Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen most a politikai...

Milyen most a politikai helyzet Magyarországon? Összefoglalná valaki jobb és baloldalról is?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és most elég sokáig kimaradtam a történésekből.

Hogy áll most a helyzet? Orbán mennyire népszerű? Vannak előretörő pártok?


2012. jún. 15. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is a Fidesz a legkedveltebb párt, bár veszített népszerűségéből. Második, nem olyan nagyon lemaradva az MSZP, harmadik a Jobbik. Még az LMP van 5% felett. Gyurcsány pártjának (DK) népszerűsége lényegében elhanyagolható. Az emberek jelentős része, kb. fele bizonytalan, nem tud választani.
2012. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak gratulálni tudnék annak, aki ezt röviden össze tudná foglalni. Félidőben vagyunk két választás között. A kormány népszerűsége mostanában jelentősen csökkent. Az emberek egyre nagyobb része fordul el a politikától, tömegek tervezik a külföldre távozást, főleg a politika miatt, majd a gazdasági helyzet miatt. A kettő nem független egymástól. A pártok fanjai, a kemény magok minimális rugalmasságra sem képesek, akármekkora ökörséget csinál vagy mond a kedvenc pártjuk, körömszakadtáig védik, a politikai ellenfelet jobbról is, balról is síkagyatlan féregnek tekintik. Nincs párbeszéd, sem fent, sem lent, az ország megosztott. Bűnbakkeresés van, egymás hibáztatása.
2012. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Egyre rosszabb, sok helyen már ki van kapcsolva a villany.

A romák napiszinten késelnek meg embereket!

Tegnap a Búza téren Miskolcon is leszúrtak egy családapát:S

2012. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki menekül. Az utolsó majd remélhetőleg becsukja maga mögött az ajtót.
2012. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Továbbra is a Fidesz a legkedveltebb párt, bár veszített népszerűségéből. "


VAlamelyik nap szinte pont ugyanezt olvastam. TEgyük hozzá, hogy a fidesz.hun.

Ott szépen adatokat leközöltek, csak az olyat felejtették el közölni, hogy még a többi párt kicsit nőt, addig a fidesz a támogatóinak a felét (vagy már többet) elvesztette. AZt se említették meg, hogy Orbán népszerűsége soha nem volt ilyen lent. Már Mesterházy is megelőzte.

2012. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

A legújabb kutatások szerint a fidesz és az mszp most egy szinten áll, mögötte 1-2%-kal lemaradva a jobbik. Az lmp a szokásos 5-10% között ingadozik.


Tömegek fordulnak el a politikától, egyre több a választani nem tudók vagy nem akarók aránya. Akik a fidesztől elfordultak, javában nem más párt szimpatizánsai lettek, hanem bizonytalanok, vagy politikától elfordultak. Orbán jelenleg az egyik legelutasítottabb politikus. A jobbik a választások óta lassan, de biztosan gyarapszik. Az mszp sajnálatos módon mostanában újra lábra kezdett kapni.


A parlamentben mostanság kb. az történik, hogy ha vitára kerül egy törvénytervezet, a fidesz elmondja a véleményét róla. Az mszp az lmp-vel karöltve támad, elvből elutasít szinte mindent, a jobbik pedig megpróbál a lehetőségekhez mérten konstruktívan hozzáállni a kérdésekhez, de azért erőteljes, egyenes hangon kimondva az esetleges nemtetszést. Aztán amikor minden ellenzéki elmondta, hogy miért rossz az adott törvénytervezet, kiírják szavazásra és a fidesz megszavazza a kétharmadával.


Emellett erkölcsi, gazdasági, társadalmi, közbiztonsági, oktatási és morális válságban van az ország.

2012. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A politikai helyzet rémes. Az inkompetenciának hála tovább romlik az ország gazdasági helyzete, egyre többen vágyódnak el az országból. Mindehhez pártállástól függetlenül társul a mérhetetlen arrogancia, a kommunikáció nem működik a politikai ellenfelek között, fröcsögés és észosztás megy éjjel-nappal. Ugyanez a megosztottság jelen van a köznapi embereknél is. Van aki fanatikusan ragaszkodik minden egyes mondathoz, amit kedvenc pártja kinyilatkoztatott (legyen az akármekkora hülyeség), a legtöbben bizonytalanok, és bizalmatlanok, egyszerűen tudják hogy Magyarországon csak rosszak közül lehet választani, és vannak akik ide-oda szlalmoznak, egyszer ez a jó, máskor a másik. Baloldali vagyok, de megpróbáltam univerzálisan összefoglalni.
2012. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi az összefoglalókat. Nem hangzik túl rózsásan :(

Milyenek a mindennapok? Milyen otthon élni? Amikor néha hazamegyünk egy-két hétre, minden normálisnak tűnik. Lehet, hogy külföldhöz viszonyítva még mindig jobb otthon?

Én már alig várom, hogy hazamehessünk, úgy érzem itt csak becsavarodok.

Milyen intézkedései vannak a mostani kormánynak?

2012. jún. 16. 12:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem minden éremnek két oldala van, kint lehet idegennek érzed magad, de legalább könnyebb megélhetést találni, nem köpködnek a becsületes munkára, és nyilván nincs ilyen szintű megosztottság, mint itt. Ez szerintem csak ránk jellemző...ugyanakkor az tény, hogy egy olyan jóízűt biztos nem tudsz külföldön enni, mint itthon :D

Egyébiránt a jelenlegi kormány intézkedései dióhéjban: szélmalomharc az EU-val, aztán meghunyászkodás, megszorítás-megszorítás-megszorítás, nagy nemzeti kulturális forradalom köntösébe bújtatott ostobaság és arrogáns észosztogatás. Semmivel sem jobbak, mint az elmútnyócév.

2012. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!