Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az emberek miért pont az...

Az emberek miért pont az unikornisokban hisznek? A pegazusok nem lennének jobbak?

Figyelt kérdés

A pegazusok olyan lovak, amelyeknek van szárnyuk és tudnak repülni is. Egy ilyen teremtménynek jobban örülnék, mint egy olyannak, ami szinte haszontalan plusz tulajdonsággal rendelkezik. Pl. egy pegazussal el tudnék repülni Budapestre, majd a kerékpárúton lovagolhatnék.


- Egy szkeptikus


2011. júl. 24. 22:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Semelyikben sem hiszek, de az unikornisok kicsit értelmesebbnek tűnnek és hihetőbbnek, mint egy repülő ló, amit csak barbi mesékben látni.
2011. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mög a herkulesbe
2011. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Most gondolj bele, hogy milyen kellemetlen az is, ha azok a pici madarak lesz..rják valaki fejét..... akkor...? :D
2011. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én feleslegesnek tartom a vitát azon, melyik a jobb :)

Most épp az egyszarvú a sláger, de épp olyan mitológiai a pegazus is.


Mindkettő jelkép, más-más jelentéstartalommal.

Míg pegazust a szabadsághoz szokás társítani és a világok közti vándorláshoz, addig az egyszarvú a varázslók jelképe, a mágia állata, de rengeteg más jelentéssel is bírnak.

Az egyszarvú például Jézus jelképe is, és a tisztaságé, míg Pegazus ugye a nimfák társa, így a kreativitás és művészetek lénye.

2011. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
hü de értesz hozzá
2011. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 blackstreet ***** válasza:
12%
úristen ennyi baromságot összehordani XD
2011. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert az Atlantiszi Aranykorban az egyszarvúak járultak hozzá ahhoz,hogy az atlantisziak tisztaságát és Isteni ártatlanságát megóvják.
2011. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Melyik bolygón laksz, Kérdező?
2011. júl. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
nem értem hogy milyen emberek hisznek az unikornisban és a pegazusban nem? mind2 mitológiai lény ha jól tudom :S
2011. júl. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Így van, mitológiai lények, címerállatok.

Épp ezért amit írtam a jelképekről, nem baromság, hanem tudományosan elfogadott tény, bár elég vázlatos :)

2011. júl. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!