Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2014-ben először fogok szavazn...

2014-ben először fogok szavazni, olyan pártra szeretnék voksolni ami kis párt, független a nagy pártoktól! Tudtok nekem segíteni dönteni?

Figyelt kérdés

Először fogok voksolni 2014-ben, olyan pártra szeretnék aki nincs összefüggésben a jelenlegi nagy pártokkal. Viszont nem szeretnék vicc pártra szavazni, mint mondjuk "Kétfarkú Kutya Párt". Nem gond, ha "elveszik a szavazatom", nekem ez ugyanis elvi kérdés, csak azért, hogy ne vesszen el szavazatom nem fogok olyan nagy pártra szavazni ami számomra nem is szimpatikus.


Itt vannak a pártok: [link]


2012. jún. 19. 09:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Olyan pártra szavazzál aminek a nézeteivel és programjával egyetértesz. Arra is gondoljál, hogy gyakorlatilag mindegy, hogy kire szavazol, úgy is fehérgalléros bűnözőket választasz meg.
2012. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Először várd ki, hogy egyáltalán kik fognak indulni, ez a kisebb pártoknál kérdéses főleg. Van még addig két év.
2012. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
fidesz, mszp, jobbik, lmp, dk, (4K, szolidaritás) max ezeket tudom elképzelni, hogy 2014ben rajta lesznek a szavazólapon. Ezekből válassz.
2012. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Először is állapítsd meg, hogy melyik társadalmi csoporthoz tartozol. Ha ezt tisztáztad magadban, arra figyelj, melyik párt/szervezet képviseli legjobban a te táborod érdekeit.
2012. jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
csak a 4k-t meg a szolidaritást ne... az LMP is elég érdekes lett mióta schiffer emelte kalapját. szavazz a jobboldalra de ne a jobbikra
2012. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

11:01


Nem vagyok híve a radikális gondolkodásnak (s a szélsőséges magatartásnak sem), a harmadik utat választom a jobb és baloldal helyett. (Ha erre nincs lehetőség, akkor inkább a jobb oldalt választanám bal helyett, de átmenetekre pl. jobbközépre is nyitott vagyok ) Híve vagyok a társadalmi, emberi jogi, környezetvédelmi érdekek kiemelésének.


Gondolkodásom tekintve nem támogatom a konzervatív politikai nézeteket valló pártokat. Nem ellenzem a globalizmus eszméjét, nem támogatom a nacionalista pártokat.


Nem támogatom a keresztény elveket valló pártokat (Pl. Keresztény Demokrata Néppárt)


Nem ellenzem a multik jelenlétét Magyarországon.

2012. jún. 19. 11:18
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem lesz kire szavaznod, ha így gondolod. Az új kopogtatócédula rendszer miatt majdnem biztos, hogy az lmp nem fog tudni elindulni, más meg a te elveiddel nem vállalható.
2012. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

11:28


Valóban, az LMP sok dolgot magáénak tudhatott elveim közül, sajnálatos módon könnyen lehet, jövőre be sem fognak jutni a Parlamentbe.

2012. jún. 19. 11:44
 9/20 anonim ***** válasza:
Én 2009 óta követem aktívan a politikát (én is csak 2014ben szavazhatok majd), az az LMP már nem ugyan az aki volt. A Schiffer andrásféle független politikát akart folytatni, az ő helyére jött Karácsony Gergely aki viszont szeretne baloldali koalíciót az MSZP-vel. Egyáltalán nem úgy tűnik, mintha lehetne más a politika. Ugyan azt a gáncsolópolitikát kívánja folytatni, ami itt már 20 éve megy.
2012. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

11:54


Akkor ez az új LMP már nem követi egyik fő alapelvem, miszerint "Kis párt, független a nagy pártoktól!" Ez sajnálatos dolog. Kár, hogy a régi vezető elment.

2012. jún. 19. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!