Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatjátok az ötletet, hogy...

Támogatjátok az ötletet, hogy egy teszt kitöltése után lehessen csak szavazni?

Figyelt kérdés

A teszt nyilvános lenne, és mindig állandó kérdésekkel. Azaz bárki, akit egy kicsit utánanéz a dolgoknak, szavazhatna. 10 kérdésből elég lenne 6-ra jó választ adni. A betanult válaszok elkerülése érdekében, a válaszok sorrendje véletlenszerű lenne. Ha van jobb ötletetek szívesen várom.


1. Ki Magyarország jelenlegi miniszterelnöke?

a) Bajnai Gordon

b) Orbán Viktor

c) Matolcsi György


2. Ki Magyarország jelenlegi államfője?

a) Schmitt Pál

b) Orbán Viktor

c) Áder János


3. Ki Magyarország jelenlegi házelnöke?

a) Kövér László

b) Sólyom László

c) Schmitt Pál


4. Mely párt került be a parlamentbe a legutolsó választás alkalmával, az alábbiak közül?

a) SZDSZ

b) LMP

c) MDF


5. Ki alakított kormányt a legutolsó választáson?

a) MSZP

b) Fidesz

c) MDF


6. Magyarországon a GDP 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


7. Magyarországon a munkanélküliség 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


8. Magyarországon az államadósság 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


9. Magyarországon az infláció 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


10. Magyarországon az export-import arány 2010-hez képest, 2014-ben hogyan alakult?

a) nőtt

b) csökkent

c) nem változott


2012. jún. 9. 12:27
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nektek milyen javaslatotok van, hogy ki lehessen szűrni a funkcionális analfabétákat?
2012. jún. 9. 13:53
 12/26 anonim ***** válasza:
29%

"Nem tudom miért lenne részrehajló és szubjektív az utolsó öt kérdés"


Azért mert érdekfüggő, hogy mi rá a válasz. Ugyanazokból a statisztikákból, az egyik párt azt olvassa ki, hogy nőtt a másik meg, hogy csökkent. Mindkettőt alá is támasztják valamilyen magyarázattal, hogy hitelesnek tűnjön.


Az informált szavazás, mint olyan egyszerűen nem valósítható meg. Nem csak a tanulatlan vagy buta emberek nem tudják, hogy milyen következménnyel járhat a szavazatuk. Azok sem tudják akik azt hiszik magukról, mert betanulták és szajkózzák a szerintük szimpatikus párt "tényeit" és véleményét.

2012. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%
Tehát aki nem tudja kitölteni, az nem szavaz, tehát nem lesz meg a szükséges részvételi arány sem, így a szavazás érvénytelen. Tényleg jó ötlet.
2012. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
50%

nem támogatnám.

Egyébként a kérdéseid tényleg nem jók ahogy előttem is írták.

Mégis szerinted az utolsó pár kérdésre mi lenne a helyes válasz??

Mondjuk a 10-es kérdésnél??

Tegyük fel,hogy én úgy gondolom hogy az A válasz a jó.Mert én így látom,tapasztalom. Akkor már nem szavazhatok,mert végül is a C válasz a helyes? Milyen szemszögből??

A 9-es kérdésed hasonló. Mi van ha valaki a B választ jelöli meg,mert így tapasztalja. Én meg a C választ. Akkor egyikünk sem szavazhat mert az A válasz a helyes. Mi alapján??

A 8 -as kérdés meg egyenes felesleges. Amíg valaki nem látja feketén-fehéren az összes számításokat az nem tudhatja hogy mennyi az ország államadóssága vagy hogy változott. Arra nem lehet hivatkozni amit a tévé vagy a rádió mond el.

A 7-es kérdésed is felesleges.

Ha én a C választ jelölöm akkor kiestem a kegyből?? Mert mi van ha valaki dolgozik,és ő nem látja olyan vészjóslónak a helyzetet.

Szóval nem gondolkodunk egyformán,és nem ezen kéne múlnia hogy szavazhatok vagy sem.


Ha már azon agyalnál hogy ki szavazhat akkor egyszerűsítsük.

Ne szavazhasson

- aki nem adózik

- akinek priusza van

- aki külföldön él, és dolgozik

- aki nincs 18 éves

- aki már nyugdíjas

- aki nem magyar állampolgár

- aki szellemi beteg

2012. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem legalábbis, nem az összeset az 1., 2., 4., 5. ezek még elfogadhatók de a többi szerintem egyáltalában nem lényeges egy választáson, ráadásul az emberek többsége nem is ismeri a választ a 3., 6., 7., 8., 9., 10 kérdésekre.
2012. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%

"Én hagyománytisztelő ember vagyok:

csak annak adnék szavazati jogot,aki adózik."


a fekete munkás és a legutolsó büdi cigányok is fizetik az áfát a boltban. persze lehet feketén számla nélkül venni kenyeret, meg lopni a boltból, de ez nem mindig megy, ergó szerintem nincs olyan ember aki ne fizetne egy hónapban áfát.

2012. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
94%
Az egyetemista diák nem adózik, viszont felnőtt értelmes ember. Pl. egy műszaki egyetemista sokkal többet fog adózni élete folyamán valószínűleg, mint egy betanított munkás. Akkor meg már hadd legyen beleszólása abba, hogy mégis kik döntenek a feje felett, hiszen mégiscsak az ő jövőjéről van szó.
2012. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Pro Patria ***** válasza:
90%

Nemcsak teszt kitöltését támogatnám a szavazás előtt, de a választójog érettségihez való kötését, és a választásra való jogosultság alsó életkorát 21 évre emelném.


Viszont a 6-10 kérdések nem valók ide. Egyáltalán nem egzakt, különböző szempontok alapján különböző válaszok lehetnek.

Emellett lehet, hogy valakinek éppen ezeknél a kérdéseknél fontosabbnak ítélt szempontjai vannak.


Azt, hogy ne szavazhasson, aki nem adózik, nem támogatnám, mert sok álláskereső van, aki nem azért nem dolgozik, mert lusta naplopó putris roma, mégha ez is a sztereotípia a munkanélküliekkel szemben.

És azt se, hogy aki nyugdíjas, ne szavazhasson (akkor is, ha a mostani nyugdíjas korosztály olyan elkötelezett a Kádár-utódpárthoz, de ez legfeljebb 10 éven belül úgyis cserélődni fog).

Azt se támogatom, hogy akinek magasabb az iskolai végzettsége, annak több szavazata legyen. Két okból is:

A) a diploma nem feltétlenül jelent eszességet, értelmet. B) így a politikusok még a mainál is jobban sz.rnának a társadalom kevésbé jómódú, de sokkal nagyobb terjedelmű rétegének érdekeire, hiszen elég egy szűk csoport szimpátiáját megnyerni.


Az életkor felemelése, és az érettségihez való kötés, illetve a műveltségi teszt viszont, mint mondtam, tényleg szükségszerű lenne.

2012. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
68%
Azzal a feltétellel támogatnám ezt, hogy aki szavazott, az utána vállaljon felelősséget azért, ha olyan pártot választott kormányra, amelyik intézkedéseivel romba dönti az országot.
2012. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
68%

"Azzal a feltétellel támogatnám ezt, hogy aki szavazott, az utána vállaljon felelősséget azért, ha olyan pártot választott kormányra, amelyik intézkedéseivel romba dönti az országot."


Miért a becsapott szavazókat vonjuk felelősségre? Miért nem magát a pártot?


Érettségihez kötés:

Mi van pl. az 50 éves boltosokkal? Nem tettek érettségit, mert a munkájukhoz nem kellett, és eddig a szavazójoghoz sem. Amikor úgy döntöttek, hogy nem érettségiznek, nem tudták, hogy ennek ez lesz a következménye. 50 éves embert pedig úgy gondolom nem lehet kötelezni arra, hogy most szerezzen érettségit.

Habár kifutó rendszerben el tudom képzelni a javaslatot úgy, hogy mondjuk csak a jelenleg 14 éves korosztálytól lesz ez csak érvényes.

2012. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!