Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy magyar ember pl. tegyük...

Egy magyar ember pl. tegyük fel kiköltözik külföldre és már több éve ott lakik, akkor milyen nyelven "gondolkodik" ezután?

Figyelt kérdés
A saját anyanyelvén, vagy pedig az idők során átállt arra a nyelvre agyban, ahol éppen lakik?
2012. máj. 18. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy külföldi nyaralás is elég, két nap múlva már angolul gondolkozom (kivéve persze ha magyar társasággal megyek).
2012. máj. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
keresztapám már majdnem 20 éve él hollandiában, és állítólag nagyon jól beszél, észre se lehet venni hogy nem ott született, de számolni még mindig magyarul számol :D
2012. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én két éve vagyok kint, azt vettem észre, hogy hol így, hol úgy. Mivel egyedül élek van hogy magamban beszélek, olyankor mindig angolul szólok magamhoz, nem tudom miért. Számolni viszont én is magyarul szoktam.
2012. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 4 év után már törökül gondolkodom, de számolni még magyarul.
2012. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem Olaszhonban volt egyetemi tanárom, aki magyar volt, ő 20 évet töltött kint, és havonta legalább egyszer magyarul kezdte el az órákat, olyankor mi szóltunk neki, hogy a többiek ezt nem értik :)
2012. máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha nem használod a magyar nyelvet akkor nagyon gyorsan átáll az agyad. Nekem kb. fél év volt. Néha angolul álmodom, van, hogy magyar szavak nem jutnak eszembe. De magyarul számolok.
2012. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
En Hollandiaban elek , de angolul beszelek mar masfel eve mindenkivel, neha hollandul vagy nemetul.Es mar felev utan angolul szamoltam, most meg mar angolul mondom magamban a gondolataimat , kis monologjaimat.Es mivel almomban beszelni szoktam , mar volt ra pelda h az is angolul tortent...;)
2012. jún. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Sváb nagyanyám 20 éves koráig kizárólag németül beszélt, és csak utána kezdett el magyarul tanulni. Ez volt kb 60 éve, a németet kb. 30 éve alig használja. Tökéletesen beszél magyarul, de pont múltkor mondta, hogy szinte mindig németül álmodik, és ha elfelejtkezik magáról akkor németül gondolkodik. Neki 60 év nem volt elég ahhoz, hogy elfelejtse az anyanyelvét, de itt pár ember már félóra után angolul gondolkodik... LOL.
2012. jún. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezen a LOL? Minden ember más, valakinek hamar átáll az agya, valakinek meg nem.
2012. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!