Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatjátok az ötletet, hogy...

Támogatjátok az ötletet, hogy egy teszt kitöltése után lehessen csak szavazni?

Figyelt kérdés

A teszt nyilvános lenne, és mindig állandó kérdésekkel. Azaz bárki, akit egy kicsit utánanéz a dolgoknak, szavazhatna. 10 kérdésből elég lenne 6-ra jó választ adni. A betanult válaszok elkerülése érdekében, a válaszok sorrendje véletlenszerű lenne. Ha van jobb ötletetek szívesen várom.


1. Ki Magyarország jelenlegi miniszterelnöke?

a) Bajnai Gordon

b) Orbán Viktor

c) Matolcsi György


2. Ki Magyarország jelenlegi államfője?

a) Schmitt Pál

b) Orbán Viktor

c) Áder János


3. Ki Magyarország jelenlegi házelnöke?

a) Kövér László

b) Sólyom László

c) Schmitt Pál


4. Mely párt került be a parlamentbe a legutolsó választás alkalmával, az alábbiak közül?

a) SZDSZ

b) LMP

c) MDF


5. Ki alakított kormányt a legutolsó választáson?

a) MSZP

b) Fidesz

c) MDF


6. Magyarországon a GDP 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


7. Magyarországon a munkanélküliség 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


8. Magyarországon az államadósság 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


9. Magyarországon az infláció 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


10. Magyarországon az export-import arány 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


2012. jún. 9. 12:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
2012. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Az első öt kérdés az jó, a többi már rossz, hiszen vélemény van benne, máris irányított a szavazás.

Amúgy, ha cenzust akarsz bevezetni, nem teszttel volna jó megoldani.

Ott van az értelmiségi cenzus, egyik fajtája, hogy pl. érettségihez kötik az aktív és passzív választójogot, vagy ugyanezen feltételek fennállta esetén 2 szavazattal rendelkezne a választópolgár az alacsonyabb végzettségűekkel szemben.

És ott van a vagyoni cenzus, ugyanilyen variációkkal.

Vagy a vagyoni-értelmiségi keverékei, elég színesen.


Persze a cenzus ellent mond egy-két alapjognak, Alaptörvénybe ütközne rögtön.

De így teszttel csak a költségek növekednének, és külön funkcionális és ágazati igazgatást kéne rá építeni... stb.

2012. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Az állampolgári jogok állampolgársághoz és büntetlen előélethez kötődnek nem valamiféle teszthez!Ki mer ilyet állítani hogy ő össze tud állítani egy minden tekintetben jó tesztet?
2012. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem támogatom.
2012. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2012. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
62%
Az első öt kérdésnek van értelme, az utána következők viszont már eléggé részrehajlóak, szóval azokat nem támogatnám.
2012. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%

Én hagyománytisztelő ember vagyok:

csak annak adnék szavazati jogot,aki adózik.

2012. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%
Nem támogatom. Mi értelme lenne? Akik most egy sört fizetnek az embernek a szavazásért, azok ugyanúgy adhatnak egy papírt, hogy A-C-A-B a megoldás (nem tudom, nem ovlastam végig a tesztet). Ezt hogy akadályozod meg?
2012. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Nem támogatom. Mi értelme lenne? Akik most egy sört fizetnek az embernek a szavazásért, azok ugyanúgy adhatnak egy papírt, hogy A-C-A-B a megoldás (nem tudom, nem ovlastam végig a tesztet). Ezt hogy akadályozod meg?"


Úgy, ahogy leírtam. Véletlenszerű lenne válaszok sorrendje.


Nem tudom miért lenne részrehajló és szubjektív az utolsó öt kérdés, hiszen aki alapvető dolgokkal nincs tisztában, azt hazugságokkal lehet rávenni a szavazásra. Ha választani akar, akkor utána kell nézni, hogy miként alakultak az ország mutatói. KSH-n megnézi az előző választáskori és a legfrissebb adatokat. Mindig nyilvánosak az adatok.

2012. jún. 9. 13:23
 10/26 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező!

Akkor nem az lenne rajta, hogy A-B-B-A, hanem azt mondanák, hogy tessék, itt egy politikai kisokos, 10 sor, válaszd ki a válaszokat. Rajta lennének a fontosabb politikai személyek, stb... egy ilyen cetli kinyomtatása semmi költség, és pillanatok alatt értelmét vesztené az egész teszted.


Én is nagyon örülnék, ha csak azok szavaznának, akiknek van fogalma arról, hogy mi történik az országban, de sajnos az ilyen tesztet nem látom megvalósíthatónak.

2012. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!