Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok az "idegenszívűek"?...

Kik azok az "idegenszívűek"? Kik alkották meg ezt a "csodás" fogalmat?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva elég nagy a képzavar, hogy kiket neveznek "idegenszívűeknek". Először az embernek a szívátültetettek jutnak az eszébe.

De kik alkották meg ezt a fogalmat? Jobbikosok? Kik számítanak "idegenszívűeknek"? Vajon én is idegenszívű lennék azért, mert szeretem a külföldi előadók zenéit, szívesen nézek amerikai filmeket vagy épp elképzelhetőnek tartom, hogy az egyetem elvégzése után hosszabb-rövidebb ideig külföldön éljek és dolgozzak?



2012. jún. 26. 15:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%
A fogalom nem a Jobbik találmánya. Már a Jobbik létrejötte előtt is létezett. Ezzel szerették volna valami pejoratív jelzővel ellátni a valamilyen formában vagy mértékben nem magyar származásúakat. Amúgy tényleg nincs semmi értelme. Általában magyar állampolgárokat illettek ezzel, akik nem teljesen magyar származásúak voltak. De 100%-os magyar ember nyilván nem létezik.
2012. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Nem esküszöm meg rá, de határozottan úgy emlékszem, hogy Csurka Pista bácsi híres pamfelttjeiben jelent meg ez a fogalom a 90-es években. Innen vette át a FIDESZ és a 2002-es választási vereségük után került be általánosan a szókészletükbe. Mondanom sem kell, hogy a zsidókat, tágabb értelemben esetleg a baloldalt jelenti, ezt mindenki tudja. De azért "szépek" ezek a fogalmak (van még jó pár hasonló), mert nem lehet rajta kapni, hogy zsidóztam. Ha hivatalosan megkérdezik, akkor kimagyarázzák, hogy hát olyanok, akik nem a nemzeti érdekeket képviselik.
2012. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%

Ezt több emberre is használják.Általában a teljes magyarok használják azok közül pedig a turbómagyarkodóak az olyan emberekre akik nem tiszta vérű magyarok hanem hódító őseik vannak.Vagy egyszerűen nem tiszta vérű magyar.


Rám is használták már ezt a szót mert kb ugyanannyi német felmenőm van mint magyar.


Általában azok a turbómagyarkodó emberek akik idegenszívűnek neveznek másokat még korcsnak is nevezik őket.

2012. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjünk vissza még korábbra, a 80-as évekbe. Beatrice, "A kétezredik év felé" c. szám dalszövegében is benne van. Akkor még sem a Jobbik nem létezett, sem Csurka nem volt a Parlamentben.
2012. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
83%
Jó, lehet, hogy felbukkant egy dalszövegben, de akkor még politikai fogalomként nem használták.
2012. jún. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
20%
Idegenszívűek az anyaország érdekeivel egyet nem értő, az ellen tévő személyek. Ezek gondolkodásmódját rendszerint faji korcsosulás idézi elő. Az idegenszívű elsősorban hazája ellen kampányol, másokat győzköd hazája érdekei ellen, legtöbb esetben felmenői közt idegen országok szülöttei vannak. Ezt nevezik faji korcsosulásnak.
2012. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

"Vajon én is idegenszívű lennék azért, mert szeretem a külföldi előadók zenéit, szívesen nézek amerikai filmeket vagy épp elképzelhetőnek tartom, hogy az egyetem elvégzése után hosszabb-rövidebb ideig külföldön éljek és dolgozzak?"


Igen, a lényeget jól érzed.

2012. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
14%

Az idegenszívúek a kommunisták, ez egyértelmű!!!

Az hogy valaki félig német attól nem idegenszívú, de ha kommunista, akkor igen, mivel a szovjetuniuniot és egyéb uniokat szolgál!

2012. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%

"Hujujujujjjj!!! Akkor te korcsfajú vagy!!!"


Magyarok között nincs tiszta magyar már, itt mindenki "korcsfajú", bár undorító ez a kifejezés, emberre nem is használnám. Az emberek között csak egy faj van, azon belül vannak rasszok. Ha embereket ez alapján akartok megkülönböztetni, akkor kérlek, hogy mondjatok el sok "magyarról", mint Petőfi vagy Hunyadi is.

2012. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
9%

"Kik alkották meg ezt a "csodás" fogalmat?"


Hogy erre is válaszoljak, mindazok akik egyetlen nemzethez tartoznak, legyen az magyar, szerb, tót, ukrán, de évszázadokon át korcsosulás nélkül őrizték meg tisztaságuk, hagyományaik és értékrendjük.

2012. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!