Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél a "maximálbér"...

Egyetértenél a "maximálbér" bevezetésével?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a legkisebb fizethető bérhez (minimálbér) hasonlóan jó lenne legnagyobb fizethető bért is meghatározni, de úgy, hogy az így megtakarított bérköltséget nem nyelné le a foglalkoztató, hanem megemelné belőle az alacsonyabb keresetűek bérét. Ezzel szerintem lehetne csökkenteni a társadalmi egyenlőtlenségeket.

2012. jún. 15. 22:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%

Sehol nem teheted meg, mert pl egy állami vállalat vezetőjének csak a selejt menne,ha nem lehetne annyit keresni mint a privát szektorban. az meg miért érné meg, ha hülye, szarul vezetné?

De még a tanároknál se lehet, mert pl egy egyetemi tanár, akkor azt mondaná, hogy több előadást nem vállalok,mert elértem a plafont. A hallgatók nem tanulhatnának tőle.

2012. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
56%
Hát aki megérdemli,mert keményen dolgozik vagy okos az miért ne érdemelne meg magasabb fizetést?De viszont a politikusoknál ezt bekéne vezetni mert SEMMIT nem csinálnak,csak bemennek a parlamentbe aludni azt kész miközben az ország teljesen tönkremegy.Ezt én is megtudnám csinálni.Mi a francért van ennyi fizetésük ha nem jól végzik a munkájukat?
2012. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
59%

Nem értenék egyet vele. Ha valaki a tudásával, képességeivel elő tud teremteni havi 1-2 millió forintot, akkor tessék, vigye csak nyugodtan, akkor is, ha a minimálbérhez képest ez gusztustalanul sok. De könnyen lehet, hogy aki ennyit keres, az nem csak a s*ggét vakarja, hanem komolyabb munkát végez, mint a minimálbérért a szalag mellett robotoló munkás, aki hangosan hőbörög, hogy "mer' ezek is mennyit keresnek mán!".

A kényszerű egyenlőség korszaka lejárt. Mindenkinek meg kell engedni, hogy annyit keressen, amennyit csak szeretne és ne kelljen egyenlőnek lennie a szomszéddal. Sajnos itt, Magyarországon sokan azt hiszik, hogy az állam szerepe az, hogy igazságot tegyen, a mindig, minden esetben csúnya, rossz, kizsákmányoló gazdagoktól elvegye a sok-sok pénzüket és odaadja azt a mindig becsületes, szorgalmas, jóakaratú szegényeknek, felszámolja a társadalmi különbségeket és úgy általában határozzon meg minden társadalmi és gazdasági tevékenységnek egy fő keretet.

Pedig ez nem így van. Aki megdolgozik a pénzéért, azt az állam ne háborgassa, örüljön neki, hogy van, aki nem csak közmunkaprogramban az utcát sepri, hanem ténylegesen bevételt termel. A versenyszféra azt csinál, amit akar, ha a befektetőknek megéri egy válságmenedzsert alkalmazni havi kétmillióért, aki úgy szervezi át a céget, hogy az havonta 5-6 millióval több bevételt termeljen, akkor miért ne tegyék? Ők nyernek az üzleten, a menedzser is nyer rajta, az állam is jól jár, mert több adót fizet be a cég és a dolgozók is jól járnak, mert lehet, hogy többen lesznek vagy nő a fizetésük.

Az államnak nem ebbe kell beleszólnia, ez legyen a befektetők, tulajdonosok magánügye. Az államnak azt kell felügyelnie, hogy a profit növelése ne menjen senki kárára: a dolgozók kapjanak tisztességes bért (ezért kell a minimálbér), legyen biztonságos a munkavégzésük, élhető a munkakörnyezetük, kiszámítható a jövőjük (ne havonta hosszabbítsák meg a szerződésüket 4-5 évig, aminek nyíltan a megfélemlítés és a végkielégítés elkerülése a célja). És persze figyelnie kell az államnak arra is, hogy a profitból mindenki megfizesse azt, ami az államot illeti: ne vigyék ki a pénzt off-shore cégeken át, ne csalják el az adót, legyen egészségbiztosítása és nyugdíj-előtakarékossága a dolgozónak meg ilyenek.

Állami cégeknél már más a helyzet: ott ugye lehetne is értelme a bérplafonnak, közpénzből senki se vigyen haza x százezernél többet. De akkor is előkerül a kérdés: mi van, ha valaki ennél magasabb összeget kér, cserébe viszont a munkája révén sokkal jövedelmezőbb lesz a cég? Küldjék el, mert bérplafon van? Nos, ilyenkor az államnak kellene tulajdonosként fellépve mérlegelnie a kockázatokat és várható profitot. Ugyanazt kell tennie, mint egy igazgatótanácsnak: eldöntenie, hogy az adott munkaerő munkája annyi pénzért megéri-e neki. Csak ugye mifelénk ilyet az állam nem csinál, hanem ész nélkül osztja a pénzt mindenfelé. Ezen viszont a bérplafon sem segít.

2012. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%
Amit te elmondasz kérdező, az lényegében egy intenzív progresszív adó. Ha elég erős a progresszív adózás, akkor 1 Millió fölött már elég nehezen lehet keresni többet. Tegyük fel, hogy két milliót keresel havonta, abból 50% adóra elmegy, 5 millió esetén már 70% és az úgy se lesz sokkal több. Én inkább ezzel értenék egyet.
2012. jún. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
24%

Mellesleg néhány helyen azért fontos a magas bér, hogy csökkenjen a korrupció. Ha egy rendőr minimálbért keresne, akkor 100% hogy korrupt lenne. Mivel elég magas a fizetésük és hamar nyugdíjba mennek, ezért már nem éri meg kockáztatni az állást "csak" 1 millióért például (ezért is nagy botrány a mostani "V. László" ügy).

Ezenkívül tegyük fel, ha meghirdetsz egy fontos munkát magas bérért, akkor biztos lehetsz benne, hogy sokan jelentkeznek rá, tehát a lehető legjobbak közül válogathatsz.

2012. jún. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
23%
Természetesen. De én az elsővel ellentétben 300ezerben maximalizálnám.
2012. jún. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
71%
Hülyeség. Egyrészt ki a franc akarna évekig vért izzadva tanulni és utána elvállalni egy nagy felelősséggel járó munkát, ha alig keres vele többet. Másrészt ez egy szép álom, hogy majd a fennmaradó részből a kisebb keresetűek kapnak. Egy vállalkozó minek fizessen egymilliót ha abból a dolgozó úgyis csak 300000 ezret kap meg? Nem csupa szív jóságból kap valaki 1 millát. Hanem mert megéri a munkaadónak kifizetni azt az 1 millát a beosztottjának a munkájáért cserébe. De ha van bér maximum miért fizetne neki annál többet? Úgysem az ő dolgozója kapja meg. Ráadásul gondolom még fizessen Szja-át is a dolgozó a megmaradt jövedelméből. Hiába vontak le már tőle iszonyatos összegeket valakinek az állam kasszába is kell befizetnie. Az egész ötlet nonszensz.
2012. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
39%
A társadalmi egyenlőtlenségek nem a bérek különbözősége miatt nőnek. Gondolod a Csányi azért jár helikopterrel, mert magas a fizetése? Néha úgy érzem hogy itt minden kérdést a 12 évesek tesznek fel.
2012. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
46%
NEM, NEM, SOHA! Ugyanis arról nem tehet valaki, hogy kihasználta a lehetőségeit, míg a másik nem.
2012. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
70%

én a politikusoknak szabnám meg a maximál bért

max annyit keressenek mint a minimálbér így vagy éhen döglenek ők is vagy tesznek érte hogy megemelkedjen

2012. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!