Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisznek az emberek...

Miért hisznek az emberek vakon az Mszp-nek?

Figyelt kérdés
Az emberek tényleg ennyire agymosottak, hiszékenyek, nem akarnak tudni semmiről vagy anyagi érdekük fűződik hozzá?!
2009. júl. 3. 09:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
69%

"Általánosságban úgy látom, hogy a szavazók kb. 70%-a vakon akar hinni."


Nem egészen. A szavazók nagy része praktikus. Arra szavaz, akitől kapott valamit. A nyugdíjasok pl. kaptak az MSZP-től nyugdíjemelést és gázártámogatást, ezért rá szavaznak. A diákok kaptak a Fidesztől tandíjmentességet, a fiatal párok gyerekek utáni adókedvezményt, ezért rá szavaznak. Ez nem hitkérdés. Hinni csak az olyan alkatúak és az értelmiségiek szeretnek. A hívő típus 20-30% lehet, olyasmi, mint a focidrukker. A pirosaknak vagy zöldeknek stb. kell győzniük, akármit csinálnak, ez az ő elvük. De a többség nem közéjük tartozik. Csak az értelmiségiek körében van nagyon sok hívő típus.


"Azért, mert akkor nem kell hetente elgondolkodni."


Nem kell hetente gondolkodni. Az a miniszterek dolga (lenne). Az állampolgárok dolga az, hogy négyévente végiggondolják, olyan volt-e az elmúlt 4 év, hogy megint kell ilyen 4 év, vagy inkább változtatni kell. Az, aki minden nap azon agyal, hogy ki a fasiszta, vagy ki az igazmagyar, vagy ki a zsidó, vagy ki a kommunista stb., az a szurkoló/hívő típusba tartozik általában.


"Jó elhinni, hogy létezik egy galambsütő automata valahol, amiből ingyen jön az áldás, nem kell dolgozni meg efféle hívságokkal foglalkozni."


Ezt nem szeretem. Ismételgeted egy bizonyos publicistakör kedvenc szlogenjét. Merj önállóan gondolkodni. Lehet, hogy te nem dolgozol, de akkor ne magadból indulj ki. Ebben az országban rengetegen dolgoznak, és joggal várják el, hogy a kormány is tegye a dolgát. Semmi jogod nincs azt képzelni, mint bizonyos belvárosi liberális ficsúroknak, hogy az emberek nem dolgoznak. Ők lehet, hogy nem, de ők egy jól körülhatárolható szubkultúra.


"Na jó, most úgy tűnik, az MSZP nem tudja kezelni az automatát, de sebaj, majd a Fidesz - vagy a Jobbik, vagy az LMP. Nem a párt, hanem a sültgalambba vetett hit a lényeg."


Újabb szlogenszajkózás. Igenis eltért 1990 óta a különböző kormányok kormányzati teljesítménye. Semmi alapod feltételezni, hogy mind egyformák voltak, ugyanis erre nincs bizonyíték. Ezért nem közömbös, hogy melyik párt nyer legközelebb. Amit nyomsz, az, már megbocsáss, kádári duma. "Úgyse lesz jobb", "Mindenki egyforma", "Nem történhet semmi máshogy, mert kényszerpályán vagyunk", ezek jellegzetes kádári süket dumák.

2009. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

11:01!


Valamit baromira félreérthettél, ugyanis én végig az mszp szavazókról beszéltem! Azért nem írtanm, hogy az idősektől is el kéne venni, mert ők már gyakorlatilag gondolkodni sem tudnak, de nem is kell velük különösebben foglalkozni, mert -bár csúnya ilyet mondani- az idő ezt elintézi....


És amit írtam, hogy el kellene venni a fiatalabb agymosott szavazóktól a választójogot, azt is az mszp-sekre értettem. Ugyanis azt mg csak-csak megértem, ha egy idős ember az mszp-re szavaz mert ő abban a korszakban nőtt fel és az de jó volt stb., de ezeknek általában alig vannak emlékeik a rendszerváltás előtti időkről, ezért nem megbocsátható a nem-tisztánlátásuk.


Remélem tisztáztuk a félreértést.


Egyébként köszönöm szépen, hogy elkezdtél személyeskedni, de nagyon is mellélőttél, ugyanis közöm sincs ahhoz a rendszerhez amiről te beszélsz, és ahol vagyok a saját erőmből vagyok és nem segített be senki. Igen, tény és való hogy jó nekem itt, örülök neki nagyon, hogy a város egyik legjobb gimnáziumába járhatok, és remélem, saját erőmből ugyanígy fel fognak venni majd arra az egyetemre, ahova menni szeretnék. És remélem, hogy hozzám hasonlóan a többi fiatal is úgy gondolkodik, ahogy én, és semmi pénzárt nem szavaznának a baloldalra, ahogy én.


10:05 voltam.

2009. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Még egy saját tapasztalatot leírnék:


Pár héttel ezelőtt hallottam, ahogy a 60 éves komcsi férj beszél a feleségével és kijelentette: "Jobb is, hogy az mszp elvette a 13. havi nyugdíjat, legalább nem kell annyit számolgatni a pénzt."


Pedig hozzátenném, nem megy jól nekik, és amikor emelik a vízdíjat 200 ft-al, akkor bezzeg a nem mszp-s polgármestert szidja, aki amúgy nem is tehet róla.


Ezek után mit várjunk?

2009. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
59%

Nem biztos, hogy agymosott az, akinek más a véleménye.

Bár ez annyira tipikusan jobboldali, mi tudjuk azt igazat, mi vagyunk a magyarok, a többiek vagy birkák vagy agymosottak.

2009. júl. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
74%
Sőt ajánlom vedd el mindenkitől a szavazati jogot, aki nem úgy szavaz, ahogy Te gondolod. Csak nem értem, akkor miért van egyáltalán szükség szavazásra?
2009. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!