Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél a "maximálbér"...

Egyetértenél a "maximálbér" bevezetésével?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a legkisebb fizethető bérhez (minimálbér) hasonlóan jó lenne legnagyobb fizethető bért is meghatározni, de úgy, hogy az így megtakarított bérköltséget nem nyelné le a foglalkoztató, hanem megemelné belőle az alacsonyabb keresetűek bérét. Ezzel szerintem lehetne csökkenteni a társadalmi egyenlőtlenségeket.

2012. jún. 15. 22:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
8%
Én egyetértek. A maximálbért 120.000 forintra fixálnám, a minimálbér maradhat 92.000
2012. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Nem.Az első válaszoló 1 kommunista.


Például, tegyük fel én 1 magyar befektető vagyok és jól megy a szekér.Sok a profit , több mint a maxibér.Akkor azzal mi lesz.A profit engem illet mivel az enyém a cég.

2012. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
32%

"Az első válaszoló 1 kommunista."


Igen, az vagyok. Baj? Lehet, hogy a kommunizmusnak is voltak árnyoldalai, de a kapitalizmusnak több. A kommunizmusban legalább a gyárosok, kizsákmányoló pénzeszsákok szoptak, nem a szerencsétlen kisemberek!

2012. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
66%

Nem értek egyet, ha egy cégnek valaki a tudásával, hozzáadott értékével nagy hasznot hajt, miért ne kaphatna nagyobb fizetést? A "maximálbér" bevezetésével büntetnénk azt, aki többet tanult, többre vitte.


Kedves első (és harmadik), a kommunizmus egy hazug, mocsok, gusztustalan rendszer volt, szerencsére túl vagyunk rajta.

2012. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
65%

Ne a magyar kapitalizmust vedd alapul.Mivel ez nem valódi kapitalizmus hanem 1 korcsosított nevenincs rendszer.


Nem vagyunk egyformák , nem egyformák az igényeink.Lehet neked megfelel a 120 ezer de nekem 4x ennyi pénz kell.És teszek is érte hogy legyen.

A kommunizmus nem enged kitörni.Már az iskolákban is a tehetséges diákokat le akarták nyomni az átlag közé.

2012. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Ha nincsenek bérbeli különbségek akkor pont oda jutunk ahová a rohadt szocializmusban,senki nem dolgozik,mert mindek. Én a cégemnek kb tízezerszer olvan hasznos vagyokmint a portás, ezért jóval többet is kell keresnem.
2012. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%

A 6. válaszolónál a pont.Ha mindenki ugyanannyit keresne akkor senki nem akarna orvosnak , mérnöknek vagy hasonlónak tanulni mivel úgyis ugyanannyit kapna.


Az én nagyszüleim ott voltak 1956-ban és tüntettek a kommunista elnyomás ellen.És büszke vagyok rájuk ezért , igazi hősök.


Pénzeszsákok?Akkoriban is lehettél pénzeszsák csak akkor nyalnod kellett érte , manapság meg meg kell érte dolgozni.Schmidt Pál már akkor is villában lakott.


A kommunizmus csupán irigységre épülő rendszer , semmi más.Sok sikertörténet van , magyarokról is akik szegények voltak de gazdagok lettek.És ezt a csúnya gonosz kapitalizmusban.

2012. jún. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
De nem azt írtam, hogy mindenkinek azonos legyen a fizetése, hanem legyen egy bérplafon, például bruttó 500.000 Ft. A 93.000 és az 500.000 Ft között azért bőven lenne lehetőség bérdifferenciálásra.
2012. jún. 15. 22:49
 9/29 anonim ***** válasza:
64%
Bocs de nem. Most is többet keresek mint 500, 500-at a beosztottaim keresnek. azért tanultam rengeteget, hogy elérjem ezt a szintet. Te csak ne csökkentsd a fizetésem.
2012. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Csak akkor ha a vállalkozókra nem vonatkozik.Mivel aki vállalkozó neki lehet bármennyi a fizetése.
2012. jún. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!