Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél a "maximálbér"...

Egyetértenél a "maximálbér" bevezetésével?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a legkisebb fizethető bérhez (minimálbér) hasonlóan jó lenne legnagyobb fizethető bért is meghatározni, de úgy, hogy az így megtakarított bérköltséget nem nyelné le a foglalkoztató, hanem megemelné belőle az alacsonyabb keresetűek bérét. Ezzel szerintem lehetne csökkenteni a társadalmi egyenlőtlenségeket.

2012. jún. 15. 22:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
83%

kedves 20, ez a korrupció melegágya. A legtöbb országban úgy határozzák meg a politikusokfiuzetését, hogy az a szabadpiaci áruk fölött legyen, így kevésbé korrumpálhatóak. Valamint a tényleg rátermettek mennek el politikusnak.

Ha azt szeretnénk ha a gyárat is az vezetnéaki ért hozzá,akkor az országgal méginkább ez a helyzet

2012. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

kedves 21


a korrupció így is az eget veri szóval ez nem oszt nem szoroz


magyarországon pedig nem az megy politikusnak aki rátermett hanem akinek a rokona betessékeli a húsosfazék mellé

mondván gyere testvír lopj te is

2012. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

azért ez te is tudod, hogy nem így van. és igenis, ha alacsonyak a bérek, akkor nagyobb a korrupció, ez statisztikai tény. Senkinek nem az a pármillió fáj, ami elmegy a politikusok fizetésére.

Ha nem tetszik, tessék, lehet másokat választani, vagy magadnak indulni. Ez a demokrácia lényege

2012. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
A vállalkozók pénze nem egyenlő a cég bevételével. Ha a vállalkozó pénzt vesz ki a cégből nem osztalék formájában, az olyan, mintha meglopna egy jogi személyt.
2012. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A vállalkozónak is van fizetése amellett, hogy tulajdonos
2012. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

"A munkabér a munkaerő ára". Árakat nem lehet mesterségesen befagyasztani. Volt ilyen próbálkozás (tervgazdaság), de megbukott.

Eleve szükséges feltétel ugye, hogy ne legyen az embereknek útlevele, mert különben az alulfizetettek meglépnek (lásd orvosok...)

Egy csomó pozícióra nem lehet majd a legmegfelelőbb embert megtalálni, ha a szóba jöhető jelöltek már mind maxibért kapnak. Az fog csak jelentkezni, aki közel lakik :)


"az így megtakarított bérköltséget nem nyelné le a foglalkoztató, hanem megemelné belőle az alacsonyabb keresetűek bérét" - és hogy választod ki azt a szerencsést, aki a Graphisoftnál takarít? A sok magas jövedelmű dolgozó miatt baromi sok kompenzáció jut a takarítónak, míg mondjuk a Bádogdoboz konzervgyárban kevés kompenzáció oszlik sok dolgozóra. De miért kapjon a Graphisoft takarítója többet, mint a Bádogdoboz takarítója?

Nyilván az lesz, hogy kiszerveznek minden alacsony bérű melót külön cégekbe, ahol nincs kompenzáció, mert nincsenek magasabb bérű dolgozók.


"Ezzel szerintem lehetne csökkenteni a társadalmi egyenlőtlenségeket." - ja, mindenki szegény lenne, kipróbált recept :)

2012. jún. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Annak ellenére, hogy néha én is tűlzásnak tartom a jövedelmi különbségeket, a "maximálbér" bevezetését nem támogatnám, ugyanis szerintem meg kell becsülnünk azokat a magasabb jövedelmű munkavállalókat, akik az esetleges többletterhek ellenére is Magyarországon adóznak. Ezért azt sem támogatom, hogy a felső adókulcs 50-60 % legyen, ahogy ezt sok helyen már írták itt a fórumon. Természetesen nem a progresszív adózás ellen vagyok, csak azt mondom, hogy ne sújtsuk nagyon magas adóval azokat az embereket, akik többet keresnek.
2012. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék a vitához, hogy az 500 ezer nettót kereső szemét után az állam 20-25 minimálbéres, szegény, kizsákmányolt, jóra való ember adóját könyvelheti el. Tehát annyit adózik, mint 20-25 minimálbéres. Ráadásul ekkora fizukat többnyire külföldi cégek adnak, miközben minimálbért inkább helyben szoktak fizetni. Tehát (persze nem feltétlenül, de statisztikai szempontból gyakran) az országba be áramlik a pénz, nem csak az állam egyik zsebéből a másikba vándorol.
2012. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 sammer100 válasza:
Itt természetesen külön kell választani a piacot és a közpénzből finanszírozott dolgokat. A piaci szférában az állam természetesen nem szól bele a maximálbérekbe. De a közpénzes szférában a legnagyobb arcátlanság a 10-20, sőt 50-szeres fizetéskülönbségek (és akkor még a számtalan nem-fizetés jellegű juttatásról nem beszéltünk, amelyeket szintén a szemét nyomulósok harcoltak ki maguknak a jog segítségével). Ez az igazságtalan rendszerváltás legfőbb rákfenéje. Aki azt mondja, hogy muszáj magas fizetést adni valakinek, hogy ne legyen korrupt, az maga is arcátlanul korrupt. A korrupció - nézzetek már körül - nem gazdasági kérdés, hanem erkölcsi. Norvégiában nem azért nem korrupt sem az átlag piaci szereplő, sem a közalkalmazott, mert x vagy y a fizetése. Hanem mert ott nem azt csodálja a sok lúzer, aki ügyesen leveszi a polgártársait. Magyarországon viszont a piac és a közszféra is korrupt. Az itteni válaszadók többsége korrupt. - Ami pedig a képzettséget illeti (magam a legmagasbban képzett - PhD - vagyok): a helyzet az, hogy Mo.-n szinte mindenki közpénzből szerezte meg a képzettségét. Tehát a magasan képzettek csak legyenek szerények: ők már így is sokkal többet kaptak a közösből, mint a képzetlenek. - Még az individualizmusáról híres USA-ban is sokkal erősebb a társadalmi szolidaritás, mint Mo.-n - és Kelet-Európában, amelynek ugyanazok a problémái, mint Mo.-nak. Az a világtalan és lihegően önző cinizmus, ami errefelé dúl, az maga a gazdasági deficit. Senki nem jár vele jól, még a gazdagok sem. - A rendszerváltás után a kommunizmusellenesség jól láthatóan a keleti züllöttek ideológiája. A posztszovjet térség, ameddig a történelmi szem ellát, sohasem volt gazdaságilag virágzó - hiszen arisztokráciája katonai-rabló és később bürokratikus. Hajrá, Európa. Amúgy pl. az Egyesült királyságban 2,8-szorosa a max-bér a min-bérnek és kb. ez az általános gyakorlat a fejlett világban. Minél nagyobb egy országban a korrupció, annál nagyobbak a közszférában a jövedelemkülönbségek, tessék csak lecsekkolni.
2013. márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!