Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kommunista vagyok attol meg,...

Kommunista vagyok attol meg, hogy azt mondom, hogy regen sokkal jobb volt minden Magyarorszagon annak ellenere, hogy Jobbikos vagyok?

Figyelt kérdés
En "turbomagyar" vagyok de szerintem ez katasztrofa ami most van.A szegenyekre mindenki sz*rik es a sok politikus jol el es nem foglalkozik semmivel se.Tudom,hogy regen a oroszoktol függtön de most meg nyugat Europatol függünk szoval tök mindegy,hogy kitöl függünk akkor mar inkabb az oroszoktol.Ezzel azt akarom mondani,hogy a kommunista rendszer sokkal jobb volt mint ez a kapitalistamszpfideszzsidonyugateuropaseggnyalo rendszer.
2012. jún. 21. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Igazából, a szélsőjobb és a szélsőbal nem esik olyan nagyon távol egymástól ideológiailag. :)
2012. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
"100 forint a hideg lángos, gyere vissza Kádár János..."
2012. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem működött, összeomlott. Még egyszer leírom, nem működött, összeomlott. Ha jobb volt, ha nem, nem működött., összeomlott. Hányszor kell még leírni, hogy megértsétek?
2012. jún. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Ne akard minden áron kategorizálni magad, vagy beállni bármelyik sorba. Megvan a magad véleménye, vállald fel, ha úgy gondolod és támogasd azt a pártot, amelyik ezekhez e legközelebb áll, de attól még ne add fel a saját véleményed. Azért, mert Jobbikhoz állsz legközelebb, nem kell egyetértened mindenben velük, se senki mással.
2012. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Ettől még nem leszel kommunista.
2012. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem kommunista vagy, csak egy hiszékeny ember.
2012. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Attól még nem vagy kommumista, hisz akkor valóban jobb volt az életszínvonal. De ez az államadóság rovására ment, tehát a jólét csak egy látszat volt. Akkoriban kezdődtek meg az eladósítások. Azóta adöságspirálba kerültünk. Amúgy a kommunizmus a magyar értékekkel szembe megy, szóval ne éltesd. Szarból átkerűltünk a megszarabba. Ennyi volt a rendszerváltás.
2012. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Négyes jól mondta.
2012. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hitelre én is tudok nem jól élni és közben nem dolgozni, kb. ezt csinálta az összes szockomm ország, amíg be nem dőltek sorban.
2012. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagy kommunista. Hülye vagy. Régen még rosszabb volt, én a végére emlékszem a kommunista rendszer egy olyan iszonyatosan szar világ volt, hogy az valami elképesztő. Nem is tudom hogyan mondhatja valaki, hogy akkor jobb volt a mához képest. Nehogy azt hidd, hogy akkor nem voltak szegények, csak még jobban nem lehetett róla beszélni sem.

Balatonalmádiban, amikor leszedték a kommunista címert, alatta találtak egy papírt az árakról és a bérekről, azt hiszem 1968 - ból. Így kezdődött a szöveg: "Nehogy azt higgyétek, hogy most jó világ van..." Már nem emlékszem a pontos árakra, de semmivel sem volt olcsóbb, mint most, sőt szerintem még drágább is volt. Ma 20 óra munkával még 300 forintos órabérrel is lehet venni egy nagyon jó cipőt, ezt akkor nem lehetett megcsinálni. Vagy egy átlag ember 1 év takarékoskodás után vehet egy használt autót, aminek semmi baja és még válogathat is. Ez akkor elképesztő luxus volt.

A régi rendszerben csak azok jártak jól, akik kifejezetten igénytelenek voltak, ezeket támogatták, előléptették, de mindegy egyéni megnyilvánulást, ötletet, de még viselkedést is szigorúan büntettek.

Például egy ilyen nyilvános kijelentéssel, akkor hogy a régi rendszer jobb volt, mivel akkor ez a háború előtti rendszert jelentette örülhettél, ha nem csuktak le 2 évre.

2012. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!