Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják sokan a Jobbik-ot?

Miért utálják sokan a Jobbik-ot?

Figyelt kérdés
Előre mondom, h. nem szoktam politizálni, nem is értek hozzá. Különösképpen egyik párttal sem szimpatizálok. Csak érdekel, h. miért rosszabb ez a párt, mint a többi?

2012. jún. 25. 11:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%

Miért? Mert gyűlöletre építi a kampányukat, nem összefogásra („a magyaroknak össze kell fogni”, de „az nem magyar, aki nem velünk van”). Mert összemosnak valós problémákat népekkel, és így erősítik a gyűlöletet (cigányozás, zsidózás – még ha nem is ezekkel a szavakkal, lásd: „maguk fajták”). És tudom, hogy Jobbikos szavazó nem egyenlő a párttal, de a párt sem határolódik el nyíltan a hozzájuk csapódott neonáciktól, hungaristáktól, szélsőségesektől.


Mert olyan programjuk van, amik populisták, de szakmailag szinte nullák. Valamelyik egy gazdasági öngyilkossággal ér fel. Tiltsuk ki a multikat (melyik magyar cég tudja átvenni a helyüket), csak magyar terméket vegyünk (a „magyar narancsról” hallottál? Nem az újságról). Nem attól lesz jobb a magyar ember élete, hogy trikolórba csomagolt szart eszik, hanem ha normális bérért dolgozhat, amiért normális terméket vásárolhat. Szerintük EU „kizsákmányol minket”, de ahelyett, hogy az EU-s pénzek felhasználását javítanák, inkább lépjünk ki mindenből, ami nyugati. Kb. azt látják,


Szerintük csak ők adnak megfelelő választ a cigányság problémájára, miközben ők sem tudnak semmit (olvastam a programot, szinte semmi konkrétum nincs benne, rövid távú megoldásuk sincs). Ahelyett, hogy azt hirdetnék, hogy a szomszédos népekkel közösen munkálkodjunk a határon túli magyarok életének javításán, ők az érzelmi „mindent vissza” politikát követik.


És még sorolhatnám estig, hogy mennyi hülyeséget mondanak, ha kell, példákat is alátámasztom az állításaimat. Nem mondom, sok fontos kérdést vetnek fel (cigányság helyzete, nemzetközi tőke szabályozása, stb…), de nagyon rossz válaszokat adnának rá.


Al bácsi

2012. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
Mert radikálisan szélsőségesek, ha rajtuk múlna minden nem olyan embert aki 10 generációja magyar kitoloncolnának, senkit sem engednének be az országba, önellátó gazdaságot építenének ki (ami ugye vicces lenne egy ilyen adottságú országban), bevezetnék a sorkatonaságot hogy visszafoglaljuk a régi Nagy-Magyarországot, magyarul a süllyesztőbe taszítanák az országot a remek intézkedéseikkel.
2012. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
69%
Mert valóban ostoba vállalhatatlan képviselőik vannak (Zagyva, Novák...), és mert EU ellenesek. Évek óta minden magyar fejlesztést az EU finanszíroz, ezernyi előnye van még, az a nagy szerencsénk, hogy tag lehetünk.
2012. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
63%

Egy mondatban:


Ateista, meleg és zsidó gyűlölete miatt.

2012. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
38%

ötödik:

Hát tud valamit a média, ha engem megvezet, mivel még híradót sem szoktam nézni. Csak a pesszimizmust árasztja.


De nem csak a jobbikról ilyen a véleményem. Írtam, hogy egyik párt sem életképes. Szerintem legközelebb el sem megyek szavazni.

2012. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
70%

Ha a nyílt gyűlölködés nem elég, akkor röviden a programról:

Anyagilag kivitelezhetetlen. A nagymértékű adócsökkentés, Mo. nem vehet fel hitelt nem bizonyítottan megtérülő tételekre -> csökken az amúgy is hiányos kassza. A mérleg másik oldalán a hazai vállalkozások nagymértékű támogatása, gazdaság fellendítése, állami tulajdon visszavásárlása, állami kutatóintézetek, oktatás támogatása, (családbarát) munkahelyteremtés, egészségügy támogatása, sport népszerűsítése, bűnözés visszaszorítása, Magyar generáció kiépítése. Na ja, majd ingyér.


"Különösképpen egyik párttal sem szimpatizálok." Szomorú, de én sem találtam olyan pártot, ami nem teszi nevetségessé magát különböző bolondságokkal.

2012. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. És ugyanezen okok miatt nem szeretik a jobbikosokat sem?
2012. jún. 25. 12:58
 18/31 anonim ***** válasza:
76%

Én sem támogatom a jobbikot (ettől még nem utálom, vannak jó gondolataik). Nekem is a problémám a programjuk megvalósíthatóságában van, persze sok dolog jól hangzik benne, csak éppen azt nem tudta még senki megmondani, hogy ezt értelmesen hogyan valósítanák meg, illetve amilyen terveket eddig hallottam: mindegyik tele van buktatókkal, azaz valószínűleg visszásan sülnének el.

A Jobbikosokkal nincs problémám egészen addig, amíg nem akarnak minden áron meggyőzni a saját igazukról.

2012. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%
A jobbikosok egy részével van a baj, aki ha nem egyezik a véleményed vele, akkor legszívesebben kitoloncoltatna az országból. A különböző jelzőket inkább nem részletezném. Viszont én már beszélgettem itt is teljesen normális jobbikosokkal, akik tényleg műveltek voltak. Így én nem élek az ő szokásukkal, hogy beskatulyázom őket. Vannak köztük is mindenféle emberek.
2012. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
76%

"Két csoport utálja a Jobbikot: a zsidók és a cigányok. Írnék még egy harmadikat, a liberálisok, de ők az előző kettőből kerülnek ki."


Honnan veszed, hogy én nem konzervatív vagyok és nem liberális?

2012. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!