Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kíváncsi volnék, hogy a aki a...

Kíváncsi volnék, hogy a aki a nemzeti érzelmű honfitársait nácinak nevezi, annak mi az inditatása?

Figyelt kérdés
Rengetegszer hallom főleg mostanság a fartúrkászok felvonulása kapcsán,hogy nácik,turbómagyarok.Van egy kép bennem ezekről a magyar ellenes arcokról.De gondolom az életben nem vállalják,hogy kik ők.Ha magyarként saját néped illetve történelmed megtagadod esetleg próbálod lejáratni,akkor ugye te nem vagy magyar?!

2012. júl. 10. 20:00
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a kérdés megválaszolásához először tisztázni kellene mit ért a kérdező "nemzeti érzelmen". Mert szerintem az, hogy valaki árpádsávos zászlót lengetve "utálom a zsidókat/cigányokat/tótokat/oláhokat" jelszóval felvonulgat/tüntet/kukákat borogat/gyújtogat az nem nevezhető "nemzeti érzelműnek", ez a hazafiasság megcsúfolása. Az ilyen embereket joggal lehet nácizni. Az sem hazafiasság, ha szünet nélkül ajnározzuk az országot és nem tűrjük el a kritikákat. Mert köztudott, hogy a kritika sokszor előre visz.
2012. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
Azt értem nemzeti érzelmen,hogy büszke vagy a történelmére a népednek.Ha hibásan is döntött valaha a vezetés akkor is józanul ítélsz,hiszen akkor ott lehet,hogy az volt a legjobb döntés.Az árpádsávos zászló alatt vonulással semmi baj nincs,az ordítozás,randalírozás,gyújtogatás már egy másik kérdés.De hát hülyék bárhol lehetnek.Általában a focihuligán is csak a balhé kedvéért megy meccsre.Nemzeti érzelem az is ha a trianon ügyét igen is sérelmezed,ennek hangot adsz,erről megemlékezel.Hiszem,hogy ebben a kérdésben még a világ tartozik egy jogorvoslattal.Azzal is tisztában vagyok,hogy sok fiatal,nincs is tisztában a súlyával.
2012. júl. 10. 23:55
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Az természetes, hogy - az érdeklődési körödből fakadóan - sokat hallasz a holokausztról. De ha valaki nem keresi folyamatosan a dolgokat, amikkel gondja van, akkor nem fog állandóan arról hallani. :)

Semmivel sem kisebb probléma a határon kívül rekedt magyarság sorsa. Ugyanezt elmondhatjuk a kommunizmus áldozatairól, az örmény népirtásról és nagyjából minden igazságtalan és undorító dologról a történelemben.

A kiválasztott nép - én ezt konkrétan óriási hülyeségnek tartom. De nem tartom nagyobb hülyeségnek, mint általában bármelyik vallás akármelyik tételét, ami egy bizonyos istenre hivatkozik. Egy lény, aminek a létezése nincs bizonyítva, azt mondta, hogy... :) De mindegy, ettől még tiszteletben tartom mindenki vallását, és nem gyűlölök senkit ilyesmi miatt.

De ha már kiválasztott népről van szó, érdekelne, hogy te mit szólsz ahhoz az elképzeléshez, miszerint a magyar a kiválasztott nép? :) (Nem elhanyagolható a magyar-sumér rokonság sem :D)

Ha esetleg nem tudnád, miről van szó (bár ezt kétlem), akkor itt a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=D9ey5vCpUqs

2012. júl. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:
Láttam már ezt a videót.Nem nagyon érdekelnek az ilyen állítások,amúgy Szaniszlót szeretem,jó a stílusa.Viszont ebben a hamisított történelemben már nem nagyon tudunk kiigazodni.
2012. júl. 11. 00:09
 35/50 anonim ***** válasza:

A nemzeti kérdést tényleg át kell helyezni a holdkórosság területére?


Miért nem a telejósdát linkelitek? Az is hungarikum.

2012. júl. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

Ez egy érdekesebb videó.Ha van időd nézd meg.


http://www.youtube.com/watch?v=-bFOoSrEk_4&feature=related

2012. júl. 11. 00:15
 37/50 A kérdező kommentje:

Ha esetleg érdekel valakit akkor itt ez a kis videó,érdemes végig nézni.Aztán mindjárt másképp látod a holokausztot meg a II.világháborút.

http://www.youtube.com/watch?v=-hcAkILTt_c&feature=plcp

2012. júl. 11. 00:20
 38/50 anonim ***** válasza:
Echo TV-t linkelsz LOL
2012. júl. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

A másik link már érdekesebb, köszi. Az EU parlament fizette ezt a filmet, remélem ezen a tényen mindenki elgondolkozik egy kicsit, aki Ny-Európát kritizálja. Ny-Eu ugyanúgy gyűlölte/gyűlöli a kommunista diktatúrát, mint a náci diktatúrát.


Kár, hogy te nem érted ezt a filmet, kérdező és azt hiszed Sztálin bűneit és Hitler bűneit lehet egymással versenyeztetni. Nincs semmi különbség, tömeggyilkos mindkettő. Ha Hitlert nem ítéled el, akkor Sztálin is a barátod.

2012. júl. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki olyan vallást követ amelyik kapásból kiválasztott népnek nevezi a híveit az ne nagyon csodálkozzon ha esetlegesen nem szeretik."


Bár az nem volt vallás, Hitler is kiválasztott népnek gondolta a németet. Sőt, nemcsak hogy annak, de felsőbbrendűnek, előbbre valónak. Hallottunk már az übermensch-elméletről?


"A másik dolog meg az,hogy ha állandóan csak a holokausztról hallani,egy idő után szerintem mindenkinek tele lesz vele a hócipője.Hajlamosak vagyunk a trianoni aljasságot [...] lezárni, [...], csak azt felejti el mindenki,hogy azokon a területeken emberek éltek,akiket azután meghurcoltak,kisemmiztek,bebörtönöztek,megöltek. [...] Mitől kisebb ennek a súlya,mint a holokausztnak?"


Nem ez történt a zsidókkal a holokauszt alatt? Szerintem igen, csak kicsit durvább formában. Nem hallottam még arról, hogy akár a felvidéki, akár az erdélyi magyarokat gázkamrákba és táborokba zárták volna.


Persze, hogy borzasztó, ami velük történt, de azt kell megérteni, hogy NEM lehet fontossági sorrendet felállítani a nemzeti katasztrófák között! Mindenről egyformán meg kell emlékezni, egyformán beszélni kell róla.


Hozzátéve, hogy azért van az embernek olyan érzése, hogy állandóan a holokausztról beszélnek, mert a "turbómagyarok"-nak nevezettek állandóan előráncigálják, hogy bezzeg, mindig ez a téma.


"Az árpádsávos zászló alatt vonulással semmi baj nincs"


Én hiszek a szabad gyülekezési jogban, de szerintem ez csak arra jó, hogy (képzelt) hatalmat demonstráljon és félelmet keltsen. Ugyanez igaz pl. a gárdaavatásokra is.


"Echo TV-t linkelsz LOL"


Ennek a hozzászólónak igaza van. Ha az álláspontodat akarod védeni, akkor ne linkelj köztudottan jobboldali portálokról, tévécsatornáktól (pl. kuruc, barikád, echo), mert hiteltelen leszel.



Úgy általában viszont az a benyomásom Rólad, hogy hazafias érzelmű, viszont ebben a kategóriában meglehetősen konszolidált embernek tűnsz. És ez jó. De gondold át pár nézetedet, pl. a holokausztról, vagy a másik oldal embereiről.

2012. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!