Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek meddig tűrjük még...

Szerintetek meddig tűrjük még a sok adót? Mikor lesz barátságos adó Magyarországon mint például Angliában?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 09:57
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igen, talán igaz, talán nem. Angliában a válság hatására nem adót emeltek, hanem levitték, ezért is "álltak fel" könnyeben és ezért sincs válság most sem, az is igaz, hogy nem euró a fizetőeszköz, nagyon elhúztak, 1.2 euró ér 1 fontot! Talán a hitelt erre kellett volna fordítani? Saját gyárakat venni, építeni, feltalálokra és szintén gyárat építeni stb. stb. Igaz, ez már a múlt, és lehet belekerültünk egy spirálba amiből nem tudunk kijönni.. Csak azt nem értem, hogy miért segélyre, miért nyugdíjra költötték el az összes pénzt és most is.. Miért nem faragják le a kiadásokat? Én úgy érzem, de lehet nincs igazam, ha adnak nekem egy millió ft hitelt és, ha ezt minden nap elköltök belőle egy kiló kenyérre, akkor egy darabig nem halok éhen, de ha 900ezret befektetek, akkor az hoz annyit, hogy minden nap tudjak venni a jövőben egy kiló kenyeret! Persze ez ilyen kis összegben nem működik, hanem milliárdokban működne! De így az van, hogy eladunk mindent, majd mi azt megvesszük drágábban! Talán eljutottunk arra a szintre, hogy már remény sincs, mert ebből kikeveredni szinte lehetetlen! Pedig szeretném itthon leélni az életem, de azt hiszem ez nem fog működni.. Mert vagy hamarabb meghalok a stressztől vagy kéregető leszek, vagy beletörődöm, hogy dolgozom és csak azért, hogy ne haljak éhen, azaz vegetálok egész életemben! Vagy veszek földet és megélek abból, de ahhoz is pénz kell és a vegetálásból nem fog összejönni..
2012. jún. 28. 17:56
 12/12 A kérdező kommentje:

"Én úgy érzem, de lehet nincs igazam, ha adnak nekem egy millió ft hitelt és, ha ezt minden nap elköltök belőle egy kiló kenyérre, akkor egy darabig nem halok éhen, de ha 900ezret befektetek, akkor az hoz annyit, hogy minden nap tudjak venni a jövőben egy kiló kenyeret!"


Ehhez hozzá tenném, hogy egy jó üzletbe befektetni, simán kijött volna az összes kamat, úgy hogy még nyugdíjakra is jutott volna stb. stb., de ha csak áll a párnám alatt, akkor pár hónap múlva megint csak éhen halok és a hitel is marad és "öröklődik", állam esetében az éhen halást értsd csődnek..


Lehet beszélni se érdemes róla..


Valószínűleg összetettebb a dolog, mint ahogy leírtam, de én csak egy egyszerű "paraszt" vagyok és egyszerű "paraszti" felfogással oldanám meg a dolgot, amihez hitel kellene, de hova már hitel... Nincs értelme az egésznek már, ha csak nem akkor ha most nem lenne adóság csak 10%-a mondjuk..

2012. jún. 28. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!