Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják manapság az...

Miért szidják manapság az emberek még mindig a Kádár-rendszert, mikor a mostani rendszer egy fokkal sem jobb?

Figyelt kérdés
Vajon csak az szidja aki komcsifóbiában szenved, és/vagy műveletlen?

2012. jún. 5. 22:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
45%
Az szidja, aki egyetért a kapitalizmussal, ami röviden nem más, mint a munkásosztály kizsákmányolása a tőkésosztály javára!
2012. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
41%
Kizárólag a rohadt kapitalisták szidják! Épeszű ember nem.
2012. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
46%
Most annyival jobb, hogy választhatsz melyik rossz irányítson. De azért ha belegondolsz a Kádár-rendszerben nem tudtál egy hétre csak úgy kimenni Párizsba, vagy venni olasz napszemüveget!
2012. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
3-mas: De a Kádár-rendszerben biztos lehettél benne, hogy jövő hónapban is meg tudsz élni. Melyik az előrébb való, a megélhetés, vagy az olasz napszemüveg?
2012. jún. 5. 22:41
 5/41 anonim ***** válasza:
80%

"De azért ha belegondolsz a Kádár-rendszerben nem tudtál egy hétre csak úgy kimenni Párizsba, vagy venni olasz napszemüveget!"


De azért ha belegondolsz, egy átlagember ma sem tud csak úgy kimenni Párizsba egy hétre!

2012. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
87%
A kapitalizmus egyértelműen a tehetős rétegnek kedvez, és beadják a szegényeknek, hogy de igenis ez jó, mert ha ők fejlődnek, mindenki fejlődik. Körülbelül olyan, hogy szeretnéd ha a földesurad növelje a vagyonát, hiszen akkor azt jelenti, hogy akkor neked is több jut, viszont ha kapzsi és nem ad semmivel sem többet, akkor van gáz.
2012. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
46%

"De azért ha belegondolsz a Kádár-rendszerben nem tudtál egy hétre csak úgy kimenni Párizsba, vagy venni olasz napszemüveget!"


Hogy őszinte legyek nem is akartam. Értem én hogy ezek csak példák, de más egyéb nyugati dolgot sem akartam. A Zsigulinak vagy a Videoton Hifinek nyugaton sem akadt párja, mért akartam volna ezeknél szarabbat?

2012. jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

"De a Kádár-rendszerben biztos lehettél benne, hogy jövő hónapban is meg tudsz élni."

Bizonyám! Mégpedig HITELBŐL.

Na most azt vissza is kell fizetni...

A Kádár rendszerben jól éltünk úgy, hogy alig termeltünk valamit - most meg le kell dolgozni!

Azt szokták mondani, hogy ingyen ebéd nincs.


De persze, az igaz, hogy AKKOR jobb volt Magyarországon élni.

Valóban stabilitás volt, mindenkinek volt munkahelye (nem munkája!), és valóban biztosak lehettünk, hogy a jövő hónapban is meg tudunk élni.


Ez a stabilitás EDDIG tartott. A pénz elfogyott, több hitelt meg nem adnak arra, ami akkor folyt.

2012. jún. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Problem2 ***** válasza:
66%

Én csak annyit mondok ,hogy el lehet menni Kínába,Észak-Koreába és Kubába.Ott is még mindig a "jó" öreg kommunizmus van ,mint Kádár bácsika idejében ,és még az is lehet ,hogy 1 hónapnál tovább tudnátok tervezni...

Komcsifóbia?Talán ,de én nem kérnék azokból az időkből.

2012. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Problem2 ***** válasza:
71%
A 8/9-nek teljesen igaza van.
2012. jún. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!