Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek meddig tűrjük még...

Szerintetek meddig tűrjük még a sok adót? Mikor lesz barátságos adó Magyarországon mint például Angliában?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
2015-ig ekkor már mindent elb@szott az MSZP és a történelem ismétli majd ön magát (2006.09.23) Ezek után pedig kezdjük ellőről.
2012. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
(2006.10.23)*
2012. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ado soha sem lesz baratsagos. En Angliaban elek es rengeteget adozunk.
2012. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ide vezetett a sok feketézés, adócsalás, számlanemkérés. Most legalább forgalmi típusú adók vannak, nem jövedelmi típusú, úgyis ezért nem a sírás, hogy sokan nem adóznak. Hát most tessék!

Vagy milyen adó kellene? Amit mindenki fizet, csak te nem? Vagy hogy képzelted?

2012. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hahaha! Angliában barátságos adók??? Kedves… Angliában is rengeteget fizetnek, de mivel többet keres a munkás, több marad nála. Majd ha a magyar gazdaság lesz annyira termelékeny (értsd: nem csak összeszerelünk, hanem magas hozzáadott értékű saját fejlesztéseket adunk el, feldolgozott termékeket, pl. házi sajtot exportálunk a sima tej helyett), akkor majd nagyobb bevételt kap az állam is, így nem szorul rá a magas adókra. Emellett ha majd nem lesz annyi mutyi az országban (mind a kormány, mind a hétköznapi emberek között), akkor majd megint csak nem egy alacsony társadalmi csoporton kell behajtani az adókat (az ugye megvan, hogy az adófizetők kb. mekkora része fizeti az SZJA nagy részét?).
2012. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Vagy milyen adó kellene? Amit mindenki fizet, csak te nem? Vagy hogy képzelted?"


Ki mondta, hogy nem fizetek adót? Szerintem, ha kevesebb lenne az adó, akkor mindenki becsületesen adózna, hisz nincs értelme feketézni, erre van példám is, elég közeli, de ezt már nem fogom az orrodra kötni..


"Hahaha! Angliában barátságos adók??? Kedves… Angliában is rengeteget fizetnek"


Nézzünk erre egy angliai példát egy egyéni vállalkozás esetén (forintra átszámolva):


- Tb és egyébb járulékok havonta: 3800Ft

- Áfamentesség 28 millió forgalomig, ez feletti összegnél 20% az áfa

- Jövedelem adó 3 millió forintig adómentes

- 3millió és 13 millió ft között 20%

- 13 millió felett 40%

Nincs több, de viszont ami van az a kereslet és vásárló erő!


Magyarországon nem ismerem annyira az adózást, egyszer érdeklődtem, de kb a 3. mondatnál már elvesztettem a fonalat, hogy mit mire, csak a százalékokat jegyeztem meg és gyors fejszámolás végeredménye:


- a tb és egyéb járulékok minimum havi szinten 50-70ezerFt, ennyit tudok és akkor még nem adtál el semmit, továbbá büntetésekre nyugodtan még havi átlagba 20ezret, hisz valahonnan meg kell tudni, hogy mik az új szabályok és a tanulás nincs ingyen, a hivatalban meg fogalmuk sincsen nekik se mi, hogy van!


- Tegyük fel, hogy van 3millió forgalmad, ebből 500ezerFt a jövedelem azaz a profit, ebből levontuk az áfát is ami 637ezer Ft, abból kézhez kapsz 200ezret, plusz lejön a havi járulékok és marad 130-150ezer Ft és akkor még nem számoltuk a lehúzó bankokat, esetleges felmerülő költségeket, reklám, bérleti díjat stb, 1millió 100ezerből kapsz 150ezret! Szerintetek miért is csuknak be folyamatosan az üzletek???? Tehát akkor sok az angliai adó?


"Ha majd nem lesz annyi mutyi az országban (mind a kormány, mind a hétköznapi emberek között), akkor majd megint csak nem egy alacsony társadalmi csoporton kell behajtani az adókat"


Ha a fenti példánál maradunk, akkor 1millió 100ezernél kapsz kézhez 150ezret, ha nem számolunk a bérleti és egyéb kiadásokra, (mondjuk online kereskedés esetén, bár itt is vannak költségek)! Értem, most már, hogy a feketézők a hibásak.... De tudod mit, odaadom a maradék 150ezret is, úgyis minek..


A lényeg, hogy nem lenne ennyi feketéző, ha alacsonyabbak lennének az adók és átláthatóak, ezt eléggé közeli ismerősöm által tudom nyilatkozni :D

2012. jún. 28. 12:28
 7/12 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyen listát, hogy melyik országban érdemes vállalkozni, de megkeresem és belinkelem, ha kéritek!


6. hely: Anglia

10. hely Írország

54. hely Magyarország


Kb. az emlékeim szerint!

2012. jún. 28. 12:32
 8/12 anonim ***** válasza:

„Szerintem, ha kevesebb lenne az adó, akkor mindenki becsületesen adózna, hisz nincs értelme feketézni”

Ne érts félre, nem azt mondom, hogy az adók ne lennének magasak, csak azt, hogy a csökkenés nem hozza magával a jobb adómorált. Erre bazírozott a Fidesz is, aztán nem jött be.

Mert ha adót csökkentesz, akkor több marad az embereknél. De ki akarná ezt önkéntesen beszolgáltatni? Ha eddig nem kaptak el, akkor most se fognak, és örülök a „talált” pénznek…

2012. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ebben igazad van! Kellene idő az átállásra! Mert már "megszoktuk", hogy adót kell "csalni", különben éhen halunk! És ezt évekbe tellene míg ezt a rossz szokást elfelejtjük és megszokjuk, de viszont, ebben az átállásban az embereknél maradt fekete pénzt elköltjük, tehát beindulna a gazdaság... Nem? :)
2012. jún. 28. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, ebben igazad van! Kellene idő az átállásra! Mert már "megszoktuk", hogy adót kell "csalni", különben éhen halunk! És ezt évekbe tellene míg ezt a rossz szokást elfelejtjük és megszokjuk, de viszont, ebben az átállásban az embereknél maradt fekete pénzt elköltjük, tehát beindulna a gazdaság... Nem? :)


És az átmeneti időszakot ki finanszírozza meg? Mert addig is fizetni kell a nyugdíjat, a dokit, a mutyit, a BKV-t, a tanárt... És az embereknél maradt pénzt nem biztos, hogy magyar paradicsomra, magyar ruhára költik az emberek (magyar HIFI-re és autóra meg fix, hogy nem), hanem külföldi termékeket vásárolnak belőle. Akkor az miért is pörgeti fel jobban a magyar gazdaságot?

(Én is örülnék egy alacsonyabb adónak, csak nem olyan egyszerű ezt elérni...)

2012. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!