Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisznek az emberek...

Miért hisznek az emberek vakon az Mszp-nek?

Figyelt kérdés
Az emberek tényleg ennyire agymosottak, hiszékenyek, nem akarnak tudni semmiről vagy anyagi érdekük fűződik hozzá?!
2009. júl. 3. 09:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Az is, de inkább csak szimplán hülyék!
2009. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Az én nagyszüleim ugye velük nőttek fel, ahol lakunk erős kommunista befolyás alatt állt, ők szerették a régi időket, amikor volt pénz, népünnepélyek, és akármit csinálnak, nem hajlandóak másra szavazni. Gondolom sok nyugdíjas érez hasonlóképpen
2009. júl. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%

Kimutatott adat, hogy az mszp szavazók többsége idős ember. Ők a kommunista korszakból csak annyit láttak, hogy volt munka, volt pénz, volt mit enni és "nyugalom" volt, viszont nem láttak a dolgok mögé, tehát nem igazán érdekelte őket, mi folyik fent. A naivitásuk innen vezethető vissza... Akkor nem látták, hogy mi zajlik, 20 évvel később miért vennék észre? Most csak azt látják, hogy a hülye Orbán meg stb. nem engedi kiteljesedni az mszp-t és miattuk van ez a nagy sz*r...


A fiatalabb szavazók meg kétségkívül agymosott emberek, akiktől személy szerint elvenném a választójogot.

2009. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%
Az a helyzet, hogy a gazdag, nagyképű, egóista emberek szavaznak az mszpre, mert élvezik hogy az alsó- és középosztály szenved az emelkedő áraktól és a csökkenő munkabérektől. Néhány mszp párti kategória: pl. a plázacicák, a diszkóba a kidobók, verőlegények, a rendörség, és egyéb rendfelügyelet, és a sikeres válalkozók. Ja és az APEH (Ne kérdezz ezzel kapcsolatba semmit mert én így látom)
2009. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
miert gondoljatok, hogy vakon hisznek nekik? Szerintem a szavazas vegeredmenye, illetve a felmeresek, egeszen mas szazalekokat mutatnak.
2009. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%

Miért hisznek az emberek vakon Orbán Viktornak vagy Jobbiknak?

A nyugdíjasok sem hisznek vakon a MSZP-nek,legalábbis csak kevesen.Annak,hogy ma milyen az MSZP semmi köze a Kádár-rendszerhez. 56 után tudomásul vették az emberek,hogy nincs szólásszabadság,nincs v allásszabadság stb.Viszont aki dolgozni akart,annak volt munkája,tudott házat építeni,kocsit,hobbit venni.A gyerekei valóban ingyen jártak iskolába,az eü.ellátás ingyenes volt stb.( a hálapénz az más tészta )Igaz,hogy a fejesek jobban éltek,mint a melós,de ekkora vagyoni különbség nem volt,mint most.Akkor sem,és szerintem most sem érdekel senkit,hogy az államháztartás hogyan működik,csak annyiban,hogy megtudnak-e emberhez méltóan élni.Sajnos,akár nyugdíjas,akár fiatal valaki,nem talál olyan pártot,aki nem a saját pecsenyéjét sütögeti.Minden párt a rendszerváltás óta hozzátette a magáét a gazdaság romlásához,legfeljebb volt amelyik többet,volt amelyik kevesebbet rontott rajta.

2009. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Nincs itt agymosás. Az MSZP a nyugdíjasok érdekét képviseli (mindenki mással szemben), és persze a saját vállalkozói körei érdekeit. A szoci önkormányzatok lekötelezettjeiből, a szoci vállalkozókból és partnereiből, az állami projektekből élő "értelmiségiekből", a szocik által támogatott újságokból, kutatóintézetekből stb. kikerül 200-300 ezer szoci szavazó. Az ő családtagjaik további százezrek. A nyugdíjasok részint Kádár-nosztalgiából, részint azért, mert az MSZP tényleg az ő érdekeiket is védi, szintén szocik. Ezekből a körökből összeadódik egy stabil 1-2 milliós azavzótábor, a választást pedig 3 millióval meg lehet nyerni, pl. egy sikeres kampánnyal (Ha jön Orbán, akkor fasizmus lesz! és más hasonlók).
2009. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
az én nagypapám (86 éves ) nagymamán 75 és sosem szavaztak az mszp-re. ennyit a nyugdíjasokról, megelpődnél mennyi fiatal rájuk szavaz.27/L
2009. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Az emberek túlnyomó többsége azért tudod nem a pár % értelmesebb rétegből jön, na most őket pedig igen könnyű etetni.


A másik ok, itt olyan berögzült tudathasdásos állapot van, hogy a régi rendszer végül is alig változott formában megy tovább ma is, hogy az valami eszméletlen, én már azt i skétlem, hogy egyáltalán én megérem-e, h magyarországból lesz-e normális jogállam, normáli spártokkal stb. Utópia

2009. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%

10:15

ne hari, nem inkább az idősebb komcsi-agymosott embertektől kellene elvenni a választó jogot? Én örülök, hogy végre a fiatalabb generációk kicsit goindolkodnak, és ugyan ebben a sz..ban ami van, sokat nem tudnak tenni, de legalább felfedezni vélek egy egészen más mentalitást.

Úgyhog ynem tudom miről beszélsz, de gondolom, te is a régi bátyám-uram rendszer alapján vagy ott ahol vagy és neked ez így baromi kényelmes. Tudod ennek kellene már vélget vetni valamikor, de baromira nem megy.

2009. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!