi. Még diplomáciai szinten se. És ilyenkor már teljesen elkésett dolog.


Főleg hogy a török uralom idején nem voltunk Nato, Ensz és EU tagok. Nem lehet összehasonlítani egy 500 évvel ezelőtti "nemzetközi jogot", a mostanival csak így, hogy ha akkor is visszaszerezhettük, most is meg tehetjük.


No meg akkortájt nem írtunk alá helsinki egyezményt sem.


Trianon nem volt "igazságtalan", mivel a területi foglalásokat "szentesítette" (már 1918-ban csonka Magyarországról beszélhetünk, csak akkor még nem szentesítette a béke). Persze fájó minden magyar embernek, de nekem legalább ennyire fáj Mohács - ami megtörte Magyarország viszonylag stabilnak mondható hatalmát - , ennyire fáj a 3 évszázados trónviszály az Árpád-házban, ennyire fáj az, hogy Horthy nem mert áldozatot hozni az országért, és ennyire fáj az, hogy ma a Parlamentben kötögetnek, és sakkoznak.


És amit már sokszor leírtam. Az ember oda kötődik, ahol van KIHEZ kötődni. Ha valahol élnek a szüleid, a barátaid, az ismerőseid, mindenki akit szeretsz, akkor te ott érzed magad otthon. Függetlenül attól, hogy milyen lobogó van a fejed fölött. Ha most Somogy megyét Horvátországhoz csatolnák, én akkor is Kaposváron érezném magam itthon, mert ide kötnek az emlékeim elsősorban, és csak másodsorban kötődök Magyarországhoz.


----------------


Kedves 63%-os!


"Milliónyi magyar pedig nem fog felszívódni, akár tetszik, akár nem.

-> A délvidéki magyarság kihalása évtizedeken belül bekövetkezik."

- Szerinted. Én is tudok mondani sokmindent, attól még nem lesz nagyobb súlya a szavadnak.


"Szlovákiában is lassan csak a felét teszi ki a magyarság lélekszáma az 1920-asnak, folyamatos a csökkenés."


"És ez a folyamat már nem visszafordítható."

- Miért is nem? Erdélyben éppen megfordult a folyamat a legújabb népszámlálás szerint, és sok helyütt erősödött a magyarság aránya. Csángóföldön tucatjával nyíltak/nyílnak a magyar iskolák az Erdélyből szervezett, és a magyar állam által támogatott oktatási program keretében, megelőzni az eltűnésüket. Pedig ők nem is Trianonnal lettek elszakadva tőlünk, hanem már évszázadokkal korábban, még középkorban, és lám, mégis léteznek, és fognak is.

Felvidéken is stabil a helyzet, minden etnikai tisztogatás, és kitelepítés ellenére. 1950-ben például 354 559 fő vallotta magát magyarnak, 10 évvel később, 1961-ben már 517 582 fő! Sokan eltitkolták, eltitkolják.

1961 és 2001 között, azaz 40 éven át masszívan tartotta az 520-550 ezer közötti létszámot.

Ma pedig tudjuk, hogy az áldásos, és még nyomokban sem nacionalista szlovák kormány alatt milyen visszaélések történtek. Hány öreg néni ajtaján dörömböltek a kopaszok, hogy "nehogy magyarnak merd vallani magadat", vagy hány népszámláló hagyta ki a nemzetiségi rubrika kitöltését, mondván, "majd otthon kitölti". Ettől zengett a média.


"...akkor most, mikor már látják a reménysugarat, hogy teszünk értük, nem fognak.

-> Milyen reménysugarat? :)"

- Például a kettős állampolgárságot, vagy a diplomáciai gesztusokat, mint - épp aktuális - a nemzeti összetartozás napja, vagy Nyírő újratemetése. Nem véletlenül képviseltette magát a Kárpát-medence minden szeglete, Budapesten a békemeneten is.

2012. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

Bocsánat, Bumbi02, téged kifelejtettelek:


"több mint 90 évvel később már semmit se lehet kezdeni a dologgal. Maximum megemlékezni róla.

-> Ezt már múltkor is megtárgyaltuk, hogy hibás érv. Ha így álltunk volna hozzá, Budán még mindig török zászló lengene.

-> Nem hibás érv. Mert mikor törökök elfoglalták Budát, folyamatosan mentek a török ellenes küzdelmek. Szinte minden évben (végvári harcok, 15 éves háború, Zrínyi hadjáratai, )."

-> Buda vára érintetlen volt.


De ott van a Temesköz és a Szerémség, amiről az 1699-es osztrák-török békeszerződésben az osztrák császár lemondott, majd évnyi teljes béke után mégis visszafoglaltuk.


"Ellenben Trianonnal szemben voltak próbálkozásaink, szép, de nem tartós sikereink"

- Budát sem az első ostrommal sikerült visszafoglalni.


"50 éve semmi."

- 50 év a történelemben jelentéktelen.


"Még diplomáciai szinten se."

- Diplomáciában, autonómiai törekvésben már nagyonis elindultak a törekvések.


"És ilyenkor már teljesen elkésett dolog."

- Amíg milliók lakják, nem elkésett.


"Főleg hogy a török uralom idején nem voltunk Nato, Ensz és EU tagok."

- Most soroljak neked szövetségeket, amik nem jelentettek semmit? Hunyadi törökellenes hadjárataiban épp az volt a kudarc, hogy Velence éppen a törököknek segített. Vagy a porosz-osztrák-orosz Szent Szövetség? Ferenc József ugyan elfogadta a cár segítségét a forradalom leverésében, aztán a krími háborúban már valahogy nem számított a szövetség. De ne menjünk messzire: a Molotov-Ribbentrop paktum? Minden szerződés és szövetség csak addig tart, amíg a felek betartják, nem tovább-


"No meg akkortájt nem írtunk alá helsinki egyezményt sem."

- Ellenben karlócai béke volt, mégis visszakerült a Temesköz. Ráadásul egy vesztes félre kényszerrel aláíratott békeszerződés megint csak nem jelent áthidalhatatlan akadályt.


"Trianon nem volt "igazságtalan", mivel a területi foglalásokat "szentesítette" (már 1918-ban csonka Magyarországról beszélhetünk, csak akkor még nem szentesítette a béke)."

- Ez nem teljesen fedi a valóságot. Ha így lenne, néhol a mai területeink sem lennének meg, máshol pedig több lenne, mint ami most van. 1918-20 között a front nem állt be egy stabil ponton. Nem kell említenem gondolom a vörös hadsereg felvidéki és tiszántúli ellentámadását, vagy épp a románok - az egyezséget megszegő - tiszántúli bevonulását, vagy Kárpátalját, ami végig magyar kézen volt.


"Ha valahol élnek a szüleid, a barátaid, az ismerőseid, mindenki akit szeretsz, akkor te ott érzed magad otthon. Függetlenül attól, hogy milyen lobogó van a fejed fölött. Ha most Somogy megyét Horvátországhoz csatolnák, én akkor is Kaposváron érezném magam itthon, mert ide kötnek az emlékeim elsősorban, és csak másodsorban kötődök Magyarországhoz."

- És nem érdekelne, ha nem élhetnél az anyanyelveden, nem a saját himnuszod szólna, nem a saját nemzeted lobogója lenne feletted, és egy másodrangú, jobb esetben "megtűrt" állampolgár lennél a saját szülőföldeden, ahol már generációkig visszamenőleg éltek a felmenőid, illetve a családod fele a határ másik oldalán rekedne? Nem hiszem.

2012. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

Az előző kommentemet kiegészíteném még néhány információval:


"több mint 90 évvel később már semmit se lehet kezdeni a dologgal. Maximum megemlékezni róla.

-> Ezt már múltkor is megtárgyaltuk, hogy hibás érv. Ha így álltunk volna hozzá, Budán még mindig török zászló lengene.

-> Nem hibás érv. Mert mikor törökök elfoglalták Budát, folyamatosan mentek a török ellenes küzdelmek. Szinte minden évben (végvári harcok, 15 éves háború, Zrínyi hadjáratai, )."

-> Buda vára érintetlen volt.*

* Említetted ugye a tizenöt éves háborút. Nos igen, 1593-1606 között valóban kiújultak a harcok. Ezalatt Budát háromszor fogták ostrom alá, 1598-ban, 1602-ben, majd 1603-ban.

Eztán több mint 80 évig szilárdan állt a török uralom.


"De ott van a Temesköz és a Szerémség, amiről az 1699-es osztrák-török békeszerződésben az osztrák császár lemondott, majd évnyi teljes béke után mégis visszafoglaltuk."

Itt meg kimaradt a szám, úgy néz ki, mikor kitöröltem az elírásomat, nem pótoltam: 1699-ben kötötték a békét, és majd csak 1718-ban kerül vissza a Temesköz. Közel 20 év, és egy érvényes békeszerződés után.

2012. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Pro Patria ***** válasza:
0%

Kedves 62%-os!


"Előttünk meg 500 évvel a rómaiak.

Az ősi juss amúgy sem érdekel rajtunk kívül senkit."

- Ez megint egy újra elő-előkerülő, és sokadjára is megválaszolt hibás érv.

Rómaiak már nincsenek, magyarok igen, és ma is milliók lakják.


Ha neked pedig minden kulturális emlékhely, templom, várrom, kastély, múzeum, egyetem, fürdő, kolostor, szobor, könyvtár, történelmi emlékhely, és minden egyéb csak "jól hangzó pátosz", akkor szomorú vagyok, hogy ilyenekkel kell egy nemzetbe tartoznom. Bár mindenhol vannak ilyen kozmopoliták.

2012. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
31%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, de a véleményem a következő:

Nem kell nekünk MÁR a régi területek. Most, jelent pillanatban is probléma a kisebbség kérdése, de ha visszacsatolnák a területeket akkor még több kisebbség lenne.


Példa:

Romániában 19 042 936 fő él (a 2012-es népszámlálás szerint), ebből mindössze 1 238 000 fő vallja magát magyarnak.


Kérdem én: Akik a Trianon ellen tüntetnek azok végiggondolták, hogy mit tudnánk kezdeni a csak romániai részről érkező 17 800 000 fő románokkal, romákkal, ukránokkal, törökökkel, svábokkal, szászokkal?

És még hol a többi ország...


Én sem értek egyet a szerződéssel, de úgy gondolom nem most kellene lázadni, sokkal korábban kellett volna...

2012. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 Pro Patria ***** válasza:
16%

"Kérdem én: Akik a Trianon ellen tüntetnek azok végiggondolták, hogy mit tudnánk kezdeni a csak romániai részről érkező 17 800 000 fő románokkal, romákkal, ukránokkal, törökökkel, svábokkal, szászokkal?

És még hol a többi ország..."

- Kérdem én, mennyiszer kell még leírni, hogy a magyarlakta területek a követeléseink? Azzal védekezni, hogy "de akkor kisebbségbe kerülünk", ostobaság, mert minden valaha volt magyar területet visszakövetelni csak néhány elvakult, szélsőjobboldali akar legfeljebb.

2012. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 Pro Patria ***** válasza:
19%

Ráadásul Erdélyben csak 5-5,3 millió román él. Alapvető hiányosságaid vannak.

Nem az a baj, hogy hozzászólsz, ne érts félre, de ha arra nem veszed a fáradtságod, hogy el is olvasd, miről van szó, akkor sok ember nem fog komolyan venni.

2012. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

"Ha neked pedig minden kulturális emlékhely, templom, várrom, kastély, múzeum, egyetem, fürdő, kolostor, szobor, könyvtár, történelmi emlékhely, és minden egyéb csak "jól hangzó pátosz", akkor szomorú vagyok, hogy ilyenekkel kell egy nemzetbe tartoznom. Bár mindenhol vannak ilyen kozmopoliták."


Személy szerint nekem nem ,de a románoknak csak ennyi méghozzá egy szerintük elnyomó nemzeté.

Nem velem tárgyalnál hanem többek között a románokkal,és őket nem fogja ez meghatni...

2012. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!