Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Korhatárossá teszi az energiai...

Korhatárossá teszi az energiaitalokat a kormány. Egyetértesz vele?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 29. 14:08
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
27%
A kv azért nem egészséges, mert összegyűjti és egybe felhasználja a test azon energiáit, amik egész napra rendelkezésünkre állnak. Én is csak azért iszok reggel, mert alacsony a vérnyomásom és egésznap fájna a fejem...
2012. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként nem, egyáltalán nem

értek egyet a tiltással.

Koffeintablettát a

gyógyszertárban bárki kaphat

energiaital helyett."


Te is tudod szerintem, hogy nem a koffeinnel van a probléma, mert akkor a kv is korhatáros lenne. A többi méreggel ami a koffein mellett megtalálható benne. Olvass utána az összetevőinek!

2012. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
61%

32: inkább neked kellen utánaolvasnod. Nem hiszem el, hogyan mondhat bárki ilyesmit, ha azt sem tudja mi van benne, csak szerinte "még marhasok mérgező anyag" pedig igazából egyet sem tud megjegyezni.


Igen, teljesen igazad van, tele van káros anyaggal. Viszont nem ártana elolvasni, hogy mik is azok a káros anyagok, amik benne vannak. Itt van előttem épp egy energiaitalos doboz, most futottam át az összetevőit a biztonság kedvéért hogy ne írjak hülyeséget. Ki tudom neked jelenteni, hogy száz százalékban ugyan az van benne, mint bármilyen szénsavas cukros lötty üdítőben: víz, cukor, aroma, színezék, tartósítószer. Csak emellé raknak koffeint, taurint, és vitaminokat.


A koffeinről már volt szó. Jöjjön a taurin. Tudod mi az? Nem biztos, mert az emberek 90%a addig jut, hogy halálos méreg mert benne van az energiaitalokban. Valójában a taurin egy nem fehérjeépítő aminosav, szakszóval aminoszulfonsav. Minden ember szervezetében jelen van természetesen. Ha többet viszel be, fokozza az éberséget, és minimális sejttérfogatnövelő hatása van, ezért sportolóknak pl még hasznosabb. Ha nem eszed kilószámra, nem lehet káros hatása.


Egyébként nemértem az előző válaszom miért lett lepontozva, egy teljesen jó, hatásosabb, és sokkal egészségesebb alternatívát írtam a saját korosztályomnak tanuláshoz az energiaitalok helyett.

2012. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
64%
Javítás: első bekezdésben megjegyezni helyett megneveznit akartam írni.
2012. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

11-13 éveseknek nem tesz jót az energiaital, szal jobb lenne ha nem innák

ugyanakkor a 18 évet túlzásnak tartom, lehetne 16

2012. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
31-es te azért iszod, mert koffeinfüggő vagy
2012. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
8%
Nem. 13/f
2012. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!